Wybory we Francji: Emmanuel Macron zmierzy się z Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji

Z 27,8% i 23,2% głosów w pierwszej turze głosowania w niedzielę, francuska skrajna prawica była długoletnimi kwalifikacjami centrysty Macron i Le Pen jako pierwsi dwaj kandydaci, według francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ministerstwo.

O najwyższe stanowisko rywalizowało 12 kandydatów. Ponieważ żaden z nich nie otrzymał więcej niż 50% głosów w pierwszej turze, pierwsi dwaj kandydaci zmierzą się ze sobą w drugiej turze 24 kwietnia.

Według analityków z Ifop-Fiducial, francuskich nadawców TF1 i LCI, pierwsza tura konkursu w 2022 r. charakteryzowała się obojętnością wyborców, z szacunkową frekwencją na poziomie 73,3% – pierwsza tura od 20 lat.

Chociaż Macron otrzymał więcej głosów niż którykolwiek z pozostałych kandydatów w pierwszej turze, nadal jest postacią polarną, a jego aprobata spadła podczas jego pierwszej kadencji.

W przemówieniu po niedzielnym głosowaniu wezwał obywateli do głosowania w drugiej turze.

„Nic nie zostało rozwiązane. Debata, którą będziemy prowadzić w ciągu najbliższych 15 dni, jest kluczowa dla naszego kraju i naszej Europy” – powiedział. „Po opuszczeniu Europy nie chcę Francji, której sojusznikami są tylko międzynarodowi demokraci i rasiści. To nie my. Chcę Francji lojalnej ludzkości i duchowi oświecenia” – powiedział.

Macron stara się zostać pierwszym francuskim prezydentem, który wygrał reelekcję od czasu Jacquesa Chiraca w 2002 roku. Sondaże zapewniły mu stałe sukcesy na drugim polu, ale konkurencja znacznie się zaostrzyła w ciągu ostatniego miesiąca.

Opublikowany w niedzielę sondaż Ifop-Fiducial pokazał, że Macron wygrałby w drugiej rundzie z Le Pen zaledwie od 51 do 49%.

Poparcie Le Pen stale rośnie w ostatnich tygodniach. Chociaż jest najbardziej znany ze swojej skrajnie prawicowej polityki, takiej jak ścisła kontrola imigracji i zakaz noszenia muzułmańskich hełmów w miejscach publicznych, tym razem przeprowadził poważną kampanię, zmiękczając swój język i skupiając się bardziej na kwestiach portfelowych, takich jak rosnące koszty życia. , Poważne zmartwienie francuskich wyborców.

W swoim przemówieniu w niedzielę Le Pen zapowiedział, że będzie „prezydentem wszystkich Francuzów”, jeśli wygra drugą turę, i wezwał tych, którzy nie głosowali na Macrona, aby poparli go w drugiej turze.

READ  CDC twierdzi, że w Wirginii zgłoszono przypadek małpiego pudła

Lewicowy strażak Jean-Luc Mன்சlenchon zajął trzecie miejsce z 22% głosów. Doświadczył późnego wzrostu poparcia i był uważany za kandydata na czarnego konia, który mógłby rzucić wyzwanie Macronowi.

Eksperci twierdzą, że wyborcy Mellonsona mogą zdecydować, kogo zechcą ustąpić w drugiej turze kandydowania na prezydenta. Mலlenchon powiedział swoim zwolennikom, aby „nie dawali nawet głosu pani Le Pen”, ale nie poparł otwarcie Macrona.

Żaden inny kandydat nie otrzymał więcej niż 10% głosów. Eric Jemmour, skrajnie prawicowy komentator polityczny, który został kandydatem na prezydenta, do marca miał jednego z trzech najlepszych kandydatów, zajmując czwarte miejsce w sondażu Ibob. 7,1%

Inni kandydaci w niedzielnych sondażach zaczęli przerzucać się za pierwsze dwa miejsca. Kiedy Jemmour wezwał swoich zwolenników do głosowania na Le Pena, inni wezwali ich, by zdystansowali się od niego.

Socjaliści i kandydaci republikanów z tradycyjnych partii centrolewicowych i centroprawicowych już poparli Macrona.

Socjalistka Ann Hidalgo powiedziała, że ​​zwycięstwo Le Pena wywoła we Francji „nienawiść do wszystkich”, podczas gdy Republikanka Valerie Beckres powiedziała, że ​​„skrajna prawica nigdy nie jest bliska zwycięstwa” i jest szczerze zaniepokojona o kraj.

„Plan Marine Le Pen otworzy Francję na sprzeciw, niepełnosprawność i upadek” – powiedział Beckress.

Kobieta oddała głos w niedzielę w pierwszej turze francuskich wyborów prezydenckich w Lyonie w środkowej Francji.

Rewanż

Polityczny wstrząs Macrona zniszczył pole gry, ponieważ jego centrowa partia polityczna zdystansowała się od zwolenników tradycyjnych partii centralistycznych, socjalistów i republikanów. Obaj jej kandydaci otrzymali w niedzielę mniej niż 5% głosów.

