Prawodawcy GOP to amerykański stan Karolina Północna

Prestiżowy Komitet Edukacji Narodowej oskarżył w czwartek legislaturę Karoliny Północnej o polityczną ingerencję w działalność Uniwersytetu Karoliny Północnej przez ponad dekadę.

Oświadczenie Stowarzyszenie Profesorów Uniwersytetu Amerykańskiego opisuje, w jaki sposób republikańscy prawodawcy przejęli kontrolę nad ciałem zarządzającym ciała uniwersyteckiego i powiernikami jego 17 prywatnych kampusów po Zgromadzeniu Ogólnym w 2010 r., wpływając na główne nominacje i zamykając dedykowane ośrodki edukacyjne. Walka z ubóstwem, zanieczyszczeniem i niesprawiedliwością społeczną.

Po zapoznaniu się z otaczającymi napięciami Obalenie pomnika żołnierza Konfederacji Chapel Hill, znany również jako „Cichy Sam” Decydując się na ofertę pracy Raport stwierdza, że ​​dziennikarka New York Times, Nicole Hanna-Jones, została zinstytucjonalizowana w organizacji rasistowskiej. W stanie, w którym około 20 procent to czarni, 5 procent członków wydziału UNC jest czarnych.

Odpowiadając na raport, Kimberly van Noord, starszy wiceprezes organizacji uniwersyteckiej, powiedziała, że ​​jest to „nieustannie przerażający obraz jednego z najsilniejszych, tętniących życiem i najbardziej produktywnych systemów uniwersyteckich w kraju” i „niemożliwy dla rynku”. Kampusy. Wymienił osiągnięcia, w tym zmniejszone wykształcenie, niższe dochody i lepsze wskaźniki ukończenia studiów wśród uczniów z mniejszości oraz inwestycje w sześć firm, które w przeszłości służyły mniejszościom.

„Nie ma danych empirycznych na temat rzeczywistego stanu systemu uniwersyteckiego” – dodał w oświadczeniu stowarzyszenia.

Wcześniej administracja podjęła starania, by zająć się kwestiami rasowymi krytykowanymi w raporcie, powołując grupę zadaniową przy publicznym organie szkolnictwa wyższego w Północnej Karolinie, aby zbadać tradycje rasowe i rasizm. Wydał własne oświadczenie W 2020 roku.

Wiele stanowych organizacji uniwersyteckich znajduje się pod polityczną presją, zwłaszcza w stanach, w których legislatury kierowane przez Republikanów postrzegają uniwersytety jako ośrodki liberalnego nauczania.

Przyznając, że wiele organizacji uniwersyteckich było obiektem politycznej ingerencji, Stowarzyszenie Profesorów w swoim raporcie twierdzi, że intensywność kontrowersji w UNC jest często powiązana z niewłaściwym zarządzaniem organizacją i zarządami kampusów.

READ  Biden nagle opuszcza DC Galę po pozytywnym teście irlandzkiego Taoiseach dla Kovit

Stowarzyszenie, będące narodowym organem stróżującym, nie ma oficjalnej władzy nad uczelniami, a jego działalność ma często charakter symboliczny. Ale raport – i potencjalnie oficjalna aprobata grupy – może nadszarpnąć reputację najstarszego organu publicznego w kraju i stać się jednym z najcenniejszych. Może to również wpłynąć na przyszłe próby rekrutacji nauczycieli.

Michał ok. Behrend, profesor historii na Appalachian State University w Poon, NC, który kieruje oddziałem organizacji w Północnej Karolinie, powiedział, że ma nadzieję, że raport wywoła zmiany.

„Musimy zapewnić, że nie ma jednostronnej kontroli Rady Gubernatorów i Rady Powierniczej” – powiedział.

Przewodniczący Izby Stanowej Tim Moore poparł ustawodawcę w oświadczeniu, mówiąc: „Nasza stanowa konstytucja daje ustawodawcy pełną odpowiedzialność za zarządzanie systemem uniwersyteckim, a republikanie w Zgromadzeniu Ogólnym zapewnią, że zawsze będą mieli głos.

