Książę Karol popiera królową Elżbietę w przemówieniu parlamentarnym

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

LONDYN – Długo oczekiwany król Wielkiej Brytanii, książę Karol, uroczyście zainaugurował swoją matkę we wtorek.

Ponieważ po raz pierwszy przewodniczył Izbie Lordów, pewnego dnia mogłem zobaczyć, jak zostanie królem.

Ale kiedy 73-letni Karol przeczytał przemówienie królowej w imieniu swojej matki, stało się jasne, że ten dzień jeszcze nie nadszedł.

W pełnym królewskim stroju Karol przybył w rolls-royce i przeszedł przez bramy suwerenności. Ale nie usiadł na nim rzeźbionym i złoconym Tron suwerenności. Zamiast tego użył tronu swojej żony, który jest podobny, ale mniej niż cal.

Wraz z przemówieniem Karola – faktycznie napisanym przez rząd, nakreślającym jego priorytety na ten rok – wyrażenie „mój rząd” musiało zostać zmienione na „rząd Jego Królewskiej Mości”.

Deputowana Partii Zielonych, Carolyn Lucas, zauważyła, że ​​przemówienie stanowiło krótkie przejście do kluczowej kwestii księcia.

„To niesamowite, jak książę Karol myślał o nauce # Rozmowa królowych Z dużym zerem tłuszczu w środowisku ” Ona tweetowała. „To bardzo rozczarowujące, że ustawa naturalna została uchylona. Czy rząd zapomniał, że istnieje kryzys bioróżnorodności? Grzech, nie mógł zrobić nawet małego postępu.

Obecność Karola i jego najstarszego syna, księcia Williama, w Izbie Lordów była znaczącym wizualnym symbolem trwającej zmiany władzy. 96-letnia królowa Elżbieta II ograniczyła swoje funkcje i stopniowo rozszerzała obowiązki na Karola i inne starsze rodziny królewskie.

Ale królowa nie wydawała się mieć zamiaru dobrowolnego wycofania się. Specjalne uprawnienia, które pozwoliły Karolowi na otwarcie parlamentu, były kiedyś, a nie stałym układem.

W rzeczywistości rozpowszechnienie wideokonferencji pozwoliło królowej pozostać zaangażowanym, nawet gdy infekcje i problemy zdrowotne stają się przeszkodą w spotkaniu twarzą w twarz.

„Nie ma epidemii ani epidemii, jak królowa będzie działać jako król w nadchodzących latach”, powiedział Joe Little, redaktor naczelny magazynu Majesty.

READ  2022 Masters Leaderboard: relacje na żywo, wynik Tiger Woods, runda krajowa Augusta 2 w wynikach golfa

Pałac Buckingham cytowany „Problemy ruchowe„Po raz pierwszy od prawie sześćdziesięciu lat Elżbieta opuściła stanową ceremonię otwarcia parlamentu.

Królowa przegapiła już kilka ważnych wydarzeń w królewskim pamiętniku, w tym nabożeństwa z okazji Dnia Wspólnoty Narodów i Dnia Pamięci. W zeszłym tygodniu pałac ogłosił, że pomija również sezon bankietów ogrodowych. I są pytania o to, ile posiada Platynowy Jubileusz Mógłby uczestniczyć w uroczystościach w przyszłym miesiącu.

Gdy Elżbieta II rozpoczyna swój „Platinum Jubilee”, spójrz wstecz na dzień, w którym została królową w drewnianym domu w Kenii.

Ale praca zdalna dobrze pasuje do królowej.

Jak wielu londyńczyków, Elżbieta uciekła na wieś podczas zarazy, przenosząc swój dom z Pałacu Buckingham w Londynie do Zamku Windsor 22 mil na zachód. Nie chciała wracać do życia w mieście.

Z Windsor regularnie spotyka ambasadorów, admirałów i wielu innych dygnitarzy.

W poniedziałek przeprowadził rozmowę wideo z gubernatorem generalnym Australii. W środę planuje ponownie rozmawiać przez wideo ze swoją radą doradczą Tajnej Rady. Odbędzie cotygodniową rozmowę telefoniczną z premierem Borisem Johnsonem.

„Zostaną podjęte kompromisy, a te apele o powiększenie to tylko część tego” – powiedział Little. „Królowa Wiktoria nie chciała zniknąć z pola widzenia, jak to zrobiła w późniejszych latach, i tak właśnie należy postrzegać królową”.

Klip wideo z lata 2020 r. pokazuje córkę królowej, księżniczkę Annę, rozmawiającą z matką poprzez pierwszą rozmowę z zoomem.

„Czy widzisz wszystkich? Musisz mieć sześć osób na ekranie ”- powiedziała Anne.

– Cóż, i tak widzę cztery – odpowiedziała Elżbieta.

Chociaż Elizabeth uczestniczy w mniejszej liczbie wydarzeń na żywo, niepisane klipy z zoomem wydane przez pałac sprawiają wrażenie, że Brytyjczycy przyglądają się jej trochę bardziej.

READ  Technologia autonomicznej jazdy i wspomagania prowadzenia pojazdu zaangażowana w setki wypadków samochodowych

Słynna stoicka królowa, która rozmawiała z byłym pacjentem Covit-19 podczas wizyty w wirtualnym szpitalu, powiedziała: „To sprawia, że ​​człowiek jest bardzo zmęczony i wyczerpany, prawda?” Przyznał, że.

Chociaż wideoczaty nie dostarczają nowych informacji na temat osobowości królowej, mogą potwierdzić podejrzenia ludzi wobec niej: jest szczera, uprzejma i ma złe poczucie humoru.

Elizabeth została poproszona przez ekspertów, aby opowiedziała o spotkaniu z Yuri Gagarinem, pierwszym człowiekiem, który poleciał w kosmos w 1961 roku, podczas wirtualnego wydarzenia z okazji Brytyjskiego Tygodnia Nauki 2021. Zapytana, jaki był, królowa odpowiedziała: „rosyjski” śmiech innych.

„On nie mówi po angielsku” – kontynuowała. „On jest atrakcyjny. Myślę, że pierwsza osoba, był bardzo atrakcyjny”. Żartował, że jedną z najważniejszych rzeczy w podróżach kosmicznych jest „powrót”.

Kiedy Dostarczanie Poeta David Constantine, ze złotym medalem za poezję, zapytał go o medal: „Czy trzymasz go w szafie?”

Little z Majesty Magazine zauważył, że królowa zawsze miała takie wymiany. Gdybyś nie czekał na odbiór własnego medalu w długiej kolejce, nie poprosiłbyś o nie.

Biorąc pod uwagę wszystkie postępy technologiczne, niektórzy zastanawiali się, dlaczego królowa nie nagrała wtorkowego przemówienia w zaciszu swojego domu w Windsor.

Ale eksperci państwowi powiedzieli przy tej okazji, Wyświetlacz jest ważny Na dużą skalę.

„To część tajemnicy monarchii” – powiedziała Victoria Howard, ekspertka stanowa i założycielka serwisu Crown Chronicles. Powiedział BBC: „To zmniejszy festiwal, w Wielkiej Brytanii jesteśmy luksusowi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.