Inwestorzy giełdowi odrzucają ostrzeżenie o recesji na krzywej dochodowości — na razie. Oto dlaczego.

W mgnieniu oka i przegapiłeś to, ale rentowność 2-letnich obligacji skarbowych była niższa niż rentowność 10-letnich obligacji we wtorek po południu, co tymczasowo odwróciło krzywą dochodowości i uruchomiło dzwonki alarmowe dotyczące recesji.

Dane pokazują, że w momencie odwrócenia krzywej dochodowości skarbu państwa, rentowności krótkoterminowe są wyższe niż długoterminowe, więc w przeszłości nie ma płatności za porzucenie akcji.

Nie jest to dobre narzędzie do spędzania czasu

„Pomimo dobrego wskaźnika przyszłych nieszczęść gospodarczych, odwrócona krzywa dochodowości nie jest dobrym narzędziem dla inwestorów giełdowych” – napisał w notatce z 24 marca Brian Levitt, strateg ds. globalnego rynku Invesco.

Widzieć: Kluczowa część krzywej dochodowości obligacji skarbowych w końcu wywróciła się do góry nogami, ostrzegając przed recesją – inwestorzy muszą to wiedzieć

„Na przykład inwestorzy, którzy sprzedali, gdy krzywa dochodowości po raz pierwszy odwróciła się do góry nogami 14 grudnia 1988 r., stracili 34% wzrostów indeksu S&P 500” – napisał Levitt. „Kiedy to się powtórzyło 26 maja 1998 r., sprzedający przegapili 39-procentowy wzrost rynku” – powiedział. „W rzeczywistości średni zwrot z indeksu S&P 500 wynosi 19%, gdy krzywa dochodowości odwraca szczyt rynkowy w każdym cyklu”. (Zobacz tabelę poniżej.)

Invesco

Inwestorzy na pewno nie wybrali się we wtorek w góry. Akcje amerykańskie Zakończył się dużymi zyskamiWywołuje niski skok i S&P 500 SPX na początku marca,
+ 1,23%
Aby wyjść z reformy rynkowej, która weszła w lutym. Dow Jones Industrial Average DJIA,
+ 0,97%
Tymczasem Nasdaq Composite COMP wzrósł o 338 punktów, czyli 1%.
+ 1,84%
1,8% zaawansowany.

Krok: Wyjścia z S&P 500

Rewers i co mają na myśli

Zwykle krzywa dochodowości, linia mierząca zysk dla wszystkich terminów zapadalności, przechyla się w górę w oparciu o wartość pieniądza w czasie. Odwrócenie sygnałów krzywych, zgodnie z którymi inwestorzy oczekują, że stopy długoterminowe będą poniżej stóp krótkoterminowych, jest wydarzeniem, które zostało powszechnie odebrane jako sygnał możliwego pogorszenia koniunktury gospodarczej.

Ale jest też wada. Dane Levitta sprzed 1965 r. pokazują, że średnia długość między odwróceniem a recesją wynosiła 18 miesięcy – co odpowiada średniemu wydłużeniu między odwróceniem startu a szczytem S&P 500.

Co więcej, naukowcy argumentowali, że ciągła zmiana kierunku była konieczna do przesłania sygnału, który jeszcze nie nastąpił, ale jest powszechnie oczekiwany.

Która krzywa?

Odwrócenie 2-letniego TMUBMUSD02Y,
2,322%
/ 10 lat TMUBMUSD10Y,
2,414%
Mierzenie krzywej dochodowości poprzedziło wszystkie sześć recesji od 1978 r., z tylko jednym fałszywie pozytywnym wynikiem, powiedziała Rose Mayfield, analityk strategii inwestycyjnej Bairda w poniedziałkowym nocie.

Jednak badacze zauważyli, że arkusz kalkulacyjny 3 miesiące / 10 lat, chociaż okazał się stosunkowo wiarygodny i bardzo popularny wśród naukowców, jest postrzegany tak samo. W Banku Centralnym San Francisco. Prezes Fed, Jerome Powell, wyraził zainteresowanie działaniami krótkoterminowymi na początku tego miesiąca, mierząc oczekiwania dotyczące 3-miesięcznych stóp procentowych i 18-miesięcznych 3-miesięcznych stóp w przyszłości.

Tymczasem Mayfield zauważył, że spread na 3 miesiące / 10 lat jest „daleki od wzrostu”.

Widzieć: Inwestorzy giełdowi powinni przyjrzeć się tej części krzywej dochodowości, „najlepszemu wskaźnikowi wyprzedzającemu przyszłych emisji”

W rzeczywistości różnica między tymi dwoma miarami, za którymi podąża krzywa, jest dla niektórych obserwatorów rynku uderzająca.

„Znacznie, od grudnia 2021 r. 3 mln/10 s spadły 2 do 10 s, więc te dwie rzeczy zawsze szły w parze” – powiedział strateg Deutsche Banku Jim Reid we wtorkowej notce (patrz wykres poniżej).

Niemiecki bank

„Nigdy nie było takiej dywersji ze względu na bank centralny [has] Nigdy nie byli tak za zakrętem, jak dzisiaj ”- powiedział Reid. „Jeśli wycena rynkowa jest właściwa, szybko nadrobią zaległości w przyszłym roku, więc za 12 miesięcy będzie to możliwe”. reper. Stawki polis.

Na wynos, napisał Mayfield, jest potężnym wskaźnikiem krzywej dochodowości i przynajmniej sygnalizuje chłodniejszą gospodarkę.

„Korupcja powinna być wysoka, a bariera sukcesu inwestycyjnego powinna zostać podniesiona. Ale ostatecznie uważamy, że warto poświęcić czas na przetrawienie całościowego obrazu, bez polegania na jakimkolwiek wskaźniku” – powiedział.

Na wykresie: „Tama w końcu pęknięta”: dziesięcioletni wzrost cen skarbowych gwałtownie przełamał kanał trendu spadkowego obserwowany od połowy lat 80.

READ  Raport mówi, że Partia Republikańska planuje utworzyć „armię” aktywistów jako sztabu wyborczego, aby zakwestionować głosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.