SEC nakłada na Ernst & Young 100 milionów dolarów kary za oszustwa audytorów

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Setki audytorów w firmie księgowej Ernst & Young oszukiwało w testach etycznych w celu uzyskania lub utrzymania licencji zawodowych, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​firma zataiła dowody niewłaściwego postępowania urzędnikom federalnym badającym sprawę.

W odpowiedzi SEC nałożyła grzywnę w wysokości 100 milionów dolarów, największą karę kiedykolwiek nałożoną na firmę audytorską, poinformowała we wtorek firma.

„To posunięcie narusza zaufanie strażników do strażnika, któremu powierzono kontrolę wielu instytucji publicznych w naszym kraju” – powiedział w oświadczeniu dyrektor SEC ds. Egzekwowania prawa Gurbir Grewal. „To po prostu oburzające, że profesjonaliści odpowiedzialni za uchwycenie tego, co oszukują klienci, powinni być oszukiwani we wszystkich wyborach etycznych”.

W oświadczeniu Ernst & Young przyznał się do zarzutów SEC i powiedział, że będzie przestrzegać grzywien agencji.

„W przeszłości wielokrotnie podejmowaliśmy kroki w celu wzmocnienia naszej kultury harmonii, etyki i uczciwości” – powiedziała rzeczniczka firmy Susan Bouhia w e-mailu. „Będziemy nadal podejmować kompleksowe środki, w tym działania dyscyplinarne, szkolenia, monitorowanie i komunikację, aby jeszcze bardziej wzmocnić nasze zaangażowanie w przyszłości”.

Od 2017 r. firma ustaliła, że ​​49 specjalistów Ernst & Young udostępniło lub otrzymało odpowiedzi na egzaminy etyczne wymagane do uzyskania licencji biegłych rewidentów. Setki innych było sfrustrowanych kursami, które musiały utrzymać w stanowych radach nadzorczych, podczas gdy inni, którzy sami nie uczestniczyli, pomogli złagodzić to zachowanie, powiedział SEC.

Po zapytaniu Ernst & Young o skargi, które otrzymała firma, jej liderzy zamknęli proces i nie zgłosili się do SEC. Urzędnik SEC powiedział dziennikarzom, że KPMG zostało ukarane grzywną ponad dwukrotnie wyższą niż 50 milionów dolarów, które zapłaciła agencji w 2019 r. w związku z własnym oszustwem – co odzwierciedla powagę decyzji firmy o odmowie współpracy w dochodzeniu.

READ  NFL Draft 2022: Najlepsze momenty z egzaminów, rundy 2 i 3

W swoim oświadczeniu Grewall powiedział: „To szokujące, że firma Ernst & Young utrudniła nam dochodzenie w sprawie tego niewłaściwego postępowania. Posunięcie to powinno być jasnym przesłaniem, że SEC nie będzie tolerować uczciwych porażek niezależnych audytorów, którzy wybierają łatwy błąd zamiast trudnego prawa.

Poza grzywnami SEC zmusza Ernst & Young do zatrudnienia dwóch niezależnych konsultantów, jednego do przeglądu polityki firmy w zakresie etyki i uczciwości, a drugiego do zbadania braku publikacji własnych ustaleń.

To nie pierwszy raz, kiedy audytorzy Ernst & Young zostali przyłapani na oszustwie. W latach 2012-2015 SEC poinformowała, że ​​podczas wewnętrznego dochodzenia w firmie ponad 200 pracowników firmy wykorzystało usterkę oprogramowania w witrynie testowej firmy, aby oszukać na egzaminie.

Spółka podjęła wówczas działania dyscyplinarne wobec tych pracowników i ostrzegała swoich pracowników przed pójściem na skróty. „Nasza reakcja na to niedopuszczalne zachowanie z przeszłości jest kompletna, kompleksowa i skuteczna” – powiedział Bauhia.

Dodał, że nowe wymagania nałożone przez SEC na spółkę „wzmocnią działania, które już podjęliśmy od zaistnienia tych okoliczności”.

Ernst & Young to trzecia co do wielkości firma księgowa na świecie, która w ostatnim roku podatkowym kończącym się w czerwcu 2021 r. osiągnęła globalne przychody w wysokości 40 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.