Disney, Netflix i Comcast twierdzą, że pokrywają koszty podróży personelu w celu aborcji

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

The Walt Disney Company powiedział w piątek, że pokryje koszty podróży personelu w celu aborcji Rowe V. Orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie WadeNajnowsze korporacyjne przedsięwzięcie ma zamiar zrobić ten krok, ponieważ firmy starają się dostosować do nowej rzeczywistości.

Świadczenie to obejmuje koszty podróży na „planowanie rodziny” dla każdego pracownika, który nie ma dostępu do swojego miejsca zamieszkania, w tym „decyzje związane z ciążą”, powiedział Disney. Firma zatrudnia 195 000 osób na całym świecie, w tym około 80 000 na Florydzie.

„Zdajemy sobie sprawę z wpływu orzeczenia i zobowiązujemy się zapewnić naszym pracownikom, aktorom i ich rodzinom wszechstronny dostęp do wysokiej jakości i niedrogiego dostępu do miejsca zamieszkania, w tym planowania rodziny i opieki reprodukcyjnej” – powiedział Disney. W oświadczeniu dla The Post.

Wiele podobnych ogłoszeń wydanych w piątek przez firmy takie jak Netflix, Paramount, Sony i Comcast podkreśliło niezwykłą rolę korporacyjnej Ameryki w ochronie praw reprodukcyjnych po orzeczeniu Sądu Najwyższego. Topy kontra Organizacja Zdrowia Kobiet w Jackson. Ale ponieważ te ruchy wkraczają w szybko zmieniający się krajobraz praw reprodukcyjnych w Stanach Zjednoczonych, może to narazić firmy na reakcje publiczne i odpowiedzialność prawną.

Dick’s Sporting Goods zwróci pracownikom, ich małżonkom i osobom pozostającym na ich utrzymaniu do 4000 dolarów w postaci kosztów podróży do aborcji „do najbliższego miejsca, w którym taka opieka jest legalnie dostępna”. stwierdza, że ​​dostęp jest ograniczonyCEO Lauren Hobart ogłosiła w piątek na LinkedIn.

„Zdajemy sobie sprawę, że ludzie podchodzą emocjonalnie do tego tematu – a są koledzy z drużyny i sportowcy, którzy nie zgadzają się z tą decyzją” – powiedział Hobart. „Jednak zdajemy sobie sprawę, że decyzje dotyczące zdrowia i rodziny są głęboko osobiste i przemyślane. Podejmujemy tę decyzję, aby nasz zespół mógł uzyskać dostęp do tych samych opcji opieki zdrowotnej bez względu na miejsce zamieszkania i wybrać to, co jest dla niego najlepsze.

Lift, usługa prawego nawoływania, powiedziała w piątek, że jej amerykański plan świadczeń Medicare obejmuje „selektywną aborcję i zwrot kosztów podróży” dla pracownika podróżującego ponad 100 mil do dostawcy w sieci.

„Ruch drogowy nigdy nie powinien być przeszkodą w dostępie, a my nadal będziemy walczyć o prywatność i wybór naszych kierowców, kierowców i członków zespołu w całym kraju” – powiedziała Christine Schwarzenegger, szefowa działu biznesowego Lift. Stronie internetowej.

READ  W Kijowie słychać było bomby, gdy wojska rosyjskie zbliżały się do stolicy Ukrainy

Od lipca JPMorgan Chase rozszerzy świadczenia podróżne na każdą zamkniętą usługę, którą można uzyskać tylko w odległości większej niż 50 mil od domu pracownika, poinformowała firma The Post. Niniejsza polityka dotyczy pracowników, partnerów ubezpieczeniowych i osób pozostających na utrzymaniu ze Stanów Zjednoczonych zarejestrowanych w programie Medicare.

„Jak zawsze koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych pracowników i chcemy zapewnić równy dostęp do wszystkich korzyści” – powiedziała Patricia Wexler, szefowa działu komunikacji korporacyjnej w Banku Inwestycyjnym.

Firmy Od kilku tygodni planują odwrócenie rzędów – Ponieważ projekt opinii sądu wyciekł na początku maja, Teksas uchwalił własne prawo regulujące aborcję na początku tego roku.

Firmy takie jak Apple powiedziały, że pokryją koszty leczenia pracowników w Teksasie, którzy muszą podróżować do innych stanów, aby dokonać aborcji. Salesforce zgłosił się na ochotnika do przeniesienia pracowników.

Amazon powiedział w maju, że pokryje 4000 dolarów na koszty podróży dla amerykańskich pracowników poszukujących opieki medycznej, w tym aborcji i operacji przeszczepu. Ale ta polityka dotyczy tylko pracowników zarejestrowanych w planie opieki zdrowotnej firmy, z wyjątkiem pracowników koncertowych, pracowników magazynu i kierowców dostawczych, którzy skarżą się na firmę e-commerce.

Chór korporacyjnego sprzeciwu wobec tej decyzji zgromadził się w mediach i firmach technologicznych. Według Ibisworld, poza artykułami sportowymi Dicka, detaliści – którzy są właścicielami największej siły roboczej w kraju i zatrudniają prawie 18 milionów Amerykanów – w większości milczeli.

Walmart, Target i Groger nie odpowiedziały na prośbę The Post o jakiekolwiek zmiany w planach zdrowotnych pracowników po tej decyzji.

