Powodzie w Kentucky zabijają 28 osób, deszcz i burze nękają region

Komentarz

Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku poważnych powodzi we wschodnim Kentucky wzrosła do 28, w tym kilkoro dzieci, a gubernator powiedział, że spodziewane są dalsze ofiary, ponieważ zespoły poszukiwawczo-ratownicze chodziły od drzwi do drzwi u podnóża Appalachów, aby ocenić szkody.

Gubernator Kentucky Andy Beshear (D) ogłosił ostatnie żniwo śmierci w komunikacie prasowym w niedzielę wieczorem.

„Jesteśmy skoncentrowani na zaspokojeniu doraźnych potrzeb zapewnienia żywności, wody i schronienia tysiącom współtowarzyszy Kentuckian przesiedlonych przez tę niszczycielską powódź” – powiedział w komunikacie. „W tym samym czasie rozpoczęliśmy długą drogę do ostatecznego wyzdrowienia”.

Wcześniej w niedzielę Beshear powiedział, że zespoły ratownicze kontynuują poszukiwania ocalałych, gdy deszcz się wznowił, a urzędnicy mieli niepotwierdzone doniesienia o dodatkowych zgonach.

Powiedział, że niektóre dotknięte obszary są niedostępne z powodu niebezpiecznych warunków, takich jak zerwane linie energetyczne i niestabilne usługi telefonii komórkowej, a rząd nie ma „pewnego zrozumienia” liczby zaginionych.

„Przy takiej ilości wody będziemy znajdować ciała przez tygodnie, wiele z nich wymywa się setki jardów, może ćwierć mili więcej od miejsca, w którym się zgubili” – powiedział Beshear w „Meet the Press” dla NBC News.

The Lider Lexington Herald Liczba ofiar śmiertelnych w niedzielę wieczorem wyniosła 33, na podstawie doniesień o dodatkowych zgonach z dwóch biur koronera hrabstwa.

W niektórych rodzinach zginęli wszyscy w ich domu, powiedział gubernator. Powiedział, że stan podwaja Narodowe Siły Bezpieczeństwa, aby szukać ofiar.

Jedną z najsmutniejszych historii jest śmierć czwórki rodzeństwa, które wspięło się na dach, by uciec przed podnoszącymi się wodami powodzi. Według jednej relacji, po zawaleniu się dachu rodzina kurczowo trzymała się gałęzi drzew Naczelny Herold. Woda wezbrała i porwała dzieci.

The Katastrofa doprowadziła do gwałtownych powodzi, osuwiska ziemi i błota. Burze wysiedliły setki mieszkańców i spowodowały „setki milionów dolarów” szkód, powiedział gubernator na YouTube. Wideo Opublikowano w niedzielę. Powiedział, że odbudowa tego obszaru może zająć wiele lat. Moc Kentucky zgłoszone na Twitterze W niedzielę w południe około 50 procent klientów, którzy utracili prąd, zostało przywróconych.

READ  Naomi Biden ma poślubić swojego narzeczonego w Białym Domu jeszcze w tym roku

Według niedzielnego wieczornego komunikatu prasowego 359 ocalałych przebywało tymczasowo w 15 obozach oraz dwóch parkach stanowych i kempingach.

Kentucky zostało zalane Opadami 1 na 1000 lat Naukowcy twierdzą, że jest to znak, że ekstremalne warunki pogodowe stają się coraz częstsze w miarę ocieplania się Ziemi.

Wyjaśnienie: Jak dwa deszcze w ciągu 1000 lat uderzyły w Amerykę w dwa dni

„Poznaj reporterów”, Beshear zwrócił się do ekstremalnych warunków pogodowych – m.in Niezwykły huragan w grudniu zniszczone obszary Kentucky i innych stanów – i powiedzieli, że urzędnicy muszą upewnić się, że „drogi stanu, nasze mosty, nasze groble, nasze zapory mogą wytrzymać większą intensywność”.

Wiejskie systemy wodociągowe i kanalizacyjne łatwo ulegają przeciążeniu, a modernizacja ich infrastruktury jest „niezwykle kosztowna”, powiedział. Jest członkiem Amerykańskiego Programu Ratunkowego i The Infrastruktura dwukierunkowa Ustawa uchwalona w zeszłym roku była „dobrym początkiem” i pozwoliła państwu na „ulepszenie, którego wcześniej nie mogliśmy zrobić”.

„Ale jeśli naprawdę chcemy być bardziej odporni, będzie to wymagało ogromnych inwestycji federalnych i tutaj w stanie” – powiedział Beshear.

Krajowa Służba Pogodowa Przewidywane Kilka rund ulewnych i burzowych, z możliwymi gwałtownymi powodziami od niedzieli do wtorku. W środę spodziewany jest „krótki okres suszy”, ale w czwartek może być więcej deszczu.

Beshear wezwał mieszkańców do podjęcia środków ostrożności.

„Następne kilka dni będzie trudne” – powiedział W filmie na YouTube. „Mamy deszcz, może nawet więcej deszczu, który uderzy w te same obszary. Módl się za ludzi w tych obszarach, a jeśli jesteś w obszarach dotkniętych deszczem, upewnij się, że jesteś bezpieczny. Upewnij się, że masz miejsce na wyższych ziemi. Idź do schronu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.