Neo: Dwóch zabitych w wypadku samochodowym z budynku w Szanghaju

W wypadku zginął pracownik Neo oraz pracownik firmy partnerskiej Chiński producent samochodów elektrycznych Powiedział w oświadczeniu w czwartek.
Obaj znaleźli się w pojeździe testowym, który rozbił się w Shanghai Discovery Park w środowe popołudnie. Neo (NIO) Weibo powiedział w poście. Firmy Siedziba znajduje się na terenie parku przemysłowego.

„Na podstawie analizy sytuacji na miejscu możemy z góry potwierdzić, że jest to wypadek (nie z przyczyn związanych z pojazdem)” – dodał.

Neo powiedział również, że współpracuje z policyjnym dochodzeniem w sprawie przyczyny katastrofy.

Firma nie odpowiedziała na prośbę o komentarz ze strony CNN Business.

Najmniej uwagi wzbudził raport Neo o katastrofie 78 milionów wyświetleń வெய்போவில் I ponad 1700 postów dyskusyjnych. Filmy Ratownicy ubrani na pomarańczowo próbują ratować pasażerów samochodu, który wydaje się być poważnie uszkodzony.

Założona w 2014 roku przez chińskiego biznesmena Williama Lee firma Neo stała się jednym z najszybciej rozwijających się startupów samochodów elektrycznych w Chinach i jednym z krajowych konkurentów Elona Muska dla Tesli.

W ubiegłym roku dostarczyła 91 429 pojazdów, o 109% więcej niż w 2020 r., podała firma. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku dostarczyła 37 866 sztuk, o 12% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Do kwietnia, kiedy miała nastąpić upragniona blokada w Szanghaju, Tesla była największym sprzedawcą czystych pojazdów elektrycznych w Chinach. Wpłynęło na jej sieci sprzedaży i dystrybucji. Chin BYD (zrobię)Przy wsparciu Warrena Buffetta, w tym miesiącu wyprzedził Teslę.

Neo notował swoje akcje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2018 roku.

READ  Akcje azjatyckie gwałtownie spadły, gdy obawy przed wzrostem Fed popchnęły Wall Stick na rynek bessy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.