Paul George Kovit z LA Clippers nie bierze udziału w New Orleans Pelicans, ponieważ test jest pozytywny dla 19

Playa Vista, Kalifornia. – gwiazda LA Clippers Paul George Lawrence Frank, szef operacji koszykówki, powiedział, że przeszedł na etykę BHP po pozytywnym teście na COVID-19 i opuści piątkowy mecz z New Orleans Pelicans.

To poważny cios dla Clippers, którzy po raz kolejny stracili swoją obronę gwiazdy, gdy starali się zająć 8. miejsce w play-offach Konferencji Zachodniej w meczu eliminacyjnym przeciwko Pelikanom. Zwycięzca awansuje do meczu pierwszej rundy z najwyżej sklasyfikowanym Phoenix Suns.

Frank powiedział w czwartek, że George nie czuje się dobrze i że jego wyniki testów były pozytywne w piątek rano.

„To kolejne wyzwanie dla naszego zespołu” – powiedział Frank podczas strzelaniny drużynowej w piątek. „Zespół pokonywał wyzwania przez cały rok. Mamy towarzyszy w składzie i poza nim, którzy radzą sobie z poważnymi brakami, ale ten zespół zawsze odpowiadał. Bardzo elastyczny zespół. Mamy ogromną pewność siebie i talent. I mamy świetnego trenera z głęboka lista i krawat”.

Zapytany, czy inni gracze Clippers powinni być testowani i czy George nie będzie przez jakiś czas poza domem, Frank powiedział, że zespół idzie w ślady NBA, jeśli chodzi o etykę BHP.

„To wyzwanie, ale jest to seria wyzwań i może mieć znaczenie w sytuacji, w której wszyscy ci delegaci i doświadczenia, które zespół miał w tych momentach wiele razy przed tym rokiem”.

George opuścił 51 meczów w tym sezonie. Był poza domem przez trzy miesiące z zerwanym więzadłem łokciowym w prawym łokciu. Wrócił do pięciu meczów w sezonie zasadniczym, a Clippers wygrali serię ze zdrowym Georgem w sześciu z ostatnich siedmiu meczów.

W tym sezonie zdobywał średnio 24,3 punktu, 6,9 zbiórki i 5,7 asysty. Zdobył 34 punkty, siedem zbiórek i pięć asyst w przegranej 109-104 meczu z Minnesotą w meczu – siedem meczów o siódme miejsce we wtorek.

Nożyczki znów będą bez dwóch gwiazdek. Kavi Leonard Ma rozdarty odwyk ACL i nie zagrał ani minuty w tym sezonie. Frank powiedział, że nie ma harmonogramu powrotu Leonarda.

READ  Sheryl Sandberg odeszła z macierzystej firmy Facebooka, Meta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.