Źródła podają, że Charlotte Hornets wyznaczyła Kenny’ego Atkinsona na nowego głównego trenera

Asystent Golden State Warriors, Kenny Atkinson, zgodził się na czteroletni kontrakt jako nowy główny trener Charlotte Hornets, poinformował w piątek Adrian Wozniacki z ESPN.

Atkinson zastąpi Jamesa Boreko, który został zwolniony w kwietniu z 138-163 w ciągu czterech sezonów.

Hornets zawęziły swoje poszukiwania do Atkinsona i Mike’a D’Antoniego. Obaj kandydaci odbyli już dwa spotkania z zarządem, w tym z dyrektorem generalnym Mitchem Kupchakiem, który później spotkał się z właścicielem Michaelem Jordanem jeszcze w tym tygodniu.

Atkinson jest drugim asystentem trenera Golden State, który opuścił Warriors i przyjął nową drużynę. Mike Brown został zatrudniony jako trener Sacramento Kings w przyszłym sezonie. Obaj grają z Golden State na koniec finałów NBA, rozgrywanych w meczu 4 przeciwko Boston Celtics w piątek wieczorem i przegrywają z Golden State 2-1 w siedmiu najlepszych seriach.

Atkinson miał 118-190 lat w ciągu ponad trzech lat spędzonych w Brooklyn Nets, przeszedł pełną restrukturyzację i wykazywał poprawę w każdym sezonie, aż do rezygnacji po nękanym kontuzją sezonie 2019-20. Spędził sezon 2020-21 jako asystent w LA Clippers, zanim dołączył do personelu Steve’a Kerrina w Golden State przed tym biegiem do finału NBA.

W sumie spędził dziewięć sezonów jako asystent NBA, w tym cztery z New York Knicks, trzy z Atlanta Hawks i po jednym z Clippers i Warriors.

Hornets przegapili play-offy przez sześć kolejnych sezonów, najdłuższą suszę w historii właścicieli i drugi najdłuższy bieg za Królami (16). Ale żeby dotrzeć do play-offów, w tym All-Star, Charlotte ma kilka bloków konstrukcyjnych w drużynie, która w sezonie zasadniczym osiągnęła wynik 43-39. Lamelo Paul I Mosty MilesoweKto jest zabroniony jako wolny agent.

W minionym sezonie Charlotte walczyła w defensywie, zdobywając 114,9 punktów na mecz, co daje jej 25. miejsce w lidze. Atkinson poprawiał zdolności defensywne Netsów w każdym sezonie swojego czteroletniego sezonu, awansując z 23. miejsca w 2017 r. na dziewiąte miejsce w 2020 r.

READ  Donald Trump złożył pozew przeciwko Hillary Clinton w 2016 roku w związku z rzekomą rosyjską zmową

Statystyki i informacje ESPN przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.