Największy drapieżny dinozaur w Europie „odkryty przez brytyjskiego łowcę skamieniałości”

Artystyczny portret olbrzymiego spinozauryta z białej skały.

Naukowcy twierdzą w czwartek, że gigantyczny dinozaur o krokodylej twarzy, odkryty na Białej Wyspie przez jednego z najlepszych brytyjskich łowców skamielin, jest największym drapieżnikiem, na jaki kiedykolwiek polował w Europie.


Większość kości dwunożnego spinozaura odkrył nieżyjący już lokalny kolekcjoner Nick Chase, który poświęcił swoje życie przeczesywaniu brzegów wyspy u południowego wybrzeża Anglii w poszukiwaniu szczątków dinozaurów.

Naukowcy z University of Southampton użyli niektórych znalezionych kości do zidentyfikowania tego, co jest znane jako „spinosuryd białej skały”, powiedzieli w badaniu opublikowanym w czasopiśmie. Birje.

„Jest to duże zwierzę o długości 10 metrów (33 stopy) i można je badać z niektórych wymiarów, reprezentując być może największego drapieżnego dinozaura, jaki kiedykolwiek znaleziono w Europie” – powiedział dr. Student, który prowadził badanie.

Przyznając, że dobrze było mieć więcej kości, Parker powiedział AFP, że „liczby nie kłamią — jest znacznie większy niż największy znany model, jaki kiedykolwiek odkryto w Europie”.

Thomas Richard Holts, archeolog kręgosłupa z Uniwersytetu Maryland, który nie był zaangażowany w badania, przyznał, że nowe odkrycie „wygląda na większe” niż jedna duża skamielina znaleziona w Portugalii.

Matt Lamanna, archeolog dinozaurów z Carnegie Museum of Natural History w Stanach Zjednoczonych, pochwalił brak kości jako „najlepsze, najbardziej kompletne badanie przedmiotu”, ale powiedział, że skale są trudne do porównania.

Na przykład najdłużej znany dinozaur, taki jak Spinosaurus, Spinosaurus, Tyrannosaurus Rex czy Giganodosaurus, „ale nie jest ciężki” – powiedział – „Ten ostatni jest bardzo popularny dzięki nowemu filmowi „Jurassic World”.

Najlepiej zachowane kości spinozaura Wight Rock pomogły określić jego ogromny rozmiar, w tym kręgosłup ogona

Najlepiej zachowane kości spinozaura Wight Rock pomogły w oznaczeniu jego dużego rozmiaru, w tym kręgosłupa ogonowego.

Dlaczego długa twarz?

Spinozaur z Białej Skały — naukowcy mają nadzieję, że nazwać go systematycznie Nowe gatunki– należy do wczesnego okresu kredowego i szacowany jest na około 125 mln lat.

Parker powiedział, że był to najmłodszy spinozaur znaleziony w Wielkiej Brytanii o dwa lub trzy miliony lat młodszy od znanego Baronixa.

Spinosoryty są nazwane od ich długich głów. Ich twarze bardziej przypominają twarze krokodyla niż pudełkowatą czaszkę Tyrannosaurus Rex.

Jedną z wiodących teorii ilustrujących tę cechę jest to, że polowali w wodzie i na lądzie.

„Są jak bociany i czaple, wędrujące i chwytające ryby z powierzchni” – powiedział Parker.

Spinozauryd z białej skały został znaleziony w środowisku stawu przybrzeżnego Skamieniałości dinozaurów Powszechnie znaleziono.

„Pomaga namalować obraz tego, jakie zwierzęta żyły w tamtych czasach, co jest bardzo słabo znaną częścią starożytnej angielskiej tradycji” – dodał Parker.

Nick Chase, znany przez naukowców jako „jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich łowców dinozaurów”, odkrył większość nowych kości spinozaurytów.

Nick Chase, znany przez naukowców jako „jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich łowców dinozaurów”, odkrył większość nowych kości spinozaurytów.

Zespół zidentyfikował już dwa nowe gatunki spinozaurów na wyspie Wight, w tym kwiatostan serotoniny znany jako „Hell Heron”.

„To nowe zwierzę potwierdza nasz wcześniejszy argument, że zostało opublikowane w zeszłym roku – zanim dinozaury spinozurytowe pojawiły się w Europie Zachodniej i stały się bardziej rozpowszechnione i rozpowszechnione” – powiedział Darren Nysh, współautor badania.

Niesamowita zdolność kolekcjonera

Starożytni badacze złożyli hołd Chase’owi, który zawsze przekazywał znalezione kości do muzeów.

„Większość z tych niesamowitych skamieniałości została odkryta przez Nicka Chase’a, jednego z najbardziej utalentowanych brytyjskich łowców dinozaurów, który zmarł tragicznie na krótko przed epidemią Govt” – powiedział współautor Jeremy Lockwood. Studentka Uniwersytetu w Studsmouth.

„Dziwaczna zdolność Chase’a do znajdowania kości” nie była jedyną, która wpłynęła na dyscyplinę zawodowych archeologów, powiedział Parker.

Odkrycie „dowodzi, że kolekcjonerzy odgrywają ogromną rolę we współczesnej archeologii, a ich hojność pomaga nauce iść naprzód” – dodał.

Jeśli są jacyś łowcy skamielin, którzy chcą uchwycić miejsce, w którym Chase przerwał, starożytni badacze z zadowoleniem przyjęliby więcej białych kości spinozy.

„Mamy nadzieję, że przechodzień weźmie kilka kawałków i przekaże darowiznę” – powiedział Parker.


Największy łowca lądów w Europie został znaleziony na Białej Wyspie


Więcej informacji:
Chris D. Parker i wsp., Europejski gigant: formacja Vectis (Grupa Weldon, wczesna kreda), Wielka Brytania, główny spinozaur (dinozaur: Theropoda) Birje (2022) DOI: 10.7717 / peerj.13543

Komunikat prasowy:
Birje

© 2022 AFP

Cytat: Największy drapieżny dinozaur w Europie „odkryty przez brytyjskiego łowcę skamielin (2022, 11 czerwca) Pobrano 11 czerwca 2022 z https://phys.org/news/2022-06-europe-largest-predatory-dinosaur-uk.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody, z wyjątkiem uzasadnionej manipulacji w celu osobistego studiowania lub badania. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  FDA twierdzi, że truskawki mogą powodować epidemie zapalenia wątroby typu A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.