Oprocentowanie kredytów hipotecznych znów rośnie

Według Freddiego Macka, 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu za tydzień zakończony 9 czerwca wynosił średnio 5,23%. Wskaźnik ten jest o 2,96% wyższy niż przed rokiem.

„Po niewielkim ruchu w ciągu ostatnich kilku tygodni oprocentowanie kredytów hipotecznych ponownie wzrosły w wyniku zwiększonej aktywności gospodarczej i danych o inflacji”, powiedział Sam Cader, główny ekonomista Freddie Mack.

George Radio, starszy ekonomista i kierownik badań ekonomicznych w Realtor.com, powiedział, że stawki wzrosły w oczekiwaniu na piątkowe dane o inflacji i powróciły do ​​10-letniego skarbu państwa, który w połowie tygodnia wzrósł o 3%.

„Inwestorzy obserwują indeks cen konsumpcyjnych, oczekując kontynuacji zysków, ale w umiarkowanym tempie” – powiedział, dodając, że dane Rezerwy Federalnej będą kluczowym miernikiem na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Oczekuje się banku centralnego Podnieś stawki Ponownie na kolejnym spotkaniu decyzyjnym. Oprocentowanie kredytów hipotecznych monitoruje 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe. Ale na stopy pośrednio wpływają działania banku centralnego na inflację. Kiedy inwestorzy widzą lub przewidują podwyżki stóp, często sprzedają obligacje rządowe, które przynoszą wyższe zyski, a wraz z nimi oprocentowanie kredytów hipotecznych.
Ile pieniędzy mogę kupić?
Rynek mieszkaniowy nadal spada pod ciężarem Bardzo wysokie ceny mieszkań I wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych. Joel Khan, wiceprezes ds. prognoz ekonomicznych i branżowych w Stowarzyszeniu Bankowców Hipotecznych, mówi, że spadek liczby wniosków o kredyt hipoteczny i słabość zarówno wniosków dotyczących kupna, jak i refinansowania zepchnęły indeks rynku do najniższego poziomu od 22 lat.

Nabywcy przeciętnych domów widzą miesięczną opłatę hipoteczną, która jest o 53% wyższa niż rok temu, i dodali 670 USD do swoich miesięcznych wydatków.

Dodając do tych nacisków, Ratiu powiedział, że średnia cena benzyny jest wyższa w około 20 stanach 5 USD za galon, Zwiększa koszty życia na nowy poziom, zwłaszcza że pracodawcy proszą pracowników o powrót do biur.

„Perspektywy gospodarcze zależą od dobrego samopoczucia amerykańskich konsumentów” – powiedział Ratiou. „Dla wielu Amerykanów szukających niedrogich mieszkań średnie miasta są realną alternatywą, zwłaszcza że liczba domów na sprzedaż rośnie, co daje nowe możliwości”.

READ  Amerykański okręt wojenny przybył do Sztokholmu na szkolenie wojskowe i ostrzeżenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.