Strzelanina w szkole podstawowej Wolde: 11 funkcjonariuszy odpowiada w ciągu 3 minut, nowe raporty pokazują, jak funkcjonariusze czekali na zaangażowanie

Napastnik następnie skierował swoją strzelbę na siebie, gdy został zatrzymany przez funkcjonariusza policji na werandzie domu, w którym miały miejsce strzelaniny. 19 uczniów i dwóch nauczycieliFunkcjonariusze zatrzymali się na sąsiednim chodniku.
Arredondo, który został zidentyfikowany przez innych urzędników jako dowódca incydentu, stwierdził wcześniej Trybuna Teksasu Które władze znalazły Drzwi do klasy były zamknięte I wzmocniony stalowym skokiem, który byłby przeszkodą w ewentualnej odpowiedzi lub odzyskaniu. Powiedział, że próbowano znaleźć klucz do otwarcia drzwi.
Jednak wstępne dowody sugerują, że żaden oficer nie próbował otworzyć drzwi na kilka minut przed zestrzeleniem bandyty, według źródeł i innych szczegółów. W raportowaniu Texas Tribune i The Austin amerykański mąż stanu.
Szkoła spotkała się z ostrą krytyką ze strony komendanta policji i władz lokalnych Czas, jaki upłynął Respondenci byli w stanie dotrzeć do ofiar przed i po śmierci strzelca. Zgodnie z terminem wyznaczonym przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, napastnik wszedł do klasy o 11:33 i zaczął strzelać, i był tam, gdy funkcjonariusze zabili go o 12:50.

Przegląd nagrań z monitoringu Tribune i transkrypcji ruchu radiowego i rozmów telefonicznych – potwierdzonych przez wyższego urzędnika stanowego DPS – umieścił bandytę w klasie 111, otworzył na chwilę drzwi, a następnie ponownie wszedł. Otwarcie ognia.

W ciągu kilku minut po strzelaninie na miejsce zdarzenia przybyło 11 funkcjonariuszy, zgodnie z raportem Tribune i potwierdzonym przez CNN przez źródła organów ścigania.

Krótko po tym, jak bandyta otworzył ogień do funkcjonariuszy, Aradonto zadzwonił do policji w Wolverhampton Wanderers, mówiąc, że poprosił o dodatkową pomoc i nie ma radia.

The Tribune donosi, że „w czasie rozmieszczenia Arrotondo do szkoły weszło co najmniej 11 funkcjonariuszy, a co najmniej dwóch było widocznych na nagraniu z bronią.

Nagranie z ochrony uzyskane przez amerykańskiego przedstawiciela stanu Austin pokazuje co najmniej trzech funkcjonariuszy na korytarzu – dwóch z bronią i jeden oficer uzbrojony w zbroję taktyczną – o godzinie 11:52, 19 minut po tym, jak bandyta wszedł do szkoły.

READ  Niebezpieczne siły pożaru w Teksasie ewakuują i niszczą 50 domów

„Jeżeli są tam dzieci, powinniśmy tam pojechać” – powiedział jeden z urzędników, według US-Statesman. Inny urzędnik odpowiedział: „Zadecyduje o tym ten, kto rządzi”.

Zdjęcie, zrobione przez amerykańskiego męża stanu Austin, pokazuje co najmniej trzech oficerów w korytarzu Roba Elementary, oficera, który wydaje się być tarczą taktyczną, 19 minut później o 11:52 rano z dwoma pistoletami.  Rewolwerowiec wszedł do szkoły.
O 11:50 urzędnik, według Tribune, powiedział innym, że „przywódca jest odpowiedzialny” i miał nadzieję, że Aradonto poprowadzi reakcję organów ścigania w szkole. Arredondo było Wcześniej powiedział Tribune Nie uważał się za wodza naczelnego dnia.

Funkcjonariusze zbliżyli się do czterech tarcz balistycznych wewnątrz szkoły, powołując się na transkrypcję organów ścigania Tribune, z których czwarta mówi, że funkcjonariusze zaatakowali klasy 30 minut wcześniej.

W pierwszych minutach odpowiedzi urzędnik powiedział, według Tribune, że urządzenie przeciwpożarowe używane do wymuszenia wejścia znajdowało się na miejscu Holigan. Jednak trybuna poinformowała, że ​​narzędzie nie zostało przyniesione do szkoły i nie było używane przed godziną po przybyciu funkcjonariuszy.

Źródło mówi, że Texas House spodziewa się opublikować wstępny raport z dochodzenia w sprawie tragedii Wolde w połowie lipca

Pod koniec konfrontacji Aradonto zastanawiał się głośno, czy według źródeł organów ścigania władze rozważą „wypchnięcie go przez okno”. Transkrypcja z kamery ciała pokazała, że ​​Arrotondo wskazuje innym funkcjonariuszom o 12:46, że powinni wyłamać drzwi, jeśli zespół reagowania SWAT jest gotowy, co nadeszło cztery minuty później.

CNN skontaktowało się z prawnikiem Arredondo George’em Hyde’em i Departamentem Policji Uvalde, aby skomentować doniesienia.

Komitet Domu Teksasu Śledztwo w sprawie strzelaniny w szkole Spotyka się ponownie w Austin we wtorek ze świadkami, w tym pułkownikiem Stevenem McGrathem, szefem Texas DPS.

McCraw ma opisać dowody pochodzące z nagrań wideo z monitoringu wewnątrz szkoły, a także przyniesie drzwi ciała Roba Elementary’ego, aby zademonstrować mechanizm blokujący, według źródeł organów ścigania bliskich śledztwa.

Rosalina Neves i Dave Alzub z CNN przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.