Powodzie w Kentucky: gubernator mówi, że liczba ofiar śmiertelnych „może podwoić się” w stosunku do osób na dotkniętych obszarach

gubernator stanu Kentucky Andy Beshear Mówi się, że więcej osób zginęło po tym, co urzędnicy określili jako bezprecedensową powódź w regionie.

Po powrocie z lotniczej wycieczki po terenach zalewowych w hrabstwie Breathitt w piątek, Beshear powiedział CNN: „To rodzaj powodzi, którego nigdy nie widzieliśmy w naszym życiu. „Setki domów zostało zniszczonych bez powodu”.

Oprócz 16 osób, o których wiadomo, że zginęło, gubernator powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych „może się podwoić” w nadchodzących dniach, ponieważ ratownicy przeszukują nowe obszary, które są teraz nieprzejezdne.

Operacje ratunkowe zostały również utrudnione przez przedłużającą się przerwę w dostawie prądu we wczesnych godzinach sobotnich, z ponad 17 000 domów i firm pogrążonych w ciemności. Według PowerOutage.pl.

„Zdobycie dobrej liczby będzie bardzo trudne” – powiedział Beshear, dodając, że nie ma dokładnej liczby osób zaginionych, ponieważ w wielu obszarach nie ma usług komórkowych.

Potężne powodzie zmiotły domy w kilku dzielnicach, pozostawiając niektórych mieszkańców na mieliźnie goniąc ich na dachy, Ucieczka przed śmiertelnymi powodziami. Urzędnicy uważają, że burze dotknęły tysiące ludzi, a odbudowa w niektórych obszarach może zająć lata, powiedział w piątek gubernator.
„To dla nas druzgocące, zwłaszcza po tym, jak zachodnia część naszego stanu doświadczyła najgorszej katastrofy tornado, jaką widzieliśmy siedem i pół miesiąca temu”, powiedział Beshear dla Wolf Blitzer z CNN. Seria huraganów W grudniu przedarł się przez Kentucky, zabijając 74 osoby.

Zgony odnotowano w hrabstwach Knott, Perry, Letcher i Clay. Czternaście osób, w tym czworo dzieci, zmarło w piątek po południu w hrabstwie Knott, powiedział koroner hrabstwa. Nie było od razu jasne, w jaki sposób ta liczba wpływa na ogólną liczbę ofiar śmiertelnych w stanie. Ostatnia oficjalna aktualizacja 16 zgonów w całym stanie obejmowała 11 zgonów w hrabstwie Knott.

Czworo dzieci jest rodzeństwem, według ich ciotki, Brandi Smith, która powiedziała, że ​​domek rodziny został zalany wodą powodziową, a rodzina rzuciła się na dach dla bezpieczeństwa. Powiedziała, że ​​jej siostra Amber i jej partner próbowali ratować swoje dzieci, ale nie mogli.

READ  Niedawne wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: komunikaty na żywo

„Trzymali się ich. Woda stała się tak silna, że ​​je zmyła” – powiedział Smith CNN.

Oczekuje się, że wschodnie Kentucky odetchnie w sobotę od ulewnego deszczu. Według Centrum Prognozy Pogody deszcz możliwy jest od niedzieli do poniedziałku. Dotknięte obszary obejmują wschodnie Tennessee i Appalachy w Północnej Karolinie, Wirginii i Zachodniej Wirginii.

Czwartkowy deszcz zalał hrabstwo Floyd.

Nie ma całego kościoła

Miasto Hazard w południowo-wschodnim Kentucky ma siedem z dziewięciu nieprzejezdnych mostów, „niespotykaną” liczbę, powiedział w piątek rano burmistrz Donald „Happy” Mobellini.

Wśród zniszczonych budynków był dwupiętrowy kościół, powiedział pastor Peter Youmans w piątek CNN.

„Wszystko, co widzisz, to kawałki cementu” – powiedział Youmans o swoim kościele baptystów Davidson i zobaczył, jak powódź zmywa pobliski dom.

Wskazówki, jak zachować bezpieczeństwo podczas powodzi: Trzymaj siekierę na strychu

„Zaczęło bardzo mocno padać i wyraźnie zbliżało się do parkingu” – powiedział Jimowi Ciuto z CNN. „Potem obudził się w naszym domu. Wiedziałem, że było naprawdę źle, ponieważ nigdy wcześniej go w naszym domu nie było. To był cios”.

Mały potok przed domem Youmanów ma około 8 lub 10 stóp szerokości i zwykle mniej niż 6 cali głębokości, ale podczas powodzi przyczepy poruszają się w dół potoku, powiedział.

Parafianie zwykle pomagają Kościołowi w takim czasie, ale „teraz zajmują się własnymi problemami”, zauważył.

„Niektórzy z nich są równie źli lub gorsi od nas” – powiedział. „Jesteśmy wdzięczni, że dom nie został zniszczony wraz z moimi wnukami”.

„Wciąż jestem w szoku”

Tymczasem Joseph Palumbo w hrabstwie Perry stara się dotrzeć do swojego domu.

„Idziemy do końca naszego podjazdu i pełna, podwójna naczepa uderzyła w nasz most” – powiedział Palumbo w piątek CNN. Powiedział, że przyczepa znajdowała się po drugiej stronie autostrady 28 od jego własnego domu przez dziesięciolecia.

Zalany dom w Kentucky.

„Wciąż jestem w szoku, ponieważ nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego” – powiedział Palumbo.

READ  „SNL” Gold Open: „Fox and Friends” o fabule Willa Smitha, Disneya i Trumpa

Przyczepa wylądowała na małym moście nad strumieniem, nie pozostawiając mu ani jego dziewczyny, Danielle Langdon, możliwości obejścia jej.

„Wspinamy się po drabinie, po blaszanym dachu, wszędzie błoto” – powiedział Palumbo. „Pierwszego dnia ślizgamy się po blaszanym dachu, aby dostać się na drugą stronę”.

Ekstremalne upały, gwałtowne susze i kolejne gwałtowne powodzie będą dostępne w ten weekend.  Sprawdź, czy jesteś dotknięty

Mieszkaniec zrujnowanego domu podczas powodzi nie znalazł się w środku i przeszedł przez burzę bez szwanku.

„Przyjaciele, których nie widziałem od lat, skontaktowali się ze mną” – powiedział Palumbo. „Wspaniale jest widzieć ludzi pomagających sobie nawzajem”.

Sędzia hrabstwa Scott Alexander powiedział CNN w czwartek, że co najmniej 75% domów i mostów w hrabstwie Perry zostało poważnie uszkodzonych.

„To historyczna burza, którą mieliśmy, nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek widzieli tak dużo deszczu w ciągu 24 godzin, aby zdewastował społeczność” – powiedział Alexander. „Ludzie stracili domy, samochody, to było niezwykłe wydarzenie”.

Amy Simonson z CNN, Derek Van Dam, Joe Johns, Carol Alvarado, Amanda Musa, Claudia Dominguez, Elizabeth Wolfe, Theresa Waldrop i Lauren Lee przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.