Rafael Nadal wycofuje się przed półfinałem Wimbledonu

WIMBLEDON, Anglia — W końcu, po dniu namysłu i rozważenia tego, co naprawdę miało znaczenie, zdrowie zwyciężyło w próbach innego tytułu.

22-krotny mistrz Wielkiego Szlema Rafael Nadal wycofał się z półfinału z Nickiem Kyrgios w piątek wieczorem, 24 godziny po jednym z najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących wyczynów w jego karierze.

– Uważam, że w takich warunkach nie wygram dwóch meczów – powiedział. „Nie mogę służyć”.

Na konferencji prasowej krótko po 14.00 w głównej sali konferencyjnej w All England Club, Nadal wyjaśnił, że wycofuje się z powodu naderwanego mięśnia brzucha.

„Cały dzień myślałem o tej decyzji” – powiedział. „Myślę, że nie ma sensu jechać”.

„Jestem bardzo smutny,” powiedział.

Nadal, który wszedł do turnieju w połowie meczu wielkoszlemowego, powiedział, że tydzień temu zaczął odczuwać ból brzucha, martwiąc się o długotrwałą kontuzję stopy. Ból się pogorszył i na początku środowego, pięciosetowego zwycięstwa nad Taylor Fritz w ćwierćfinale stało się jasne, że mogła zerwać mięsień.

W tym meczu Nadal w drugim secie dostał przerwę medyczną. Z trybun jego ojciec i członkowie jego rodziny kazali mu przestać grać, aby uniknąć ryzyka dalszych kontuzji, ale Nadal zignorował ich prośby i odniósł jedno z najbardziej niezwykłych zwycięstw w karierze, w której wielu z nich widziało.

Po meczu Nadal ostrzegł, że może nie być w stanie zagrać w półfinale i planuje skanowanie w celu ustalenia zakresu kontuzji.

„Ostatecznie decyzja – wszystkie decyzje – to decyzja zawodnika, ale jednocześnie muszę mieć świadomość różnych opinii i wszystko dokładnie sprawdzić, prawda? To jest ważniejsze niż wygranie Wimbledonu, a to zdrowie” – powiedział. Nadal zagrał przez największy ból w swojej karierze, niektórzy myśleli, że nie spróbuje zagrać w półfinale.

Półfinał Wimbledonu we współczesnej erze tenisa – szczególnie rozczarowujący, ponieważ Nadal poprawiał się z każdym meczem, zauważył po zwycięstwach w czwartek i Fritz. lat.

READ  Co najmniej 14 osób zginęło w strzelaninie w barze w Soweto w RPA

„Jestem w półfinale, więc grałem dobrze przez ostatnie kilka dni, zwłaszcza wczoraj, na początku turnieju, grając na bardzo, bardzo wysokim poziomie” – powiedział.

Po odejściu Nadala Kyrgios zdobył przepustkę do swojego pierwszego finału turnieju wielkoszlemowego. 27-letni Kyrgios nigdy wcześniej nie dotarł do półfinału gry pojedynczej Wielkiego Szlema.

„Różni zawodnicy, różne osobowości”, Kyrgios napisał o Nadalu na Instagramie po ogłoszeniu. „@Rafael Nadal Mam nadzieję, że czujesz się lepiej i do następnego razu wszyscy mamy nadzieję, że wkrótce wyzdrowiejesz.

Nadal wygrał dwa pierwsze Wielkie Szlemy w tym roku Australijski tor otwarty I to Francuski Otwarte. Zwycięstwo nad Fritzem oddaliło go o dziewięć lat od Wielkiego Szlema w roku kalendarzowym, wyczynu, którego nie dokonał żaden zawodnik od czasów Roda Lavera w 1969 roku.

Ucieczka jest ostatnim ciosem w turnieju, który od kwietnia trwa na wyboistej ścieżce Gracze rosyjscy i białoruscy są zablokowani Od rywalizacji z powodu agresji Rosji na Ukrainę. Organizatorzy zrobili to pod silną presją brytyjskiego rządu i rodziny królewskiej, która jest ściśle związana z turniejem, oraz Kate, księżnej Cambridge, która nie chciała być fotografowana w swoim tradycyjnym obowiązku wręczenia trofeum mistrzowi Rosji lub Białorusi.

Po Wimbledonie nie odbyły się żadne turnieje poza Wielką Brytanią, w tym US Open. Decyzja wywołała walkę z profesjonalnymi tournee mężczyzn i kobiet Nie należy przyznawać punktów rankingowych Za zwycięstwa na Wimbledonie zamienił najbardziej prestiżowy turniej w sporcie w wystawę.

