Walka Jacka Paula odwołana z powodu wagi Hasima Rahmana Jr

Zaplanowana na 6 sierpnia karta bokserska pay-per-view, której nagłówkiem jest Jake Paul i Hasim Rahman Jr., została anulowana z powodu problemu z wagą z Rahmanem, napisał w oświadczeniu Paul’s Most Valuable Promotions (MVP) w sobotę wieczorem.

Impreza miała się odbyć w nowojorskim Madison Square Garden.

Według raportu MVP, obóz Rahmana poinformował zespół Paula w sobotę rano, że Rahman planuje ważyć 215 funtów w nadchodzący piątek. Rahman pierwotnie podpisał umowę na jedną walkę za 200 funtów, a raport mówi, że Paul był skłonny pójść na kompromis, aby walka wyniosła 205 funtów. Raport MVP powiedział, że obóz Rahmana wycofa swojego zawodnika z walki, jeśli nie zarobi 215 funtów.

„MVP i Jake Paul nie nagrodzą kogoś, kto ich oszukuje i traktuje w sposób wyrachowany” – czytamy w oświadczeniu. „Dlatego MVP nie ma innego wyjścia, jak tylko anulować wydarzenie z 6 sierpnia. Ten wymuszony wynik dotyczy Jake’a Paula, Amandy Serrano i każdego zawodnika na tej karcie, który trenował niestrudzenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy przed tym wydarzeniem. Społeczność bokserska musi utrzymać Hasima Rahmana Jr. odpowiedzialny za brak profesjonalizmu.”

Przedstawiciel Rahmana odmówił komentarza, gdy skontaktował się z ESPN w sobotni wieczór.

Serrano, jedna z najlepszych zawodniczek na świecie, miała walczyć z Brendą Carabajal w głównym turnieju karty.

Walka Paula-Rahmana została zorganizowana na początku lipca, kiedy Tommy Fury wycofał się z walki z Paulem z powodu problemów z podróżą.

Rahman podpisał kontrakt na walkę za 200 funtów 6 lipca, według MVP. W tym czasie Rahman dostarczył dowód swojej wagi do MVP i New York State Athletic Commission (NYSAC), stwierdzając, że nie straci więcej niż 10% swojej wagi między tym a zawodami. Rahman, zawodnik wagi ciężkiej, ostatnio walczył z wagą 224 funtów w kwietniu i ważył do 269 funtów jako zawodowiec.

Według MVP, 7 lipca Rahman ważył 216 funtów, a on i jego zespół gwarantowali, że jest na dobrej drodze do zwiększenia wagi. W wywiadach z ESPN w ciągu ostatnich dwóch tygodni zarówno Rahman, jak i jego ojciec, Hashim, wyrażali przekonanie, że przybieranie na wadze nie będzie problemem.

READ  Premier Włoch Mario Draghi podał się do dymisji po nieudanej próbie odnowienia rządu

Oświadczenie MVP mówi, że Rahman dostarczył podpisany raport od dietetyka, który zawierał cotygodniowe kontrole wagi, zgodnie z wymogami przepisów NYSAC.

„W ciągu ostatnich 48 godzin stało się jasne, że obietnice te nie zostały złożone w dobrej wierze” – czytamy w oświadczeniu MVP.

Raport MVP w piątek podczas ważenia NYSAC, że Rahman stracił mniej niż funta od czasu zapisania się do turnieju na początku lipca. Komisja ogłosiła, że ​​MVP nie pozwoli na walkę poniżej 205 funtów, na co Paul był gotów się zgodzić. Według MVP, nowy kontrakt został wysłany do zespołu Rahmana, który zmienił wagę Rahmana i że jeśli Rahman nie zmierzy się z ważeniem, będzie surowa kara.

„Po otrzymaniu nowego kontraktu w sobotę rano, obóz Rahmana po raz pierwszy ogłosił, że planuje zważyć 215 funtów podczas oficjalnego ważenia i nie zgodził się na ważenie 205 funtów, o czym informują najbardziej prestiżowe awanse. Jeśli walka nie zostanie uzgodniona na 215 funtów, wycofamy się z walki” – napisano w oświadczeniu. Prośba o komentarz do NYSAC nie została natychmiast zwrócona w sobotę wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.