Trump zostanie przesłuchany pod przysięgą przez New York AG w przyszłym miesiącu

Donalda J. Trump i jego dwoje dorosłych dzieci zgodzili się zostać zaprzysiężeni przez prokuratorów z Biura Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork w połowie lipca, jeśli stanowy Sąd Najwyższy nie będzie interweniował.

Umowa, złożona w środę w Sądzie Najwyższym stanu Nowy Jork, stwierdza, że ​​pan Trump, Donald Trump Jr. i Ivanka Trump zgodzili się zeznawać, począwszy od piątku 15 lipca i kończąc w przyszłym tygodniu.

Prokurator Generalny Rządu, Letidia James, Mr. Pytanie pojawia się, gdy Trump i jego firma, The Trump, kończą ostatnie etapy dochodzenia w sprawie praktyk biznesowych organizacji. Transakcja wynika z kilku niepowodzeń prawnych dla byłego prezydenta, którego prawnicy od miesięcy walczą z prokuratorem generalnym, mając nadzieję na uniknięcie pytań.

Umowa została złożona w środę Dwa tygodnie później stanowy sąd apelacyjny zezwolił na apelację. Cywilne śledztwo pana Jamesa jest motywowane politycznie. Sąd odrzucił argumenty prawników Trumpa i pana Chociaż Trump jest objęty dochodzeniem karnym za niektóre z tych samych praktyk biznesowych, należy uniemożliwić mu ściganie pod przysięgą.

Pan. Adwokat Trumpa, Alina Hubba, powiedziała, że ​​po werdykcie złoży apelację do Sądu Apelacyjnego. Nie jest jasne, czy sąd zgodzi się na rozpatrzenie sprawy, ale jeśli tak, wszyscy trzej członkowie rodziny Trumpa mogą nadal być pewni, że unikną przesłuchania.

Pan. Eric Trump, kolejne dorosłe dziecko Trumpa, został przesłuchany pod przysięgą w październiku 2020 r. i skorzystał z prawa do pobłażania sobie, odpowiadając na ponad 500 pytań. Pan. Trump i jego dwoje dzieci mogą odmówić odpowiedzi na pytania z tego samego powodu, co byłoby dla nich szkodliwe w śledztwie pani James. W sprawie karnej sędziowie nie mogą wywnioskować niczego z odmowy złożenia zeznań przez oskarżonego, ale może to nie dotyczyć spraw cywilnych.

Dochodzenie pani James rozpoczęło się w marcu 2019 r. i skupiło się na tym, czy Trump systematycznie błędnie przedstawiał wartość swoich aktywów w celu uzyskania korzyści finansowych od pożyczkodawców i organów podatkowych. Ponieważ proces jest cywilny, pani James nie może wnieść oskarżenia, ale może wnieść pozew. W kwietniu prawnik z jego kancelarii zasygnalizował, że takie zgłoszenie może nastąpić w przyszłości.

READ  Wordle 303 18 kwietnia Notatki: Zmagasz się dzisiaj z Wordle? Trzy wskazówki, które pomogą odpowiedzieć | Gry | Zabawa

Prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin L. Prokuratorzy z biura pani James są również zaangażowani w prowadzone przez Brocka śledztwo karne. Pan. Śledztwo zmierzało w kierunku oskarżenia jeszcze zanim Brock i niektórzy z jego czołowych doradców wyrazili obawy co do siły sprawy.

W dochodzeniu cywilnym, pan. Trump został postawiony w stan oskarżenia w kwietniu przez sędziego sądu stanowego Arthura F. Engoron obraził go przed sądem i nakazał płacenie 10 000 dolarów dziennie, dopóki jego prawnicy nie złożyli kilku dokumentów wymaganych przez prokuratora generalnego. W następnym miesiącu sędzia Engoron zrezygnował z kary pogardy, ale nałożył warunki i pan. Trump powiedział, że przywróci to zdanie, jeśli się nie zastosuje.

W środę pan Trump i pani Po przesłuchaniu z udziałem prawników Jamesa sędzia powiedział, że nakaz zostanie wprowadzony – bez grzywien – i dał prawnikom Trumpa czas do przyszłego piątku na złożenie informacji o Trumpie. Zasady przechowywania dokumentów firmowych.

W niedawnej transmisji na żywo w podkaście „Pat Save America” Pani James powiedziała, że ​​Trumpa „przyłapano” na używaniu zabawnych liczb w swoich dokumentach finansowych. „Pozwolę mu rozstrzygnąć swoją apelację” – powiedział.

Pan. Trump wielokrotnie zaprzeczał tym zarzutom, nazywając proces pani James polowaniem na czarownice i nazywając prokuratora generalnego „skrajną lewicą” rasistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.