Biden jedzie do Arabii Saudyjskiej i kończy swój status „Baria”

WASZYNGTON – Prezydent Biden został zaprzysiężony jako kandydat Uczyń Arabię ​​Saudyjską „barią” W odpowiedzi na zabójstwo kluczowego dysydenta, zdecydował się w tym miesiącu udać się do Rijadu, aby odbudować relacje z bogatym w ropę królestwem, starając się obniżyć ceny gazu w kraju i odizolować Rosję za granicą.

Podczas gdy logistyka i czas nadal działały, pan. Biden planował połączyć tę wizytę z wcześniej zaplanowaną podróżą do Europy i Izraela, a kierownictwo poprosiło o anonimowość podróży, ponieważ nie została ona formalnie ogłoszona. Podczas pobytu w Rijadzie poznaje księcia Mohammeda bin Salmana. Został uznany za odpowiedzialny za masakręA także przywódcy innych krajów arabskich, m.in. Egiptu, Jordanii, Iraku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Według ekspertów ds. polityki zagranicznej wizyta odzwierciedla zwycięstwo realnej polityki nad moralnym oburzeniem. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę pan. Biden uważa, że ​​konieczne jest postawienie przed sądem innych producentów energii z Moskwy zamiast ropy i stabilizacja światowych rynków. Kierowana przez Arabię ​​Saudyjską grupa krajów produkujących ropę o nazwie OPEC Plus ogłosiła w czwartek. Umiarkowanie zwiększaj produkcję w lipcu i sierpniu. Urzędnicy amerykańscy spodziewają się, że jesienią zrobią więcej, ale to może nie wystarczyć, aby obniżyć ceny pomp przed listopadowymi wyborami do Kongresu.

W ostatnich miesiącach administracja Bidena zintensyfikowała już współpracę z Arabią Saudyjską w różnych kwestiach, aby zakończyć trwającą od ośmiu lat wojnę pod wodzą Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza w sąsiednim Jemenie. Dwumiesięczne zawieszenie broni Przedłużony w czwartek i pan. Biden pochwalił rolę przywódców saudyjskich. „Arabia Saudyjska wykazała się odważnym przywództwem, podejmując wczesne inicjatywy w celu uznania i wdrożenia warunków zawieszenia broni kierowanego przez ONZ” – powiedział w oświadczeniu.

Dyplomacja i wizyta prezydenta to próba naprawienia rozdźwięku w stosunkach po brutalnym zamachu w 2018 roku. Jamal Kashogi, Znany krytyk rządu saudyjskiego i autor The Washington Post. Amerykański wywiad ustalił, że książę Mohammed, prawdziwa głowa państwa, nakazał grupie uderzeniowej zabić i okaleczyć pana Kashoghi w konsulacie w Stambule.

READ  2022 Masters Leaderboard: relacje na żywo, wynik Tiger Woods, wyniki w golfa dzisiaj w 1. rundzie krajowej w Augusta

Prezydent Donald J. Chociaż Trump utrzymuje bliskie więzi z Saudyjczykami, pan. Biden obiecał podjąć inne działania, jeśli zostanie wybrany do Białego Domu. Powiedział, że Saudyjczycy „zapłacą cenę i faktycznie zrobią z nich barbarzyńców”, podczas gdy „wartość ożywienia społecznego jest bardzo niska w obecnym rządzie”. Arabia Saudyjska”.

Po objęciu urzędu pan Biden, panie Wydał raport wywiadu na temat morderstwa Kashogi jako oświadczenie o odpowiedzialności i nałożył sankcje na niektóre osoby zamieszane w morderstwo. Ale nie podjął żadnych działań przeciwko księciu Mohammedowi, wstrząsając rosyjskimi inwazjami na rynkach energetycznych na Ukrainie i wyznaczając granice tego, jak daleko był gotów zerwać z Rijadem przed zwiększeniem znaczenia Arabii Saudyjskiej dla Waszyngtonu.

Administracja argumentuje, że zakończyła politykę panelu Trumpa polegającą na zwykłych czekach dla Rijadu, ale nie chciała zakończyć osiemdziesięcioletniej przyjaźni USA z Arabią Saudyjską, kluczowym sojusznikiem w różnych kwestiach.

„Arabia Saudyjska jest kluczowym partnerem w walce z terroryzmem w regionie i wyzwaniami stawianymi przez Iran i nie mogę się doczekać kontynuacji procesu dalszego budowania relacji między Izraelem a jego sąsiadami”. , Przedłużenie Przymierza Abrahamowego ”- powiedział sekretarz stanu Anthony J. Snyder podczas wydarzenia z okazji 100-lecia magazynu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Blinken powiedział w środę.

Aby zakończyć izolację księcia Mohammeda w październiku ubiegłego roku, panie Biden już wcześniej planował, że spotka się z przywódcą Arabii Saudyjskiej na posiedzeniu 20-osobowego komitetu, ale książę nie uczestniczył.

Ale nowo planowany przystanek w Rijadzie, Dawid Ignacy już wcześniej stwierdziłFelietonista The Post potępił dyplomatyczne przetasowania księcia Mohammeda i spotkał się z szybką krytyką ze strony organizacji zajmujących się prawami człowieka.

„W tej chwili Biden cierpi z powodu okresowych kryzysów, w wyniku czego naruszone zostały niektóre priorytety w zakresie praw człowieka” – powiedziała Suzanne Nosell, dyrektor naczelna PEN United States, grupy poparcia dla pisarzy na całym świecie. „Im trudniej jest postawić prawa człowieka ponad politykę, tym bardziej świat zobaczy przywódcę, który będzie chciał to zrobić”.

READ  Rosja twierdzi, że zajęła węzeł kolejowy we wschodniej Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.