Audyt IRS po tym, jak James Comey z FBI, Andrew McCabe złościł Trumpa

W ostatnich latach IRS skontrolowało dwóch dyrektorów FBI, którzy byli często krytykowani przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. Jakub B. Comey Comey zakwestionował, czy kontrole były motywowane politycznym zwrotem przeciwko jego zastępcy Trumpowi i przywódcom organów ścigania, którzy badali jego kampanię.

Trump zwolnił Comey w 2017 roku, nasilając śledztwo w sprawie współpracowników Trumpa, które rozpoczęło się rok wcześniej. Po zwolnieniu Comey, jego zastępca, Andrzej McCabeprzejęło FBI na kilka miesięcy, podczas których biuro wszczęło śledztwo w sprawie Trumpa o możliwe utrudnianie wymiaru sprawiedliwości.

Przez lata Trump wielokrotnie publicznie atakował tych dwóch mężczyzn, wzywając ich do impeachmentu i oskarżając ich o kontynuowanie politycznie motywowanego polowania na czarownice. Chociaż obaj byli badani i czasami krytykowani za ich zachowanie, żaden z nich nie został oskarżony o żadne przestępstwo.

Po zwolnieniu przez Trumpa Andrew McGabe ponownie wygrywa emeryturę

Tego typu audyty IRS są zaprojektowane tak, aby były rzadkie i przypadkowe. Możliwość skontrolowania w ciągu kilku lat dwóch osób znienawidzonych przez byłego prezydenta wzbudziła obawy o możliwość politycznego nadużycia władzy IRS przez Comey.

„Nie wiem, czy coś było nie tak, ale po tym, jak dowiedziałem się, jak niezwykły był ten audyt i jak bardzo Trump chciał mnie wtedy skrzywdzić, warto było spróbować się dowiedzieć” – powiedział Comey w oświadczeniu. „Być może to był zbieg okoliczności lub ktoś nadużył IRS, aby zdobyć przeciwnika politycznego. Jeśli chodzi o rolę, jaką Trump chce nadal pełnić w naszym kraju, musimy znać odpowiedź na to pytanie.

Adwokat McCabe potwierdził, że również został ocenzurowany.

The New York Times, który Pierwsze ogłoszone audytyAudyt Comeya rozpoczął się w 2019 roku, skupiając się na jego zeznaniach podatkowych z 2017 roku, w którym podpisał kontrakt na książkę na siedem cyfr. Audyt McCabe rozpoczął się w 2021 r. i koncentrował się na jego zeznaniach podatkowych za 2019 r., powiedział Times.

READ  Powodzie w RPA: Powodzie w RPA zabijają ponad 300 osób, niszcząc drogi i domy.

Oczekuje się, że Boris Johnson ustąpi w związku z imprezowymi wstrząsami

Kontrola McCabe rozpoczęła się kilka miesięcy w administracji Bidena, ale agencja nadal jest kierowana przez mianowanego przez Trumpa komisarza Charlesa Reddicka.

Od czasu politycznie motywowanych nadużyć administracji Nixona, IRS szczyci się systemami zaprojektowanymi w celu utrzymania politycznych lub osobistych motywacji poza procesem kontroli podatkowej agencji.

Zapytany o audyty Comey i McCabe, IRS powiedział w oświadczeniu, że przepisy dotyczące prywatności uniemożliwiają omawianie konkretnych podatników.

„Kontrolami zajmują się zawodowi urzędnicy służby cywilnej, a IRS ma silne zabezpieczenia chroniące proces egzaminacyjny – i przed audytami motywowanymi politycznie” – czytamy w raporcie. „Twierdzenia, że ​​wyżsi urzędnicy IRS w jakiś sposób kierowali konkretne osoby do audytów Narodowego Programu Badawczego, są absurdalne i fałszywe”.

Raport IRS zalecił również zbadanie sprawy przez Generalnego Inspektora Skarbowego ds. Administracji Skarbowej.

To rozwijająca się historia. Zostanie zaktualizowany.

Lisa Raine przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.