Sheryl Sandberg odeszła z macierzystej firmy Facebooka, Meta

Sheryl SandbergMark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta i długoletni zastępca jej założyciela Marka Zuckerberga, ogłosił w środę, że odchodzi po 14 latach. Nazywane metaware.

52-letnia pani Sandberg powiedział, że planuje zrezygnować z meta, która jest właścicielem Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i innych aplikacji i nadal będzie zasiadać w radzie dyrektorów firmy. W wywiadzie powiedział, że dołączenie do Facebooka było „zaszczytem i przywilejem życia” i że początkowo spodziewał się tego przez około pięć lat zamiast 14 lat, w których pracował.

Pani. Sandberg powiedział, że praca nie zarezerwowała czasu na wiele innych przedsięwzięć i że teraz chce skupić się na swojej osobistej działalności charytatywnej i swojej fundacji, Lean Inn. Tego lata też się żeni. Do Toma BerthallaProducent telewizyjny.

„Ufam tej firmie” – powiedziała Sandberg w wywiadzie. „Czy wszystko jest w porządku? Absolutnie nie. Czy uczyliśmy się, słuchaliśmy, dorastaliśmy i inwestowaliśmy tam, gdzie było to potrzebne? Ten zespół ma i chce.

Pan. Zuckerberg mianował Javiera Olivenę, wieloletniego kierownika produkcji, nowym dyrektorem generalnym Meta. Pan. Olive nadzorowała znaczną część rozwoju Facebooka w ciągu ostatniej dekady i zarządzała WhatsApp, Instagram, Messenger i Facebook.

Pani Sandberg kończy swoją kadencję w meta, daleko od szczytu swojej reputacji w ciągu ostatniej dekady. Pan. Jako główny porucznik Zuckerberga, Sandberg pomagała budować biznes Facebooka we wczesnych latach firmy i była uważana za osobę dorosłą w ​​pokoju. Pod jej wpływem rozwijał się biznes reklamowy Facebooka, a Sandberg wykorzystywała swoją reputację korporacyjną, by rozmawiać o innych kwestiach, takich jak to, co kobiety mogą osiągnąć w miejscu pracy.

Ale po wyborach prezydenckich w 2016 r. poważnie zbadano, jak wyglądał Facebook Wykorzystywane do prowokowania secesji I rozpowszechniać dezinformacje. Pani Sandberg była odpowiedzialna za komitet ds. polityki i bezpieczeństwa w firmie podczas tych wyborów. Sieci społecznościowe są wspierane przez pytania dotyczące prywatności Korupcja z udziałem Cambridge AnalyticsFirma zajmująca się profilem wyborcy, która niewłaściwie wykorzystała dane z Facebooka.

READ  Dowódcy z Waszyngtonu zgadzają się na trzyletnie przedłużenie dzięki podpisanemu bonusowi Terry'ego McLarena w wysokości 28 milionów dolarów

Pani Sandberg, która była jednym z najbardziej widocznych menedżerów Facebooka, nie mogła dojść do siebie po tych niepowodzeniach. W ostatnich latach pan Zuckerberg ma wysoki profil publiczny i odegrał ważną rolę w nadzorowaniu różnych części firmy, z których wiele obejmuje panią. Były pod jedynym celem Sandberga.

Jego odejście nadchodzi, gdy Facebook zmierza w nowym kierunku. W zeszłym roku, panie Zuckerberg zmienił nazwę na Meta i ogłosił, że stanie się głównym dostawcą metaware. Ale ponieważ firma dużo wydawała na produkty metawares, jej działalność reklamowa potknęła się, wpływając na ukierunkowaną reklamę ze względu na zmiany prywatności wprowadzone przez Apple.

W lutym, Wartość rynkowa meta spadła Z ponad 230 miliardami dolarów, największy jednodniowy zamach, po ogłoszeniu wyników finansowych, pokazał, że ma trudności z napływem do metaware.

W wywiadzie Pani Sandberg powiedział, że meta stanęła w obliczu wyzwań krótkoterminowych, ale stanie w obliczu tej samej burzy, co podczas poprzednich wyzwań. Sandberg powiedziała: „Kiedy weszliśmy na giełdę, nie mieliśmy reklam mobilnych”, powołując się na szybkie przejście firmy z komputerów stacjonarnych na smartfony w ciągu ostatniej dekady. „Zrobiliśmy to już wcześniej”.

Pani Sandberg była przezabawna, opuszczając Facebooka w przeszłości. W 2016 roku powiedział kolegom, że jeśli demokratyczna kandydatka na prezydenta Hillary Clinton wygra Biały Dom, dostanie pracę w Waszyngtonie, powiedziały trzy osoby, które rozmawiały z nią w tym czasie o przeprowadzce. W 2018 roku, po ujawnieniu informacji o Cambridge Analytica i zaangażowaniu Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, powiedział, że ponownie skonsultuje się z kolegami, ale nie chce tego robić, gdy byli w kryzysie.

W środowym poście na Facebooku, panie Zuckerberg pochwalił panią Sandberg.

„To niezwykłe, że partnerstwo biznesowe, takie jak nasze, trwa tak długo” – napisał. „Sheryl stworzyła nasz biznes reklamowy, zatrudniła najlepszych ludzi, stworzyła naszą kulturę zarządzania i nauczyła mnie, jak prowadzić firmę”.

READ  Celtics kontra. Heat Score, Takeaways: Boston wskrzesił i pokonał Miami w czwartym meczu finałów Konferencji Wschodniej.

To rozwijająca się historia. Sprawdź, czy są aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.