2022 Wyniki Indianapolis 500: Marcus Erickson walczy spóźniony, by pokonać Indi500 pod dramatycznym ostrzeżeniem

Marcus Erickson zwrócił żeton Kanasi Racing na Victory Lane na Indianapolis 500, złapał samochód wyścigowy McLaren Arrow SP i gonił CGR, kolegę z zespołu Tony’ego Conana, Pato Overd.

To piąte zwycięstwo zespołu Chipa Kanazi w kategorii indie 500, ale po raz pierwszy od 2012 roku, a pod koniec maja drużyna dostrzegła dominację. W maju drużyna nadal była na szczycie tabeli tempa, a niedziela była bardzo ważna.

Eriksson, ubrany w hełm namalowany na pamiątkę swojego zmarłego rodaka Ronniego Petersona, objął prowadzenie po ostatniej serii bit stopów. Przed zderzeniem Szweda Jimmy’ego Johnsona, IndyCar Red wycofał się z wyścigu i sprowadził boisko do alei serwisowej, gdy zamarzło.

„Nie mogę w to uwierzyć” – powiedział Erickson. „Bardzo się modliłem, żeby nie było kolejnego żółtego.

To była strzelanina na dwa okrążenia, kiedy się wyłonili, i O’Ward od razu próbował mniej, a potem więcej, ale Eriksen okazał się zbyt silny i podtrzymywał to.

„Trudno było się ponownie skupić” – powiedział Erickson – „i zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby utrzymać ich za sobą”.

Prowadząc pole przez Ericsson Turn 4, Sage Karam otrzymał niewielką pomoc, gdy skakał ze ścian wyjściowych z zakrętu 2, ponownie zamroził ziemię i dał mu zadyszkę, gdy przekraczał fort jako drugi Szwed, który wygrał po Indianapolis 500. Kenny’ego Brocka.

Nieoficjalne Top 10

  1. Marcusa Ericksona
  2. Kaczka O’Warda
  3. Tony Conan
  4. Feliks Rosenquist
  5. Aleksander Rosie
  6. Connor Daly
  7. Helio Gastronow
  8. Szymon Beganat
  9. Alex Palo
  10. Santino Ferrucci

READ  Boris Johnson czeka w poniedziałek głosowanie nad wotum nieufności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.