Jury w Gruzji ma rozważyć, czy Trump nielegalnie ingerował w wybory w 2020 r.

Atlanta – Donald J. przez Manhattan Adwokaci. Odrębne śledztwo w sprawie tego, czy były prezydent i jego sojusznicy nielegalnie ingerowali w wyniki wyborów w Gruzji w 2020 r., znacznie posunęły się w poniedziałek, ponieważ wydaje się, że śledztwo w sprawie Trumpa utknęło w martwym punkcie. Wybrany na członka Specjalnego Trybunału Arbitrażowego.

Panel skupi się wyłącznie na tym, czy miały miejsce jakiekolwiek nielegalne próby zakłócenia administracji wyborów w 2020 r. w Gruzji ”- powiedział sędzia Sądu Najwyższego hrabstwa Fulton, Robert CI McBurney, 200 potencjalnym jurorom. Organy scigania.

Specjalna zdolność wielkiej ławy przysięgłych do sabotowania świadków i dokumentów pomoże prawnikom, którzy napotkali sprzeciw niektórych potencjalnych świadków, którzy dobrowolnie odmówili składania zeznań. Prokurator Rejonowy Fanny D. zapytała, czy zarzuty karne powinny być kontynuowane. Komisja da Willisowi nawet rok na przedłożenie raportu doradczego.

Niektórzy eksperci prawni stwierdzili, że proces może być niebezpieczny dla Trumpa w styczniu 2021 roku. Połączenie telefoniczneOn zapytał W wyborach prezydenckich w Gruzji kandydat Demokratów Joseph R. Pan niż Biden Jr. Sekretarz stanu Gruzji, Brad Raffensberger, powiedział, że „znalezi wystarczającą liczbę głosów”, aby wyróżnić Trumpa.

Zbliża się siedziba Wielkiego Jury Georgia, ponieważ zbliża się proces karny na Manhattanie Oczywista pozycja. Prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin L. Mówi się, że Praga jest zaniepokojona siłą sprawy nowojorskiej, którą pan. Osoby bliskie procesowi powiedziały New York Times, że proces zostałby przegrany, gdyby inni świadkowie nie zgłosili się do współpracy.

W przypadku Gruzji panel ekspertów prawnych, w Analiza Opublikowane w zeszłym roku przez Brookings Institution, Mr. Zadzwoń do Rafensbergera i pana Inne powyborcze posunięcia Trumpa napisały, że byłemu prezydentowi grozi „znaczne ryzyko” zarzutów karnych w Gruzji, w tym oszustw, oszustw wyborczych i celowej ingerencji. Spisek mający na celu wykonywanie obowiązków wyborczych i popełnianie oszustw wyborczych.

Sojusznicy Trumpa, którzy oddali się sprawom administracji wyborczej w Gruzji, panie. Rudolf W., osobisty prawnik Trumpa. W tym Giuliani prawdopodobnie czeka proces; senator z Karoliny Południowej Lindsay Graham; I Mark Meadows, pan. Były dyrektor generalny Trumpa. Śledztwo podlega jurysdykcji Prokuratora Okręgowego Hrabstwa Fulton, ponieważ wiele z tych działań obejmowało rozmowy telefoniczne z urzędnikami hrabstwa Fulton, w tym z budynkiem Kapitolu Stanowego w centrum Atlanty i licznymi urzędami rządowymi.

READ  Starliner Boeinga po raz pierwszy wylądował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Pan. Oprócz rozmowy z Rafensbergerem, pan. atut Publicznie opisane Po wyborach wezwał gubernatora Briana Kempe do zorganizowania specjalnych wyborów na „dnie” „poważnego problemu jedności wyborczej w Gruzji”. Pan. Trump wezwał Chrisa Carra i stanowego prokuratora generalnego, aby nie sprzeciwiali się pozwowi kwestionującemu wyniki wyborów w Gruzji i innych stanach, a pan. Główny śledczy Rafenzbergera wezwał do nazwania wyborów „nieuczciwymi”.

Sędzia McBurney powiedział w poniedziałek w sądzie, że dochodzenie w tej sprawie jest w toku. „Ale teraz nadszedł czas, aby 26 członków naszej społeczności wzięło udział w tym procesie” – powiedział, odnosząc się do 23 przysięgłych i trzech osób transpłciowych.

Sędzia McBurney powiedział potencjalnym jurorom, że jeśli uważają, że w związku z wyborami w 2020 r. popełniono przestępstwo – lub jeśli są przekonani, że nie popełniono żadnego przestępstwa – istnieje potencjalny konflikt. Około 25 osób powiedziało, że mieli podobny konflikt.

Specjalne ławy przysięgłych będą wydawać sapony, słuchać zeznań i przeglądać dokumenty. Posiedzenia będą poufne, a jurorzy nie będą mogli omawiać obrad poza ich posiedzeniami. Sędzia zaznaczył jednak, że świadkowie mogli wypowiadać się publicznie o sprawie, jeśli chcieli.

