Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze wiadomości

Fiński narodowy operator kolejowy zawiesi loty między stolicą Helsinkami a rosyjskim Sankt Petersburgiem, który od tygodni jest przepełniony Rosjanami uciekającymi ze swojego kraju.

Operator, VR Group, powiedział, że podjął decyzję o zawieszeniu usługi od poniedziałku Zachodnie sankcje wobec Rosji W związku z inwazją kraju na Ukrainę. Pociągi obsługujące to połączenie są własnością pociągów Karelian, wspólnego przedsięwzięcia fińskiego operatora kolei państwowych VR i rosyjskiej państwowej kolei RZD.

Na początku tego miesiąca VR poinformował, że doda pociągi do swoich pociągów Helsinki-Saint. Petersburg Link, znany również jako Alegro, nie był opłacalny, ponieważ pociągi do Rosji były prawie puste.

„Do tej pory obsługiwaliśmy Alegro zgodnie z oficjalnymi instrukcjami, a celem jest zabezpieczenie dostępu Finlandii do Finlandii. W tych tygodniach nadszedł czas, aby ludzie, którzy chcą opuścić Rosję, wyjechali z kraju” – Toby Simola, dyrektor VR transportu pasażerskiego, powiedział w piątek.

„W tej chwili, pod kontrolą własności państwowej, dalsze prowadzenie ruchu Allegro ze względu na ograniczenia nie jest właściwe, więc na razie wstrzymujemy ruch” – powiedział.

Posunięcie to dodatkowo izoluje Rosję od globalnego systemu transportowego. Już krajowe linie lotnicze są mocno rozłączone Z globalnej sieci lotniczej.

Łączność kolejowa z Finlandią stała się znacząca, a sankcje, rosnąca samotność i obawy przed represyjnym reżimem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina wypędziły tysiące Rosjan z ich kraju.

Wielu Rosjan uciekło do sąsiedniej Gruzji, Mołdawii lub krajów bałtyckich, a znaczna ich liczba uciekła na zachód do Finlandii autobusem, pociągiem lub samochodem. Czasami nawet latali samolotami i przeprowadzali się, aby nie mogli wrócić do domu. Niektórzy Rosjanie mówią, że Mr. Obawiają się, że Putin może wprowadzić stan wojenny i zamknąć granicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.