Aktualizacja dotycząca kontuzji Ja Moranta: Gwiazda Chrisa Liesa podejrzewana o powrót podczas play-offów z kontuzją kości w prawym kolanie

Memphis Chrislice Ochrona punktowa i Moranta Powrót podczas play-offów jest wątpliwy, rezonans magnetyczny ujawnił kontuzję kości w prawym kolanie, Zespół ogłosił we wtorek. Morant doznał kontuzji kolana w drugiej połowie sobotniego meczu żołnierze złotego Stanu I nie zagrał w czwartej grze w poniedziałek.

Morant opuścił w marcu dziewięć meczów z powodu kontuzji prawego kolana. 24 kwietnia, dwa tygodnie przed czwartym meczem serii Warriors, Morant powiedział, że nie jest zdrowy w 100 procentach. Po czwartym meczu serii Memphis przeciwko Minnesota Timberwolves, piąty mecz Moranta wykluczył go na ponad dwa tygodnie po powrocie z kontuzji.

Trener Memphis Taylor Jenkins powiedział, że kontuzja nastąpiła podczas obrony Warriors. Jordania Basen „Uderzenie” w kolano Moranta Podczas przesuwania się po piłkę. Stało się tak, gdy w czwartej kwarcie pozostało 6:19, po czym Morant odpadł z gry.

Morant napisał po meczu na Twitterze, że pula „złamała kod”, ale szybko go usunął. To właśnie trener Warriors Steve Kerr cytował o skrzydle Grizzlys. Dillon BrooksZostał zawieszony na mecz 3 po tym, jak popełnił rażący błąd w meczu z Warriors Guard Gary Baton II W drugim meczu doszło do złamania łokcia. Brooks zawiesił mecz z powodu kontuzji Batona i awansował do puli Nie spotkaj żadnej kary Z ligi.

Straż żołnierzy Clay Thompson Poole nie był zadowolony z faktu, że to on był przyczyną kontuzji Moranta. „Ja osobiście cierpię na poważną kontuzję kolana” – powiedział Thompson. „I nie sądzę, żeby Jordan miał jakieś złośliwe zamiary. Nie sądzę, żeby był wystarczająco silny, by uderzyć kogoś w kolano. Ale nie próbowaliśmy ranić ludzi ani bić ludzi w tył głowy.

Morant celował we wszystkich trzech meczach przeciwko Golden State, osiągając średnio 62,3 procent z 38,3 punktu w rzeczywistym strzelaniu, plus 8,3 asysty, 6,7 zbiórki i 3,0 przechwytów, ze wskaźnikiem wykorzystania 34,5 procent. Gdyby to był koniec jego rundy playoff, miałby średnio 27,1 punktu, 9,8 asyst, 8,0 zbiórek i 2,0 kradzieży w dziewięciu meczach przeciwko Timberwolves i Warriors, z rzeczywistym procentem oddania strzałów wynoszącym 54,9 procent i wskaźnikiem podania 30,4 procent.

Memphis zasłynął 20-5 bez Moranta w sezonie zasadniczym, stając się tym samym numerem jeden na Konferencji Zachodniej. To pozwoliło drużynie zająć 2 miejsce. Doprowadziło to do większości czwartego meczu, ale przegrało 101-98, 39-29 w czwartej kwarcie. Deuce Jones, zamiast Moranta, rozegrał 41 minut najwyższego sezonu, a Chris Lice zdobył 94,2 punktu za 100 posiadania piłki, pokazując najgorszy atak od porażki 23 stycznia w Dallas.

Memphis, który przegrał 3-1 w serii bez gracza franczyzowego, czeka w środę zwolnienie na FedExForum.

READ  Matt Fitzpatrick i Will Saladoris prowadzą US Open w McLroy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.