Zdobycie przez stowarzyszenie obu izb Zgromadzenia Ogólnego w 2010 r. – pierwszej od ponad wieku – zapoczątkowało to, co nazywa „nową erą”, stwierdził związek w oświadczeniu.

Osoby mianowane do organu zarządzającego systemem uniwersyteckim i powiernicy prywatnych kampusów „stali się bardziej konsekwentnymi republikanami, bardziej zainteresowanymi ideologiami politycznymi aktorów kampusowych i mniej doświadczonymi w szkolnictwie wyższym niż ich poprzednicy” – czytamy w raporcie.

Na polecenie ustawodawcy organizacja rozpoczęła przegląd 237 ośrodków specjalistycznych kampusu w 2014 r., którego kulminacją było zamknięcie trzech ośrodków.

Dwóm z nich kierowali wydziałowi krytycy przywódców państwowych, jednym był Instytut Zaangażowania Obywatelskiego i Zmian Społecznych na North Carolina Central University w Durham, finansowany przez Open Social Charities George’a Sorosa, który często był obiektem oburzenia konserwatystów.

W 2016 roku ustępujący republikański gubernator Pat McCormay podpisał ustawę, która pozbawiłaby jego demokratycznego następcę, Roya Coopera, prawa do powoływania zarządów na poziomie kampusu.

W następnym roku rada gubernatorów zabroniła szkole prawniczej w Chappell Hill udziału w procesach sądowych i ostatecznie przegłosowała zakaz pozyskiwania przez centrum praw obywatelskich nowych klientów, z których wielu nie było obsługiwanych.

READ  Zachodni naukowcy ostrzegają amerykańskich decydentów przed „ignorowaniem wszystkich rosyjskich naukowców”

Raport ujawnia również ingerencję legislacyjną w obsadzanie stanowisk kierowniczych uniwersytetów, które według niego są „najbardziej niezwykłą” metodą poszukiwania rektora.

Raport mówi, że ingerencja polityczna odegrała rolę w wyborach w 2021 r. Darrell D. Alison Jako dyrektor Fayetteville State University jest jedną z sześciu instytucji państwowych, które służą głównie studentom koloru.

Były organizator selekcji szkół pan. Raport stwierdza, że ​​Alison została uwzględniona Na liścieNie został wybrany przez zespół poszukiwawczy, a krytycy stwierdzili, że nie ma żadnych uprawnień.

Ale najgorsza recenzja raportu dotyczyła kwestii związanych z rasą.

Opowiada historię Carol Folt, byłej prezydent Chapel Hill, a obecnie rektor Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Pod naciskiem komitetu, aby znaleźć miejsce dla Milczącego Sama, które zostało zburzone przez protestujących, pani Fold ogłosiła w zamian swoją rezygnację i usunięcie szczątków posągu.

Zarząd zgodził się przekazać weteranom Sons of Confederate 2,5 miliona dolarów na budowę terenu poza terenem posągu. Doktorant napisał na Twitterze, że uniwersytet „oddaje idola rasistom”.

Umowa została przez sąd unieważniona.

Raport skrytykował również sposób, w jaki uniwersytet radzi sobie z zatrudnieniem pani Hannah-Jones, autorki The Times Magazine i szefowej projektu 1619, który miał na celu przekształcenie historii kraju poprzez skutki niewolnictwa i wkład czarnych Amerykanów. W centrum narodowej historii.

Szkoła Dziennikarstwa w Chapel Hill, pomimo nacisków ze strony potężnego darczyńcy, zaleciła, aby uniwersytet zaoferował stałą profesurę pani Hannah-Jones, czarnoskóremu. Zamiast tego zaproponowano jej pracę bez pracy.

Następnie Publiczne oburzeniePowiernicy ostatecznie Głosował, aby udzielić mu kadencji. Ale pani Hannah-Jones odrzuciła ofertę Dołączył do wydziału Howard University.

Kontrowersje Silent Sam i Hannah-Jones „wysłały wiadomość do członków wydziału w całym systemie, która sprawiła, że ​​czuli się niemile widziani, niedoceniani i niepewni” – czytamy w raporcie.

READ  Horoskop Byk na lipiec 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.