Badania przed wyścigiem, Macron kontra. Mecz drugiej rundy Le Pen pokazał, że był to w większości koniec. Pięć lat temu Le Pen z łatwością pokonał Macrona, ale eksperci twierdzą, że drugi mecz między nimi będzie znacznie ostrzejszy niż mecz z 2017 roku.

Macron nie jest już politycznym supermocarstwem i powinien mieć mieszane wyniki. Chociaż jego ambitny plan promowania autonomii UE i rozwoju geopolitycznego przyniósł mu szacunek w kraju i za granicą, pozostaje osobą dzielącą, jeśli chodzi o politykę wewnętrzną. Jego manipulacja Ruch żółtej sukienkiJedna z najdłuższych walk Francji od dziesięcioleci została powszechnie zakazana, a jego historia epidemii Covid-19 jest nieskończona.

Popisowa polityka Macrona w czasie kryzysu – aby ludzie pokazali dowody szczepień, aby przywrócić ich życie na właściwe tory – pomogła zwiększyć wskaźniki szczepień, ale także sprowokowała mniejszości przeciwko jego prezydenturze.

Prezydent Francji Emmanuel Macron (w środku) rozmawia z mieszkanką blisko swojej żony, Brigitte Macron (z lewej), przed głosowaniem w pierwszej turze niedzielnych wyborów prezydenckich.

Macron do tej pory prowadził bardzo niewiele kampanii. Eksperci uważają, że jego strategią jest unikanie jak największej ilości politycznego błota, aby wypromować swój wizerunek jako najwyższego prezydenta spośród wszystkich kandydatów. Sondaż pokazał, że konsekwentnie prowadził wszystkich kandydatów i został uznany za ostrożnego wejścia do drugiej tury.

READ  Finałowa czwórka mężczyzn na żywo: Villanova Kansas i Duke UNC

„Powszechne niezadowolenie z Macrona (zwłaszcza wśród młodych ludzi) oznacza niepewny i nieprzewidywalny wynik. Le Pen będzie nadal to wykorzystywał i prawdopodobne jest poważne zamieszanie polityczne” – powiedział Dominic Thomas, komentator ds. europejskich CNN w drugiej turze. Połączyć.

„Bez względu na to, jak bardzo nienawidzą Le Pena, jest różnica między nim a Macronem i jak zakłóca europejską i światową politykę”.

Le Pen jest córką innego popularnego, skrajnie prawicowego kandydata na prezydenta, Jean-Marie Le Pen. Senior Le Pen uciekł z Jackiem Chiracem w 2002 roku, ale Marine Le Pen zdołał prześcignąć swojego ojca w pierwszej turze ostatnich dwóch wyborów prezydenckich.

Le Pen próbował się przedstawić Zupełnie inny kandydat niż ten, który przegrał z Macronem w 2017 roku, kiedy próbował zająć pozycję dla francuskiej klasy robotniczej, która zapomniała o odpowiedzi swojego kraju na ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Chociaż jego poglądy na temat ekonomicznego nacjonalizmu, imigracji, eurosceptycyzmu i islamu we Francji pozostały niezmienione, Le Pen starał się poszerzyć swoją atrakcyjność.

Początkowo przewidywano, że konkurs będzie referendum w sprawie dominacji skrajnej prawicy we francuskiej polityce, ale wojna na Ukrainie – kolejna ważna kwestia dla elektoratu – podniosła poprzeczkę.

Według sondażu Ibob poparcie Macrona osiągnęło szczyt na początku marca, kiedy potencjalni wyborcy zebrali się wokół flagi i nagrodzili prezydenta za jego wysiłki na rzecz mediacji konfliktu na Ukrainie przed niepowodzeniem inwazji Rosji.

Wielu ekspertów spodziewa się, że wojna zaszkodzi Le Penowi, wielbicielowi głosu rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, który stał się ważną postacią na Zachodzie po decyzji Kremla o inwazji na Ukrainę pod koniec lutego. Le Pen spotkał się z prezydentem Rosji podczas jego kampanii w 2017 roku; Tym razem, po niesprowokowanym ataku Rosji na sąsiada, Rosja została zmuszona do usunięcia z podróży ulotki ze zdjęciem jej i Putina.

READ  Helikopter szeryfa hrabstwa Los Angeles rozbija się w Lesie Narodowym Angeles w pobliżu Asusa.

Thomas, komentator spraw europejskich CNN, wyjaśnił, że zbliżające się debaty byłyby kluczowe, gdyby przekonanie wyborców Macrona, że ​​poprzednie poparcie Le Pena dla Putina powinno go zdyskwalifikować.

„Będzie cierpiał z powodu wielu problemów wewnętrznych, ale będzie miał trudności z przekonaniem wyborców o swoich referencjach w polityce zagranicznej, zwłaszcza że ma wieloletnie związki z Rosją” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.