Biden mówi, że rząd federalny sfinansuje odbudowę pożaru w Nowym Meksyku

SANTA FAY, Nowy Meksyk, 11 czerwca (Reuters) – Rząd federalny USA sfinansuje operację pożaru w Nowym Meksyku, powiedział prezydent Joe Biden z oburzeniem z powodu ocalałych z pożaru, który wzniecili w sobotę urzędnicy federalni z Santa Fe.

„Jesteśmy odpowiedzialni za pomoc w odbudowie stanu” – powiedział Biden wybranym urzędnikom i służbom ratunkowym na popołudniowej konferencji w stolicy stanu, dokonując przeglądu wysiłków na rzecz zwalczania największego pożaru stanu w historii.

„Dzisiaj ogłaszam, że pokryję 100% wydatków rządu federalnego”, powiedział Biden poprzedniego dnia, chociaż niektóre fundusze wymagały zgody Kongresu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Biden powiedział Santa Fe, że obwód spalonego obszaru w samolocie jest „zdumiewający” i że „będziemy tutaj, aby zareagować i wyzdrowieć, dopóki nie zostanie zabrany”.

„Wygląda jak scena księżycowa” – powiedział.

Napędzany suszą i wiatrem pożar zniszczył setki domów w górach na północny wschód od Santa Fe, ponieważ dwa zalecane oparzenia wymknęły się spod kontroli Służby Leśnej Stanów Zjednoczonych (USFS) w kwietniu. Czytaj więcej

Air Force One krążył wokół zniszczeń w Nowym Meksyku, pozwalając Bidenowi zobaczyć płonący las i dym z nieba, zanim wylądował, i pogratulował gubernatorowi i innym wybranym urzędnikom, którzy wezwali rząd federalny o dodatkową pomoc finansową.

Lokalni urzędnicy powiedzieli Pittsburghowi, że obecnie nie ma wystarczających dowodów, aby przewidzieć pogodę lub pomóc poszkodowanym mieszkańcom.

„Nasi obywatele są zmęczeni, źli i boją się przyszłej przyszłości”, powiedział David Dye, sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zarządzania Kryzysowego w Nowym Meksyku.

„To było stworzone przez człowieka”

Dziesiątki tysięcy mieszkańców zostało wysiedlonych z indyjsko-hiszpańskich wiosek rolniczych w tempie ponad dwukrotnie wyższym niż krajowy wskaźnik ubóstwa, promując słabszą gospodarkę, w której mieszkańcy wycinają drewno na opał i uprawiają siano.

„To nie była klęska żywiołowa, została stworzona przez człowieka przez agencję rządową” – powiedziała Ella Arelano, której rodzina straciła setki akrów lasu wokół wioski Holman. „To bałagan, wielki bałagan, z którego wyzdrowienie zajmie pokolenia”.

READ  Celtics kontra. Heat Score, Takeaways: Boston wskrzesił i pokonał Miami w czwartym meczu finałów Konferencji Wschodniej.

Ponad 320 000 akrów (129 500 hektarów) gór zostało zniszczonych przez Hermits Peak Golf Canyon – obszar wielkości Los Angeles – dając społecznościom możliwość przygotowania się na osuwiska, przepływy popiołu i powodzie na obszarach, które zapewniły im ten sam poziom absorpcji wody jako dzikiej przyrody. Asfalt.

Do tej pory Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) przekazała ponad 3 miliony dolarów ponad 900 rodzinom. Ale 40 000 dolarów płacone przez FEMA za zniszczone domy czasami nie wystarcza na pokrycie strat spalonego sprzętu rolniczego w pobliżu domów, które mogą być warte setki tysięcy dolarów na dom.

Urzędnicy Białego Domu nie odpowiedzieli od razu na pytania, czy zobowiązanie Bidena do wsparcia federalnego będzie obejmowało jedynie reakcję w nagłych wypadkach lub rekompensatę za szkody.

Pożar, drugi co do wielkości w historii stanu w południowo-zachodnim Nowym Meksyku, jest jeszcze bardziej zaostrzony, co podkreśla obawy, że zmiany klimatyczne zaostrzają pożar, który pochłania strażaków i ostatecznie grozi zniszczeniem większości lasów w południowo-zachodniej części USA.

Śledczy stwierdzili, że oparzenia kontrolowane przez USFS wyskoczyły poza granice, aby 6 kwietnia rozpocząć Ermits Peak Fire. 19 kwietnia pożar USFS Golf Canyon został spowodowany przez stos spalonych drzew i gałęzi. 22 kwietnia oba pożary połączyły się.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia, zarządcy gruntów czasami stosują kontrolowane pożary, aby wycinać małe drzewa, krzewy i inne materiały, które mogą podsycać pożary. Służba leśna Stanów Zjednoczonych wezwała do zawieszenia praktyki w całym kraju podczas przeglądu praktyk. [nL2N2XC2KJ]

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Andrew Hay w Davos w Nowym Meksyku i Trevora Hannigat w Santa Fe; Napisane przez Michaela Martinę; Edycja Aurory Ellis

READ  Wordle 303 18 kwietnia Notatki: Zmagasz się dzisiaj z Wordle? Trzy wskazówki, które pomogą odpowiedzieć | Gry | Zabawa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.