Xiaomi Mi 12S Ultra jest wyposażony w 1-calowy czujnik aparatu Sony

Kamery z dużymi matrycami to biały wieloryb dla inżynierów obrazowania smartfonów. Nawet najwydajniejsze aparaty w smartfonach wykorzystują stosunkowo małe sensory, a starania o przeniesienie większych sensorów do formy mobilnej Niepraktyczny, WażnyLub Nigdy tak naprawdę nie działał. Xiaomi wydaje się być najnowszą firmą, która próbuje uchwycić nieuchwytną koncepcję dzięki nadchodzącemu flagowemu modelowi 12S Ultra.

Według wpisu na Weibo Odkryty przez Prowizja Androida, Telefon będzie miał 1-calowy czujnik opracowany we współpracy z Sony. To około 1,7 raza większa niż matryca 1/1,33 cala w głównym module aparatu Samsung Galaxy S22 Ultra. To jest ten sam czujnik rozmiaru Sony Cyber-shot RX100 VII za 1300 USD Jest to mniej więcej ostatnia, ostateczna forma bossa małego aparatu.

Nikt nie może uchwycić aparatu 1-calowego smartfona, w tym Sony, ponieważ to wielka sprawa: jej Xperia Pro-I ma czujnik tego rozmiaru. Ale używa tylko jego części. Większy czujnik, większe piksele i większa łączność optyczna zapewniają znaczne korzyści w zakresie jakości obrazu w mniejszych, tradycyjnych aparatach smartfonów, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Różnica wielkości między modelami 1” i mniejszymi jest znacząca.
Obraz: Xiaomi

Xiaomi też nie było zwolennikiem cenzury: firma wezwała jednak Leicę do współpracy Daleko mu do aparatu pierwszego smartfona Leiki Projekt. Szczerze mówiąc, współpraca tradycyjnych producentów aparatów z producentami smartfonów nie daje w efekcie więcej niż jednej plakietki na aparacie. Dużo tynku marketingowego. W tym przypadku przynajmniej Xiaomi angażuje się we współtworzenie – i zarabianie – nowego sprzętu. Dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, mówi Xiaomi i Sony podzieliły się kosztem 15 milionów dolarów na zbudowanie nowego czujnika.

Niestety, 12S Ultra raczej nie trafi do sprzedaży w USA, ponieważ chińskim markom bardzo trudno jest zdobyć przyczółek na tym rynku. Jednak nie minie dużo czasu, zanim telefon zostanie w pełni wydany: Xiaomi twierdzi, że wypuści 12S Ultra na świat 4 lipca o 19:00 czasu chińskiego.

READ  Astronom mówi, że nowe zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Webba „prawie doprowadziły go do łez”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.