Sytuacja była jeszcze gorsza, gdy urodzona i wychowana w Rosji Elina Rybakina zakwalifikowała się do finału kobiet w czwartek, kiedy to cztery lata temu zaczęła reprezentować Kazachstan, ponieważ jego federacja tenisowa zaoferowała finansowanie jej rozwoju.

Jednak w czwartkowy wieczór wszystko inne wydawało się blednąć w porównaniu z rozczarowaniem, że nie mógł zagrać na korcie Nadala na jego starcie z Kyrgiosem, a jeśli wygra, to 60. mecz z Novakiem Djokoviciem.

READ  Stany Zjednoczone dodały w maju 390 000 miejsc pracy, a gospodarka wciąż rozwija się w szybkim tempie

Nadal powiedział, że kontuzja powodowała dyskomfort przez kilka dni, ale ból pogorszył się w piątym meczu meczu, kiedy prowadził 3-1. Kilka meczów później było jeszcze gorzej, gdy Fritz złamał serw Nadala, aby awansować.

Nadal powiedział, że zmienił sposób, w jaki służył, powoli i od niechcenia zastąpił gwałtowny ruch skrętny – skręt tułowia i siłę nóg – na około 120 mil na godzinę. Podczas długich odcinków meczu Nadal miał problemy z pracą na trzycyfrowe.

Jednak oparł się prośbom rodziny, by go opuścić, chcąc dokończyć to, co zaczął. Bronił tej decyzji w czwartek, nawet jeśli ostatecznie kosztowało go to mecz w półfinale.

Nazwał to słuszną decyzją, „ponieważ wygrałem mecz. Skończyłem mecz. Wygrałem mecz. Zrobiłem to, co czułem w każdej sekundzie.

Jednak jego gotowość do zaryzykowania zdrowia zmieniła się w czwartek, powiedział, kiedy zobaczył i zdał sobie sprawę z ilości łez. Uznał, że wygranie dwóch kolejnych meczów jest niemożliwe, a gdyby spróbował, tylko pogorszyłby kontuzję i przegapiłby więcej meczów tego lata.

– Bardzo trudne okoliczności – zacisnął usta z lekkim pochyleniem głowy, co często robi, gdy przekazuje niefortunne wieści.

Powiedział, że nie będzie w stanie rywalizować przez co najmniej trzy lub cztery tygodnie, ale powinien być w stanie zacząć uderzać od linii bazowej za około tydzień, a następnie służyć tak szybko, jak to możliwe, bez dyskomfortu. Jest to szczególnie ważne dla Nadala, ponieważ często rani sobie stopę, gdy nie gra przez dłuższy czas. Zakładając, że potrafi grać bez bólu, po pewnym czasie może zacząć służyć.

Ten harmonogram nie koliduje z jej regularnym letnim harmonogramem, który zazwyczaj obejmuje turnieje na twardych kortach w Kanadzie i Cincinnati przed rozpoczęciem US Open pod koniec sierpnia.

READ  Izrael i Palestyńczycy rozpoczęli zawieszenie broni w Strefie Gazy od niedzieli wieczorem

Na razie Djokovic nie będzie mógł grać w US Open, ponieważ odmówił poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19. Obecnie polityka USA zabrania wjazdu do kraju nieszczepionym obcokrajowcom.

W ostatnich latach Djokovic chciał zakończyć swoją karierę kolejnymi tytułami singli Grand Slam. Rozpoczął rok związany z Nadalem i Rogerem Federerem w wieku 20 lat.

Nadal wygrał dwa pierwsze Wielkie Szlemy w tym roku, wyścig, o który nie martwił się zbytnio, co było nieco trudne, biorąc pod uwagę, jak konkurencyjny jest na korcie.

„Jak zawsze, szczęście jest ważniejsze niż jakikolwiek tytuł i każdy wie, jak bardzo starałem się tu być” – powiedział.

W czwartek wieczorem Djokovic powiedział, że nie rozważa wycofania swojej oferty na rok kalendarzowy podczas Wielkiego Szlema, a także był wściekły, wchodząc na mecz w zeszłym roku, gdy Nadal był bezczynny w drugiej połowie roku. Bo ma chorą nogę.

„Nigdy nie myślałem o slamie kalendarzowym” – powiedział. „Pomyślałem o moim codziennym szczęściu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.