Biden proponuje uregulować sposób, w jaki Stany Zjednoczone przejmują aktywa rosyjskich oligarchów, aby pomóc Ukrainie”

Pakiet stworzony w procesie pośrednim z udziałem Skarbu Państwa, Sądownictwa, Departamentu Stanu i Departamentu Handlu – „Ustanowienie nowych uprawnień do przejmowania aktywów związanych z rosyjską kleptokracją”, Rząd powinien mieć możliwość wykorzystania dochodów Aby wesprzeć Ukrainę i jeszcze bardziej wzmocnić odpowiednie narzędzia egzekwowania prawa – powiedział Biały Dom w oświadczeniu.
Oczekuje się, że propozycja pojawi się wraz z wnioskiem Kongresu o zatwierdzenie nowej pomocy dla Ukrainy, w tym pomocy wojskowej, gospodarczej i humanitarnej, która ma trwać do końca roku finansowego. Biden jest po to, aby przekazywać informacje zwrotne Wspiera Ukrainę 10:45 ET w Pokoju Roosevelta w Białym Domu.
Chociaż członkowie zgadzają się, że Ukraina potrzebuje więcej pieniędzy, nie jest jeszcze jasne, jak szybko poseł przejdzie przez Kongres i jak szybko. Ta propozycja dotycząca oligarchii może zostać przesunięta. Połączenie tych dwóch aktów prawnych byłoby realną opcją, ale przywódcy republikańscy i demokratyczni są na wczesnym etapie negocjacji, jak zapewnić Ukrainie szersze finansowanie.

Jeden z elementów pakietu usprawniłby wysiłki rządu federalnego zmierzające do przejęcia aktywów rosyjskiej oligarchii poprzez stworzenie nowego procesu administracyjnego „konfiskaty aktywów w Stanach Zjednoczonych należących do uprawnionych rosyjskich oligarchów” przez Skarb Państwa i Sądownictwo. Świadome lub celowe posiadanie dochodów pochodzących bezpośrednio z transakcji korupcyjnych z rządem rosyjskim jest przestępstwem.

Propozycja pomogłaby skierować dochody z „skonfiskowanych funduszy związanych z korupcją, sankcjami i naruszeniami kontroli eksportu oraz innymi konkretnymi przestępstwami w celu naprawienia szkód spowodowanych rosyjską okupacją Ukrainy”, nad którymi pracują wspólnie sądy, skarbiec i rząd. starania. Na początku tego tygodnia, prokurator generalny Merrick Garland powiedział, że administracja Bidena poprze ustawodawstwo, które pozwoliłoby, aby część wpływów z przejęcia aktywów od rosyjskich oligarchów przez Departament Sprawiedliwości „dostała się bezpośrednio na Ukrainę”.

Proponowany pakiet umożliwiłby „rosyjskim oligarchom przejmowanie aktywów, które mogłyby zostać wykorzystane do obchodzenia sankcji”, co jest zmianą w stosunku do obecnego prawa USA, które pozwoliłoby tylko Stanom Zjednoczonym na utratę dochodów z naruszeń sankcji. Zaklasyfikowałoby to uchylanie się od sankcji jako „oszukańczą działalność”, przedłużyłoby przepisy dotyczące ścigania spraw związanych z praniem pieniędzy w oparciu o przestępstwa zagraniczne o pięć do dziesięciu lat i zwiększyłoby zdolność USA do współpracy z partnerami i partnerami w celu odzyskania aktywów związanych z zagranicą. Korupcja.

READ  Zamki szanghajskie wpływają na ropę, papiery wartościowe i jena

Prezydent ogłosił w zeszłym tygodniu, że Stany Zjednoczone wyślą dodatkowe 800 milionów dolarów pomocy wojskowej na Ukrainę, ponieważ Rosja ponownie rozważy swoją kampanię zajęcia nowych terytoriów na wschodzie Ukrainy. Nazwał wojnę rosyjską „ważnym oknem” i przekonywał, że pomoc wojskowa Zachodu jest niezbędna.

Ogłoszony w zeszłym tygodniu pakiet, jeśli zostanie przyjęty, pokazuje, że Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie około 3,4 miliarda dolarów pomocy od początku rosyjskiej inwazji 24 lutego.

Prezydent zapowiedział w zeszłym tygodniu, że pakiet będzie obejmował ciężką artylerię, dziesiątki haubic – broni dalekiego zasięgu – oraz 144 000 sztuk amunicji do tych haubic, a także drony taktyczne.

Stany Zjednoczone Ogłoszony na początku tego miesiąca Kolejne około 800 milionów dolarów w pakiecie pomocy bezpieczeństwa. Pakiet ten obejmuje śmigłowce Mi-17, drony rozdzielnicowe, sprzęt obrony chemicznej, pociski przeciwpancerne Javelin, transportery opancerzone M113, radary przeciwpancerne oraz kamizelki kuloodporne i hełmy.

Oprócz pomocy wojskowej dla Ukrainy Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nałożyli na Rosję szereg sankcji. Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Wielka Brytania i Kanada wprowadziły sankcje wymierzone w prezydenta Rosji Władimira Putina i rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa oraz zabroniły niektórym rosyjskim bankom korzystania z SWIFT, sieci o wysokim poziomie bezpieczeństwa obejmującej 11 000 instytucji finansowych w 200 krajach .

Biden ogłosił zakaz importu rosyjskiej ropy, gazu ziemnego i węgla do Stanów Zjednoczonych. Izba Reprezentantów uchwaliła też ustawę o zakończeniu regularnych stosunków handlowych z Rosją.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.