Bryson DeChambeau dołącza do serii zaproszeń do golfa LIV

Bryson TsambooMistrz US Open 2020 dołącza do LIV Golf Invitational Series, co w środę zostało potwierdzone przez ESPN.

Patrick ReidWedług kilku doniesień, do serii LIV dołączy również mistrz 2018 Masters.

Oczekuje się, że DiCambo i Reid wezmą udział w pierwszym amerykańskim turnieju LIV Golf, zaplanowanym na 30 czerwca-2 lipca w Pumpkin Ridge w Portland w stanie Oregon.

Rzecznik LIV Golf odmówił komentarza.

„Bryson zawsze był wynalazcą” – powiedział w środę ESPN Brett Balkoff, agent GSE Worldwide. „Zawsze był zainteresowany możliwością wejścia na parkiet w czymś wyjątkowym. Profesjonalny golf się zmienia i dzieje się to szybko”.

Byłby to kolejny cios dla PGA Tour, który odmówił wydania sprzecznych informacji o wydarzeniach graczom, którzy chcą wziąć udział w turniejach golfowych LIV. Wydarzenia te są finansowane przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej.

DeChambeau i Reed są najbardziej polaryzacyjnymi graczami na trasie.

Dodanie DeChambeau i Reeda da co najmniej dziewięciu byłych wielkich mistrzów, którzy skoczyli z LIV Golf PGA Tour. Sześciokrotny główny mistrz Bill MickelsonDwukrotni główni zwycięzcy Dustin Johnson I Marcin Gracz I cztery – Sergio Garcia (Mistrzowie 2017), Karol Schwartz (2011 Mistrzowie), Graeme McDowell (2010 US Open) i Louis Oosthuizen (2010 Open Championship) – Rywalizuj na inauguracyjnej imprezie LIV Golf rozpoczynającej się w czwartek w Centurion Club pod Londynem.

Komisarz PGA Tour Jay Monahan zagroził graczom, którzy rywalizowali bez zwolnienia, możliwymi karami, w tym grzywnami, zawieszeniami i/lub zakazami. Kilku graczy, w tym Johnson, Garcia, Swartzell Kevin NaWycofali się z trasy.

28-letni DeChambeau był jednym z pierwszych celów golfa LIV. Podczas memoriału w zeszłym tygodniu powiedział, że planuje kontynuować grę na PGA Tour.

„Przeważnie myślę, że to sprawa osobista” – powiedział DeChambeau. „Wszyscy tutaj nie rozmawiają na ten temat, z wyjątkiem tego, że ma na ten temat własne zdanie. Dla mnie oczywiście jest wiele rozmów.

READ  Knicks biznes Alec Burkes, aby zwolnić miejsce, aby ścigać Jalana Brunsona od Nerlens Noel do Pistons, zgodnie z raportem

„Jestem lojalny wobec mojej rodziny, którą stworzyłem wraz ze sponsorami i wszystkim wokół mnie. Na razie świat golfa zmieni się w jakiś sposób. Nie wiem, co to jest. To nie moja praca. , Będę dalej grał w profesjonalnego golfa, gdziekolwiek się uda, i będę się tym cieszył. Będę grał z najlepszymi graczami na świecie i to wszystko, co naprawdę mam, i będę robił resztę mojego życia. Życie, bo chcę być jednym z najlepszych graczy na świecie.”

DeChambeau, ośmiokrotny zwycięzca PGA Tour, w tym sezonie startował tylko sześć razy z powodu kontuzji lewej ręki, która wymagała operacji w kwietniu. Miejsce 28. w oficjalnych światowych rankingach golfowych.

31-letni Reid wygrał dziewięć PGA Tours i zarobił prawie 37 milionów dolarów w swojej karierze koncertowej. Reid zmagał się po tym, jak w sierpniu był hospitalizowany z powodu podwójnego zapalenia płuc. Zajmuje 36. miejsce na świecie.

Obecny mistrz PGA Justin ThomasPrzemawiając w środę z przystanku PGA Tour w Kanadzie, powtórzył poprzednie poglądy, że jego koledzy z drużyny mają prawo wyboru miejsca, w którym chcą grać.

„Wiesz, to jest bummer. To znaczy, myślę, że wielu z nas – nie wiem, czy drażliwość lub zmęczenie to właściwe słowo. To znaczy, to jest to samo” – powiedział.

„Nie lubię DJ-ów [Dustin Johnson] Teraz „powiedział.” Nie sądzę, że jest złym facetem. Nie zamierzam traktować go inaczej. Jakby miał prawo wybierać, jak mu się podoba. Jak powiedziałem, to nie czyni go złym człowiekiem. Teraz jestem rozczarowany, żałuję, że on i pozostali tego nie zrobili, ale to była ich decyzja.

Tom Vonhorn z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.