W styczniu większość sędziów w systemie Sądu Najwyższego Hrabstwa Fulton przychyliła się do wniosku pani Willis o powołanie specjalnej ławy przysięgłych, pozwalając jej spotykać się przez rok od 2 maja. Po tym, jak panel wyda zalecenia dotyczące spraw karnych, powróci do zwykłego ławy przysięgłych, gdzie pani Willis, Demokratka, otrzyma oskarżenia o przestępstwo.

Anthony Michael Grease, profesor prawa na Georgia State University, powiedział, że wyłączenie wielkiej ławy przysięgłych było znakiem, że prawnicy uznają złożoność, wrażliwość i wyjątkowość sprawy. Między innymi Panie Pani Willis podniosła, że ​​Trump i jego sojusznicy mogą złamać rządowe prawo rakietowe i skorumpowane znane jako RICO. Podobnie jak federalne prawo RICO wykorzystywane do atakowania mafii i innych siatek przestępczości zorganizowanej, stanowe prawo dotyczące oszustw w Gruzji jest narzędziem wykorzystywanym do śledzenia szerokiej gamy grup zaangażowanych w przestępcze wzorce zachowań. Wiele ruchomych obszarów wymaga dogłębnego zbadania, aby udowodnić ten przypadek.

READ  FDA ogłasza, że ​​ułatwi import niektórych odżywek dla niemowląt w celu zmniejszenia niedoboru

Wśród nich pan Panie Graham. Nazywa się Rafensberger. Pan do podmiejskiej Atlanty, żeby nadzorować audyt wyborczy. Wizyta na łąkach; I pan Powyborcze wystąpienia Giulianiego przed stanowymi komisjami ustawodawczymi, w których wzywał do powołania zwolenników Trumpa.

„To znacznie więcej niż rozmowa telefoniczna” – pan. Grecja stwierdziła, że ​​sprawa dotyczy części „niedopracowanego” prawa.

„Nie mamy wielu roszczeń lub potencjalnych roszczeń, że ktoś naruszył prawo Gruzji, twierdząc, że doszło do oszustwa wyborczego, ponieważ musisz być tak szalony, aby iść do biura Sekretarza Stanu i zażądać zmiany w głosowaniu” – powiedział. Powiedział. „To są bardzo wstydliwe rzeczy. To prawie nie do uwierzenia”.

Pan. Istnieją inne wyzwania prawne, z którymi Trump musi się zmierzyć od czasu, gdy był prezydentem, a wszystkie mają większe znaczenie, ponieważ wydaje się, że przygotowuje się do startu w kolejnych wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Oprócz procesu na Manhattanie, nowojorska prokurator generalna Letidia James powiedziała swoim pracownikom w sądzie, że jest gotowa do wszczęcia postępowania cywilnego w swoim dochodzeniu w sprawie oszustw i niewłaściwych praktyk biznesowych organizacji Trump. Ostatnio sędzia Pan. Obrażony Trump Zaczął nakładać na Saponę grzywnę w wysokości 10 000 dolarów dziennie za nieprzestrzeganie w pełni pozwu.

Prokuratura Okręgowa w hrabstwie Westchester Patrząc na sprawy finansowe Związany z polem golfowym należącym do firmy pana Trumpa. I Federalne Wielkie Jury Został zabalsamowany Atak zwolenników Trumpa na stolicę USA z 6 stycznia.

Pan. Kemp, panie Rafensberger i pan Wszyscy Republikanie, w tym Carr, skarżyli się na oszustwa wyborcze w stanie. Echo bezpodstawnych twierdzeń Trumpa i pana Stoją przed głównymi wyzwaniami najwyższego poziomu ze strony kandydatów wspieranych przez Trumpa.

Pan. Trump planuje zrobić zaproszenie ”Tele rajd„W poniedziałek wieczorem Kemp okłamał byłego senatora Davida Bertou, przeciwnika Kempa, mówiąc, że „pozwolił radykalnym Demokratom ukraść nasze wybory”.

W poniedziałek ochrona śródmiejskiego sądu była szczelna, ulice wokół kompleksu sądowego były zamknięte dla ruchu, a wewnątrz i na zewnątrz budynków była ścisła obecność organów ścigania.

W styczniu pani Willis Napisał do FBI Jego biuro otrzymało wiadomości „od ludzi, którzy nie są zadowoleni z naszych wyników” i poprosiło FBI o dostarczenie sądowi „wywiadu i agentów federalnych”. Pani Willis powiedziała, że ​​obawy o bezpieczeństwo „wzrosły” komentarze Trumpa na imprezie w Teksasie, podczas której nazwał prokuratorów „rasistowskimi” i „chorymi psychicznie” i nieuzasadnionymi „złymi, okrutnymi ludźmi”. Celując w niego.

Pani Willis powiedziała, że ​​Trump wezwał do większych protestów, gdyby był ścigany nielegalnie w Atlancie i gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.