Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Siły rosyjskie i ukraińskie koncentrują się na wschodzie kraju, gdy tysiące cywilów ucieka z tego obszaru, grożąc kolejną poważną wojną.

Walka może wydawać się znacząco odmienna od wojny o stolicę Ukrainy, w której siły rosyjskie zostały odepchnięte z okolic Kijowa, zostawiając w powstaniu bomby z kominów i bombardując podmiejskie domy.

Po wycofaniu się z okolic Kijowa siły rosyjskie przenoszą się do nowej ofensywy w rejonie Donbasu we wschodniej Ukrainie.

Po rosyjskiej inwazji w 2014 roku i krótkich liniach zaopatrzenia analitycy twierdzą, że będą działać na znanym tam terytorium. Rosjanie mogli repatriować swoją armię na rozległej sieci kolejowej – na północ od Kijowa takiej sieci kolejowej nie było.

Ukraińscy przywódcy mówią, że przygotowują się do wielkiej konfrontacji. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba w zeszłym tygodniu wezwał przywódców NATO do wysłania posiłków. Zachodnia broń została zrzucona na Ukrainie w ostatnich dniach, ale Kuleba powiedział, że więcej jest potrzebne i potrzebne szybko. Ostrzegł, że wojna na wschodzie Ukrainy „przypomnie ci o II wojnie światowej”.

Środek ciężkości wydaje się znajdować w pobliżu wschodniego miasta Izium, które w zeszłym tygodniu zostało zdobyte przez siły rosyjskie próbujące połączyć siły z innymi siłami w południowo-wschodnim Donbasie na Ukrainie. Rosjanie starają się zabezpieczyć drogę lądową między Donbasem a Półwyspem Krymskim na Morzu Czarnym, które Rosja okupowała i anektowała w 2014 roku.

Wiele wskazuje na to, że obie siły szykują się do wielkiej bitwy. Według firmy Maxar Technologies, która opublikowała zdjęcia w niedzielę, nowo opublikowane zdjęcia satelitarne pokazały setki pojazdów poruszających się na południe przez ukraińskie miasto Wielki Burluk.

„Będzie to bitwa na dużą skalę z setkami czołgów i pojazdów bojowych – będzie zaciekła” – powiedział Franz-Stephen Cody, kolega naukowy w Międzynarodowym Instytucie Badań Strategicznych w Londynie. „Zakres operacji wojskowych w regionie będzie znacząco inny niż wszystko, co widzieliśmy wcześniej”.

READ  Taniec piżma dla pierwszych kierowców Teslas z nowej niemieckiej gigafabryki

Od czasu aneksji Krymu przez Rosję Moskwa wspierała powstania separatystów w dwóch wschodnich prowincjach – Donieckiej i Ługańskiej – Donbasu. W ciągu ostatnich 8 lat zginęło ponad 14 000 osób.

„Rosja działa na bardzo znajomym terenie” – powiedział Keer Giles z Centrum Badań nad Konfliktami w Wielkiej Brytanii. Dodał, że siły Moskwy „nauczą się na swoich błędach w pierwszych dniach kampanii przeciwko Ukrainie”.

Koleje na Wschodzie mają dla Rosji dodatkową korzyść, panie. Giles powiedział, że sieci tam były już gęste i zatłoczone terytoria kontrolowane przez Rosję.

Jednak biorąc pod uwagę wszystkie atuty Rosji na wschodzie, niektórzy analitycy wątpią, czy wojsko na wschodzie Ukrainy byłoby skuteczniejsze niż na północy Kijowa. Według zachodnich urzędników i analityków siły rosyjskie, które zaatakowały ukraińską stolicę, zostały mocno rozbite. Twierdzą, że wiele rosyjskich frakcji cierpi na niskie morale, a niektórzy żołnierze odmawiają walki.

„Zwykle odbudowanie radykalnej armii zajmuje miesiące, ale wygląda na to, że Rosjanie popychają ich do tej walki” – powiedział Frederick W., dyrektor programu Critical Threats w American Enterprise Institute, który jest partnerem firmy. powiedział Kagan. Do nadzoru wojennego monitorowania wojny na Ukrainie. „Siły, które zajmują, są mocno atakowane, a ich morale wydaje się być niskie”.

Pan. Kagan powiedział, że na wschodzie siły rosyjskie mogą napotkać te same problemy z ruchem, które miały miejsce podczas inwazji na północną Ukrainę. Siły rosyjskie były w większości ograniczone do dróg krajowych, ponieważ nie mogły przejść przez teren. Zaatakowała rosyjskie pojazdy opancerzone i ciężarówki przez siły ukraińskie, niszcząc setki rosyjskich pojazdów – przy użyciu pocisków przeciwpancernych dostarczonych przez Zachód.

Dla Rosjan utrudnienia w ruchu mogą się pogorszyć. Wiosenne deszcze zamienią większość krajobrazu w błoto, zakłócając ruch.

READ  Pożądani Doyens dla Liverpoolu, Realu Madryt i nowoczesnej gry | Piłka nożna

Pan. Rosyjskie siły Kagana „są w znacznym stopniu połączone drogami, co w rzeczywistości może sprawić, że Wschód stanie się trudniejszy, ponieważ sieć drogowa jest znacznie gorsza niż sieć wokół Kijowa”.

W końcu pan Według Kagana obie siły stoją przed poważnymi wyzwaniami.

„Rosjanie mają dużo do udźwignięcia, ale mają wiele problemów” – powiedział. powiedział Kagan. „Ukraińcy mają więcej morale, więcej motywacji i dużo więcej determinacji. Ale są liczniejsi i nie mają infrastruktury zmilitaryzowanego państwa, by ich wspierać.

„W moim umyśle to jest podrzucenie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.