W górach Nepalu znaleziono wrak samolotu przewożącego 22 osoby

KATHMANDU, Nepal (AP) – Wojsko twierdzi, że wrak samolotu z 22 zaginionymi osobami został rozrzucony w górach Nepalu. Brak informacji o ocalałych.

Tara Air Turboprop Twin Otter odbył w niedzielę 20-minutowy lot, kiedy na krótko przed lądowaniem stracił kontakt z wieżą lotniska, przelatując nad głębokimi dolinami rzek i szczytami gór.

Wojsko twierdzi, że samolot rozbił się w Sanosware w dystrykcie Mustang w pobliżu górskiego miasta Jomsom po wystartowaniu z kurortu Pokhara, około 200 kilometrów (125 mil) na zachód od Katmandu.

Zdjęcie lotnicze opublikowane przez wojsko na Twitterze przedstawiające miejsce katastrofy przedstawiało fragmenty samolotu rozrzucone w górach.

Nie zgłoszono żadnych innych szczegółów.

Poszukiwania samolotu zawieszono w niedzielę wieczorem z powodu złej pogody i ciemności, ale wznowiono w poniedziałek.

Według danych z nadzoru Flightradar24.com, 43-letni samolot wystartował z Pokhary o 9:55 (04:10 GMT) i wysłał swój ostatni sygnał o 10:07 (04:22 GMT). 12 825 stóp (3900 metrów).

W samolocie było 4 Indian i 2 Niemców. Cała załoga i pozostali pasażerowie to Nepalczycy.

Cel tego lotu jest popularny wśród zagranicznych wędrowców podróżujących górskimi szlakami oraz indyjskich i nepalskich pielgrzymów odwiedzających czcigodną świątynię Muktinath.

Twin Otter, wytrzymały samolot oryginalnie zbudowany przez kanadyjskiego producenta samolotów De Haviland, służy w Nepalu od około 50 lat, w tym czasie miał udział w około 21 wypadkach, donosi portal aviationnepal.com.

Samolot, z nadbudowanymi skrzydłami i standardowym podwoziem, był chwalony za wytrzymałość i zdolność do startu i lądowania na krótkich pasach startowych.

Produkcja samolotów po raz pierwszy zakończyła się w latach 80-tych. Kolejna kanadyjska firma Viking Air ponownie wprowadziła model na rynek w 2010 roku.

READ  Po opóźnieniu Senat USA zatwierdził ogromną pomoc dla Ukrainy w wysokości 40 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.