Elon Musk wezwał SEC do oceny liczby użytkowników Twittera

Elon Musk podczas wydarzenia w czwartek, 10 października 2019 r. w siedzibie SpaceX w Hawthorne, Kalifornia, USA.

Bloomberg / Getty

W środku jego transakcji do zdobycia ŚwiergotElon Musk wezwał amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do zbadania numerów użytkowników portalu społecznościowego.

Piżmo, dyrektor generalny Tesla A SpaceX napisał we wtorek w nieformalnej ankiecie na Twitterze: „Twitter twierdzi, że 95% codziennych aktywnych użytkowników to prawdziwi, wyjątkowi ludzie. Czy ktoś ma takie doświadczenie?” Później odpowiedział obserwatorowi, który zasugerował SEC wszczęcie dochodzenia, mówiąc: „Cześć SECGovKtoś w domu?

SEC od lat zdaje sobie sprawę z mrocznych wskaźników Twittera.

Musk zgodził się kupić Twittera w zeszłym miesiącu za 44 miliardy dolarów, ale powiedział, że transakcja została wstrzymana z powodu botów, spamu i fałszywych treści. Twitter spodziewa się, że transakcja odbędzie się po uzgodnionej cenie 54,20 USD za akcję.

Inwestorzy zasypali akcje w obawie, że Musk zrezygnuje ze swojego kontraktu, co zmusi go do zapłacenia 1 miliarda dolarów opłaty za zerwanie umowy. Akcje Twittera spadły wszystkie zyski, odkąd Musk po raz pierwszy wypuścił swój 9% udział na początku ubiegłego miesiąca.

Akcje Twittera wzrosły we wtorek o 2,5% do 38,33 USD, w porównaniu z zamknięciem 39,31 USD w dniu 1 kwietnia, ostatniej sesji przed ogłoszeniem przez Muska praw mniejszości.

w nim Złożone finansowanie kwartalne z tego roku, Twitter przyznaje, że na jego platformie istnieje wiele „fałszywych lub spamowych kont”, legalnie zarabiających codziennie aktywnych użytkowników lub użytkowników (mDAU). Firma stwierdziła, że ​​średnio 5% fałszywych lub spamowych kont w tym okresie stanowiło mDAU.

Świergot Uznaje się, że w ciągu ostatnich 3 lat liczba użytkowników wzrosła z 1,4 mln do ponad 1,9 mln.

„W marcu 2019 r. wprowadziliśmy funkcję, która umożliwia łączenie wielu oddzielnych kont w celu wygodnego przełączania się między kontami” – ujawnił Twitter. „W tym czasie wystąpił błąd. Wszystkie działania podjęte przez konto główne będą liczone jako mDAU”.

READ  Starliner Boeinga po raz pierwszy wylądował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Musk wielokrotnie wyrażał swoje obrzydzenie do SEC, m.in. na Twitterze Październik 2018Kiedy nazwał agencję „Short Vendor Enrichment Commission”, a następnie Lipiec 2020 Kiedy pisał: „SEC, trzyliterowy skrót, środkowym słowem jest Elon”.

SEC wcześniej oskarżyła Muska o oszustwo związane z obligacjami w 2018 roku, po tym jak napisał na Twitterze, że prywatnie przejął swoją firmę samochodową za 420 USD za akcję i że jest „bezpieczna finansowo”. Aby rozwiązać ten problem, osiągnięto porozumienie. Ale Musk powiedział, że jest regulatorem finansowym Kontynuacja dochodzeń Ilość nękania.

Widzieć: Elon Musk nie ma dowodów na poparcie swojego twierdzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.