Britney Griner: Rząd USA twierdzi, że gwiazda WNBA została niesłusznie zatrzymana w Rosji

Biuro SPEHA kieruje i koordynuje rządowe działania dyplomatyczne mające na celu uwolnienie Amerykanów niesłusznie przetrzymywanych za granicą, a ich przejście na urząd wskazuje na większą elastyczność w ich wysiłkach w negocjowaniu niezależności, by nie musieli czekać na rosyjskie działania prawne. Bawić się.

Carstens i jego zespół odegrali kluczową rolę w zapewnieniu uwolnienia obywateli amerykańskich i marines Trevor Reid Z Rosji w zeszłym tygodniu.

„Jeśli chodzi o nasze wysiłki na rzecz uwolnienia Amerykanów, specjalny wysłannik do spraw zakładników, ambasador Carstens, pojedzie wszędzie i porozmawia z każdym, to znaczy, że możemy wrócić do domu z Amerykaninem i ponownie połączyć się z tym Amerykaninem, z nią lub jego rodziny” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu Nate Price, powiedział w poniedziałek.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki powiedziała we wtorek, że decyzja o sklasyfikowaniu Greenera jako „błędnej” została „skoordynowana z negocjatorami dotyczącymi zakładników”. [Carstens] I Departament Stanu ”.

„Ale ogólnie rzecz biorąc, nie wierzę, że to się zmieni. Normalnie nie zabralibyśmy do domu żadnych Amerykanów, którzy ją zatrzymali lub zatrzymali niesłusznie, pozostawiając ją w miejscu, w którym wszyscy możemy dostać to, czego chce i chce. Nie rozmawialiśmy o tym to szczegółowo” – powiedział.

„Britney została przetrzymywana w areszcie przez 75 dni i oczekujemy, że Biały Dom zrobi wszystko, co w jego mocy, aby sprowadzić ją do domu” – powiedziała w oświadczeniu agentka Griner, Lindsay Kagawa Colas.

Oprócz pracy administracji Bidena, Richardson Center działa prywatnie w imieniu zakładników i rodzin więźniów oraz Reid był zajęty powrotem do domu, Griner również próbuje ją uwolnić w imieniu rodziny.

„Mogę potwierdzić, że gubernator Richardson i Richardson Center pracują w imieniu rodziny Britney. Ze względu na ciągłe wysiłki i wrażliwość skupiamy się teraz na pracy, a nie na rozmowie” – Mickey Bergman, wiceprezes i dyrektor Richardson Centrum, powiedział CNN w oświadczeniu.

READ  Cztery osoby zginęły w katastrofie samolotu wojskowego w Kalifornii

Griner, dwukrotny złoty medalista olimpijski i gwiazda WNBA Phoenix Mercury, został aresztowany na moskiewskim lotnisku w lutym i oskarżony przez rosyjskie władze o przemyt znacznych ilości narkotyków – karany do 10 lat więzienia. W więzieniu.

Gra dla rosyjskiej potęgi UMMC Jekaterynburg poza sezonem WNBA.

We wtorek WNBA ogłosiło, że uhonoruje All-Star Greinera siedem razy w sezonie 2022 jego inicjałami i numerem koszulki (42) na marginesie 12 kortów domowych.

„Kiedy rozpoczynamy sezon 2022, stawiamy Britney na czele tego, co robimy w społeczności poprzez grę w koszykówkę” – powiedziała w oświadczeniu komisarz WNBA Kathy Engelbert.

„Nadal pracujemy nad sprowadzeniem Britney do domu i doceniamy wsparcie społeczności dla Fidżi i jej rodziny w tym niezwykle trudnym czasie”.

Liga ogłosiła, że ​​Griner otrzyma pełną pensję WNBA.

W ubiegłym sezonie Greener zajął drugie miejsce w plebiscycie Most Valuable Player Award. Centrum 6’9″ zabrało Mercury’ego do finału WNBA, gdzie Phoenix przegrał z Chicago Sky w czterech meczach.

Sezon WNBA rozpoczyna się w piątek, a Phoenix rozpoczyna swój sezon u siebie przeciwko Las Vegas Aces.

Rosyjscy urzędnicy nie odpowiedzieli od razu na prośbę CNN o komentarz w sprawie nowej klasyfikacji sprawy Griner przez MSZ.

Donald Judd z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.