Park Narodowy Yellowstone South Ring otwiera się ponownie w środę, ale każdego dnia wpuszczanych jest tylko kilku odwiedzających

Park – który obejmuje części Montany, Wyoming i Idaho – oraz kilka okolicznych miast zostało zanurzonych w rekordowym deszczu i powodzi od zeszłego weekendu, co skłoniło władze do zamknięcia wszystkich wejść do Yellowstone.

„W środę, 22 czerwca o 8 rano, Park Narodowy Yellowstone umożliwi odwiedzającym dostęp do południowego pierścienia parku” – podał park w oświadczeniu. „Pierścień południowy jest dostępny ze wschodu (Cody), zachodu (West Yellowstone) i południa (Grand Dayton/Jackson). Obszary dostępne dla Madison, Old Faithful, Grand Village, Lake Village, Canyon Village i Norris”.

Park powiedział, że użyje alternatywnego systemu tablic rejestracyjnych, aby powstrzymać odwiedzających przed przeludnieniem South Ring:

  • Pojazdy z numerami rejestracyjnymi kończącymi się nieparzystą liczbą mogą jeździć w nieparzyste dni miesiąca
  • Pojazdy z numerami rejestracyjnymi kończącymi się cyframi dwucyfrowymi, w tym zerem, mogą wjeżdżać w te same dni miesiąca.

Kiedy zamknięto North Loop, urzędnicy Yellowstone powiedzieli: „personel parku rozmieścił 1000 właścicieli firm, współpracowników parku, przedsiębiorców i mieszkańców okolicznych społeczności, aby ustalić, jak zarządzać letnimi przyjazdami”.

Północna droga wjazdowa została zmyta przez powódź w Parku Narodowym Yellowstone 15 czerwca.
Publiczność musi być monitorowana Witryna Yellowstone I Media społecznościowe Aby uzyskać więcej aktualizacji, powiedział park.
Para z Montany „niesamowita” ich dom został zmyty w rzece Yellowstone

W ciągu trzech dni w zeszłym tygodniu Park Narodowy Yellowstone otrzymał od dwóch do trzech razy więcej deszczu niż w czerwcu.

Według National Weather Service opady w tym miesiącu są już o ponad 400% wyższe od średniej w północno-zachodnim Wyoming i południowej Montanie.

Według danych National Oceanic and Atmospheric Administration w pewnym momencie rzeka Yellowstone wzrosła do najwyższego poziomu od ponad 100 lat.

READ  Chińczycy szukają drugiej czarnej skrzynki z rozbitego odrzutowca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.