Celtics „chłopcy” stają twarzą w twarz z eliminacją przeciwko Heat, aby przedłużyć passę

Tima BontempsaESPN24 maja 2023, 00:45 ET4 minuty czytania

MIAMI — Podczas wtorkowej porannej strzelaniny przed meczem nr 4 finałów Konferencji Wschodniej Marcus Smart miał wiadomość dla Miami Heat:

„Nie pozwól nam go zdobyć” – powiedział Smart. „Nie daj nam jednego”.

To było dość wymowne, gdy Celtics przeszli do czwartego meczu przegrywając 3:0 w tej serii do trzech zwycięstw – deficyt, z którym mierzyło się 150 drużyn w historii NBA, z których żadna nie odniosła sukcesu. Wyzdrowiał z

Ale kilka godzin później Smart i Celtics dotrzymali swojej części umowy, odnosząc zwycięstwo 116-99 nad Miami i wysyłając serię do Bostonu w piątym meczu w czwartek, a Celtics są teraz o trzy zwycięstwa od przejścia do historii.

„Teraz musimy tylko wygrać kolejny” – powiedział Smart po zdobyciu 11 punktów i sześciu asyst w 35 minut. „To wszystko, co się liczy. Gramy jeden mecz na raz. Rozumiemy, że szanse są przeciwko nam, ale bez względu na to, kim jesteśmy, jesteśmy drużyną, która w nas wierzy, musimy iść dalej i to wszystko o następnym meczu”.

Boston prowadził 3: 0 w 4. miejscu po nieudanej próbie przezwyciężenia niesprzyjających warunków. Celtics spadli w grach 1 i 2, a następnie Kaseya została zdmuchnięta ze środka w grze 3.

Gra 4 była jednak zupełnie inną historią. Boston miał dziewięć pod koniec pierwszej kwarty po trójce Caleba Martina. Celtics przegrywali dziewięcioma punktami na początku trzeciej kwarty po trójce Maxa Straussa w 90. sekundzie drugiej połowy. Następnie, po spudłowaniu pierwszych czterech strzałów i popełnieniu trzech fauli w pierwszej 2:19 czwartej kwarty, trener Celtics, Joe Mazzulla, miał szybki czas, prowadząc Celtics 88-83, a gra balansowała na krawędzi noża.

Ale w każdej z tych sytuacji Boston reagował. Celtics prowadzili 17-5, aby objąć prowadzenie na początku drugiej kwarty po potrójnej bramce Martina. Boston prowadził 18-0 przez cztery minuty w trzeciej po trójce Strussa. A po przerwie Mazzulli na początku czwartej, Boston zdobył kosz Jaysona Tatuma – pierwszy gol z gry Tatuma w czwartej kwarcie w serii – aby rozpocząć serię 12-0, która na dobre zakończyła mecz.

READ  Jury w Gruzji ma rozważyć, czy Trump nielegalnie ingerował w wybory w 2020 r.

„Ta równowaga, to wzajemne zaufanie, to połączenie, które myślę przez całą grę, niezależnie od tego, jak gra się toczy, te rzeczy nigdy nie zanikły” – powiedział Mazzulla. „Słuchaj, kiedy stawka jest naprawdę wysoka i próbujesz osiągnąć to, co my próbujemy osiągnąć, łatwo jest stracić te rzeczy, ponieważ faceci grają tak mocno, jak tylko mogą.

„Myślałem, że niezależnie od wyników chłopaki trzymają się razem”.

Według Jaylena Browna, jednym z powodów, dla których Boston trzymał się razem, były rozmowy, które zespół odbył w poniedziałek po południu po porażce w meczu 3, która doprowadziła Celtics na skraj eliminacji. .

„Zbliżamy się, rozmawiamy” – powiedział Brown. „I wiele razy, kiedy dojdziesz do tego punktu 3-0, widzisz szatnie i drużyny zaczynają zmierzać w innym kierunku. Chcemy mieć pewność, że pozostaniemy razem. Chcemy mieć pewność, że widzimy. Spojrzeliśmy na siebie dzisiaj w oko i wyszliśmy i daliśmy z siebie wszystko, jestem dumny z naszego zespołu, że to zrobił, ponieważ widzisz drużyny przyparte plecami do ściany i widzisz, jak upadają.

„Nie widzieliście tego dzisiejszego wieczoru. Widzieliście, jak się spotykamy, gramy w obronie, wykonujemy właściwe zagrania i wydaje mi się, że to wiele mówi o naszym charakterze. Ostatnie dwa mecze”.

Nie zaszkodziło, że Celtics – a Tatum w szczególności – znokautowali kilka strzałów. Boston wszedł do gry, strzelając 31 na 106 (29,2 procent) z 3-punktowego zasięgu w pierwszych trzech meczach, w porównaniu do Miami 44 na 92 ​​(47,8 procent).

„Myślę, że możemy strzelać piłką o wiele lepiej”, powiedział Brown, który ponownie miał 16 punktów, mimo walki z głębi, trafiając 1 na 5 zza łuku. Myślę, że nie oddałem kilku dobrych strzałów, ale jutro następny mecz to nowy mecz. Myślę, że musimy dalej budować pewność siebie i jeśli nadal będziemy widzieć piłkę przechodzącą przez siatkę, myślę, że zamierzamy czuć się dobrze we własnej skórze”.

READ  Aktualizacje na żywo z nominacji do nagród Tony 2022: „Dziwna pętla” prowadzi z 11

Tymczasem Tatum trafił 11 z 15 z gry w drugiej połowie, zdobył 25 punktów i popełnił tylko jedną stratę po ośmiu punktach i czterech stratach w pierwszej połowie.

Tatum miał 14 z 38 punktów Bostonu, pomagając Celtics pokonać Heat 38-23 w kadrze i zmienić sześciopunktową stratę do przerwy na dziewięciopunktową przewagę. Wrócił do gry po przerwie na żądanie na początku czwartej kwarty i rozpoczął decydujący bieg w Bostonie ze skokiem łokciem.

„Grali w strefie i oczywiście walczyliśmy przeciwko strefie w pierwszych kilku zagraniach”, powiedział Tatum o obronie Miami na początku czwartej kwarty, kiedy Heat utrzymywali Celtics bez punktów, a Tatum leżał na parkiecie przez ponad dwie minuty. Ławka. „Więc to nas zatrzymało. Więc kiedy wróciłem, narysował grę, aby trochę się poruszyć, znalazł otwartą przestrzeń, a następnie wykonał właściwą grę”.

Teraz, gdy serial przenosi się z powrotem do Bostonu, Celtics zrobili przynajmniej pierwszy krok w kierunku przejścia do historii.

Podobne 48 minut będzie potrzebne w najbliższy czwartek w Bostonie.

„Chcemy wrócić do Miami” – powiedział Brown.