Proces Steve’a Bannona: Wybór jury rozpoczął się w poniedziałek rano

Komentarz

Trwa wybór arbitra w dochodzeniu centralnym Stephen K. BannoByły doradca Trumpa i prawicowy podcaster House Jan. 6 Dwóch oskarżono o pogardę Kongresu za odmowę wykonania poleceń komisji. Przekazywać akta i zeznawać o swoich działaniach przed atakiem na Kapitol.

Komisja wydała wezwanie do Bannona, mówiąc, że chce zapytać go o działania w Willard Hotel w noc poprzedzającą zamieszki, ponieważ zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa starali się naciskać na republikańskich prawodawców, by obalili wyniki wyborów w 2020 roku. Bannon powiedział, że grupa rozmawiała z Trumpem przez telefon rano i wieczorem, w styczniu. 6 po tym, jak Bannon ostatnio przewidział, że „rozpęta się piekło”. Raport komisji, w którym zaleca się, by uznano go za lekceważącego, mówi o nim jako o „istniejącym”. Pewna zapowiedź poważnych wydarzeń, które będą miały miejsce następnego dnia”.

Bannon powołał się na przywileje wykonawcze, odmawiając składania zeznań i przekazywania dokumentów, a jego prawnik powiedział, że prawnik Trumpa Justin Clark skontaktował się z nim i poinstruował go, aby nie odpowiadał.

Jednak nie oczekuje się, że argumenty dotyczące przywilejów władzy wykonawczej znajdą się w centrum procesu. Podczas rozprawy wstępnej w tym miesiącu Sędzia Okręgowy USA Carl J. Nichols odrzucił wiele argumentów Bannona, Obrona Bannona została obniżona na rozprawie, w tym roszczenie o przywileje wykonawcze i czy rozumiał terminy odpowiedzi na żądania prawodawców.

Nichols uznał argument prawników, że na podstawie precedensu prawnego powody, dla których Bannon nie zastosował się do umyślnego lekceważenia wezwania do sądu, są nieistotne. Sędzia zaprzeczył, jakoby były prezydent Trump zapewnił Bannonowi przywileje wykonawcze dla Bannona lub że zakryłby on omawiane rozmowy, ponieważ opuścił Biały Dom w 2017 roku i był wówczas prywatnym obywatelem.

Bannon, w obliczu procesu, przysięga, że ​​będzie „tymczasowy”, ale sędzia mówi: „meh

READ  Prawodawcy GOP to amerykański stan Karolina Północna

Bannon, były dyrektor ds. mediów, który chwalił się budowaniem „platformy dla alt-prawicy”, jest orędownikiem ruchu „populistyczno-nacjonalistycznego” od czasu prowadzenia kampanii Trumpa przez część 2016 roku. Odmówił odpowiedzialności za zamieszki z 6 stycznia przez Trumpa. Zwolennicy, uważał się za jednego Architekt koncepcyjny Próby obalenia wyborów i wiecu Trumpa 6 stycznia. Jego przesłuchanie towarzyszy wzmożonemu zainteresowaniu przesłuchaniami przez komisję z 6 stycznia w celu zbadania naruszenia Capitolu w 2021 roku.

Każdy z zarzutów za wykroczenie jest karany od co najmniej 30 dni lub do jednego roku więzienia. Jednak trzech oskarżonych, którzy przyznali się do winy w latach 90. w związku z rzadkim zarzutem ukrywania informacji przed Kongresem, otrzymało wyrok w zawieszeniu w ramach ugody z amerykańskimi prokuratorami.

Ta historia zostanie zaktualizowana. Devlin Barrett przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.