W mistrzostwach NCAA w koszykówce kobiet nr. 3 LSU Tigers pokonało nr 2 Iowa Hawkeyes

(CNN) LSU Tigers pokonały w niedzielę Iowa Hawkeyes 102:85, wygrywając pierwsze w programie mistrzostwa kraju w koszykówce kobiet NCAA w Dallas w Teksasie.

LSU strzelał 58% z gry w pierwszej połowie, w tym 75% z rzutu za trzy punkty.

59 punktów Tygrysów w pierwszej połowie ustanowiło nowy rekord większości punktów zdobytych w połowie meczu o mistrzostwo kobiet, a LSU zeszło do szatni z 17-punktową przewagą.

Jasmine Carson, najlepszy strzelec Tygrysów w pierwszej połowie, zszedł z ławki i zdobył 21 punktów dla LSU w pierwszej połowie, w tym idealną piątkę za pięć trójek. Carson prowadził Tygrysy z 22 punktami.

Po meczu Carson opisał grę jako „surrealistyczną”.

„Każdy gracz marzy o tym, by znaleźć się na takiej dużej scenie, rozegrać mecz swojego życia i żeby to się opłaciło – to wiele znaczy” – powiedział.

102 punkty LSU ustanowiły również nowy rekord większości punktów zdobytych przez drużynę w meczu o mistrzostwo kobiet.

Gwiazda z Iowa, Caitlin Clark, poprowadziła wszystkich strzelców z 30 punktami w meczu, ustanawiając nowy rekord turnieju kobiet z wynikiem 191. Sherrill, mistrzyni kraju z 2023 roku, pobiła poprzedni rekord kobiet wynoszący 177 punktów. Swoopes grał w Texas Tech w 1993 roku. Swoopes zagrał w rekordowych pięciu meczach, w porównaniu do łącznie sześciu rozegranych przez Clarka.

Trener Hall of Fame, Kim Mulkey, była wzruszona w ostatnich sekundach meczu, zdobywając pierwsze mistrzostwa LSU w koszykówce kobiet w swoim drugim roku u steru Tygrysów.

„Trenerze trenują przez całe życie, a to już czwarty raz, kiedy zostałam pobłogosławiona” – powiedziała ESPN emocjonalna Mulkey, która wygrała swoje czwarte mistrzostwa kraju w koszykówce kobiet NCAA po trzykrotnym zwycięstwie w Baylor.

„W historii koszykówki LSU, męskiej lub damskiej, nigdy nie grali o mistrzostwo i aby je wygrać, myślę, że moje łzy są łzami radości. Jestem bardzo szczęśliwy dla wszystkich w Luizjanie”.

READ  Strajk WGA: związek scenarzystów i studia hollywoodzkie osiągają wstępne porozumienie, kończące miesięczny strajk

Tygrysy stały się trzecim rozstawionym numerem 3, który zdobył tytuł i pierwszym od 1997 roku.

19 482 osób zebrało się, aby zobaczyć zwycięstwo LSU; Według NCAA ponad 350 000 osób przyszło oglądać Women’s March Madness, co jest rekordem turnieju.