Ceny ropy nieznacznie spadną wraz ze spadkiem zmienności na rynku

Ceny ropy spadły na początku handlu w niedzielę wieczorem, wolne od wahań z ostatnich tygodni. Atak Rosji na Ukrainę Miele dalej.

Na arenie międzynarodowej cena ropy Brent spadła o prawie 1 procent do 111 dolarów za baryłkę wczesnym niedzielnym wieczorem. W grudniu przed prezydentem Rosji beczka kosztowała około 65 USD, Włodzimierz V. PutinCo się zaczęło Prezydent Biden Na Ukrainie nazywa się to „złą wojną z wyboru”. West Texas Intermediate, amerykański benchmark, spadł o około 1,5 procent do 108 USD.

Wysokie ceny ropy naftowej z zeszłego tygodnia wykazywały oznaki osłabnięcia, ponieważ rynki zbliżały się do sankcji USA. We wtorek prezydent Biden zawiesił rosyjskie odwierty naftowe w Stanach Zjednoczonych jako karę za wojnę na Ukrainie. Zakazał także importu rosyjskiego gazu ziemnego i węgla.

Pan. Biden początkowo sprzeciwiał się wezwaniom do takiego embarga na rosyjską ropę, obawiając się, że podniosą one ceny paliw – kwestia, która może spolaryzować się w roku wyborczym. Ale jako Rosja W miarę nasilania się ataków na Ukrainę ogłosił surowe sankcje, ostrzegając, że nieuchronnie przyniesie to więcej bólu Amerykanom.

„Zamierzam zrównać Amerykanów od samego początku” – powiedział w zeszłym tygodniu. „Kiedy po raz pierwszy o tym mówiłem, powiedziałem, że obrona wolności ma swoją cenę”.

Według AAA średnia cena galonu gazu w niedzielę wyniosła 4 325 USD. To więcej niż cena gazu osiągnęła 4009 dolarów tydzień temu, najwyższy poziom od 2008 roku, ale spadła o dziesiątą część od soboty.

Pan. Przed decyzją Bidena Stany Zjednoczone importowały z rosyjskiej ropy mniej niż 10 procent swoich całkowitych zasobów ropy. Ale to posunięcie, którego celem jest ekonomiczne odizolowanie Rosji, skutecznie uniemożliwia Stanom Zjednoczonym czerpanie zysków z zakupów ropy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.