United for Respect, prawnicza organizacja non-profit zajmująca się prawem pracy, wezwała Walmart do ochrony 1,6 miliona amerykańskich pracowników. Panel podkreślił, że obecność Walmart na południu, gdzie w wielu stanach obowiązują przepisy dotyczące aborcji, daje firmie „możliwość i obowiązek zapewnienia, że ​​wspiera swoich partnerów”.

„Jako największy prywatny pracodawca w kraju, kierownictwo Walmart może wyznaczać standardy dla innych firm, wspierając ich partnerów i zapewniając odpowiedni urlop macierzyński, płatne zwolnienie chorobowe i wydatki dla partnerów przekraczających granice państwowe”.

Jen Stark, dyrektor BSR Management Consulting, powiedział, że wielu korporacyjnych liderów HR i kadry kierowniczej jest zajętych planowaniem działań, które należy podjąć.

Powiedział, że niektóre firmy już wydały wewnętrzne ogłoszenia dotyczące rozszerzenia istniejących świadczeń zdrowotnych o dostęp do usług turystycznych lub aborcyjnych.

READ  Powodzie w RPA: Powodzie w RPA zabijają ponad 300 osób, niszcząc drogi i domy.

„Spodziewam się, że dodatkowe raporty i wewnętrzne ogłoszenia polityczne pojawią się w ciągu najbliższych 24 do 48 godzin” – powiedział Stark.

Dla tych firm aborcja jest traktowana jak operacja przeszczepu narządów. Jest to specjalistyczna usługa medyczna, która nie jest dostępna w stanie ani na jego terytorium, więc ubezpieczenie może pomóc w pokryciu kosztów podróży i zwolnień chorobowych odpłatnie.

„To jest główny nurt tego rodzaju opieki” – powiedział Stark.

Emily Dickens, szefowa spraw rządowych Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi, powiedziała, że ​​pracodawcy muszą nadal przestrzegać lokalnych, stanowych i federalnych przepisów i regulacji dotyczących aborcji.

„Nowe badania SHRM pokazują, że prawie jedna czwarta firm zgadza się, że udostępnienie konta oszczędnościowego w celu zrównoważenia podróży związanych z opieką hodowlaną w innym stanie poprawi konkurencyjność pod względem wydajności” – powiedział Dickens. „Nie jest jednak jasne, w jaki sposób te zasady odnoszą się do przepisów stanowych, a pracodawcy muszą być świadomi związanego z tym ryzyka prawnego”.

Ważnym pytaniem dotyczącym odpowiedzialności jest to, czy pracodawcy będą narażeni na ryzyko prawne, jeśli pokryją koszty podróży pracowników w stanach, w których aborcja jest zabroniona. W maju krajowa kancelaria prawna Morgan Lewis wydała oświadczenie Ostrzeżenie Roe przeciwko. O wynagrodzenie dla pracodawców w przypadku usunięcia Wade. Istnieje szczególne ryzyko w stanach takich jak Oklahoma i Teksas, gdzie prawo zezwala osobom fizycznym na wszczęcie postępowania cywilnego przeciwko podmiotom dokonującym aborcji oraz osobom, które pomogły w wykonaniu lub wywołaniu aborcji, w tym opłaceniu lub spłacie aborcji poprzez ubezpieczenie lub w inny sposób. „

„Na przykład firma lub organizacja może argumentować, że plan świadczeń narusza prawo Teksasu, jeśli zwraca pracownika z Teksasu za aborcję lub związane z nią koszty podróży otrzymane w stanie, który zezwala na aborcję”, powiedział Morgan Lewis. „Tekst praw Teksasu i Oklahomy nie dał jasnej odpowiedzi na to pytanie, ani nie jest jasne, czy takie porozumienie zostanie potwierdzone”.

Zgodnie z ustawą o ochronie dochodów emerytalnych pracowników (ERISA) z 1974 r. pracodawcy zwracają pracownikowi koszty leczenia, zabiegów chirurgicznych i podróży związanych z legalną aborcją za pośrednictwem planu zdrowotnego pracodawcy lub innych ustaleń dotyczących zwrotu kosztów opieki zdrowotnej.

Ale według Katherine Bucky, szefowej szkolenia w zakresie przestrzegania przepisów zdrowotnych Grupy Sekel, polityka prewencyjna ERISA „zostanie zepchnięta na pastwę wilków, gdy sądy będą próbowały rozwikłać pułapki zastawione przez pracodawców, cofając sprawę Roe przeciwko Wade Sądu Najwyższego”.

READ  Około 50 000 osób zostało dotkniętych powodzią w Sydney wokół największego miasta Australii

„Nowa decyzja może wpłynąć na korzyści z usług aborcyjnych, opieki położniczej i leczenia niepłodności” – powiedział Bakich. „Pracodawcy mogą zatrudniać pracowników w stanach, które uznają prawo do aborcji i kryminalizują pomoc w aborcji lub jej podżeganie. Ważne pytanie, jakie należy zadać, brzmi: „Jak pracodawcy utrzymują świadczenia dla pracowników w stanach, w których obowiązują różne przepisy dotyczące opieki medycznej?”

Komentując decyzję z piątku, prezydent Biden powiedział, że jego administracja będzie bronić prawa do podróżowania w celu legalnej aborcji.

„Jeśli jakikolwiek urzędnik stanowy lub lokalny spróbuje ingerować w korzystanie z podstawowego prawa kobiety do podróżowania, zarówno wysokiego, jak i niskiego, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zwalczyć ten głęboko amerykański atak” – powiedział Biden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.