Najnowsze wiadomości gospodarcze Fidena: Recesja nie jest definitywna

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Prezydent Biden w środę wezwał Kongres do zawieszenia federalnego podatku od gazu, mówiąc, że dla Amerykanów ważne jest zmniejszenie bólu, jaki odczuwają przy pompie. „Zapewniam, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby obniżyć cenę energii”, powiedział Biden, gdy na ścianie za nim błyszczały zdjęcia pomp olejowych i stacji benzynowych.

Ale pomysł święta podatku od gazu spotkał się z natychmiastową krytyką – nie tylko ze strony ponadpartyjnych członków Kapitolu, ale także wielu urzędników administracji, którzy osobiście twierdzili, że znacznie obniżyłoby to ceny gazu.

Najwyżsi urzędnicy skarbu wyrazili sceptycyzm wobec święta podatku od gazu, a co najmniej dwóch czołowych ekonomistów Białego Domu dokonało osobistych rezerwacji, a dwie osoby zaznajomione z rozmowami rozmawiają anonimowo, aby opublikować ważne rozmowy.

Pomimo tych wewnętrznych obaw, determinacja Bidena, aby iść naprzód, odzwierciedla jego walkę z krajobrazem gospodarczym, który pomimo pewnych oznak siły, jest przedmiotem głębokiej troski wielu wyborców. Urzędnicy Białego Domu przeszli od deklarowania inflacji jako „pośredniej” do opisywania recesji jako „nieuniknionej”.

Pomimo pewnych oczywistych narzędzi politycznych, które drastycznie obniżały ceny gazu, szybko podjęli działania polityczne w celu zmniejszenia wydatków Amerykanów. Jak środa Pitana Kongres wezwał do oddania wakacji podatkowychPoprosił stany o zawieszenie własnych podatków od gazu i zażądał, aby rafinerie ropy naftowej produkowały więcej paliwa, na co zgodził się w granicach swoich zaleceń politycznych.

„W pełni rozumiem, że samo wakacje podatkowe nie rozwiążą problemu” – powiedział Biden. „Ale zapewni natychmiastową ulgę rodzinom, z odrobiną wytchnienia. Nadal pracujemy nad obniżeniem cen w dłuższej perspektywie”.

Jak działają wakacje podatkowe na gaz

Biden wezwał Kongres do zawieszenia federalnego podatku od gazu w wysokości 18,3 centa za galon – i podatku od oleju napędowego w wysokości 24,3 centa za galon – na trzy miesiące, tuż przed 4 lipca, kiedy to miliony Amerykanów mają podróżować na wakacje. Średnia cena galonu gazu osiągnęła w środę 4955 dolarów za galon w kraju. 5 USD za galon Według AAA na początku tego miesiąca.

Ale prośba prezydenta spotka się z silnym sprzeciwem na Kapitolu. Wyjaśnili już, że sprzeciwiają się zawieszeniu podatku od gazu. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

Przemawiając w środę dziennikarzom, lider większości House Steny H. Hoyer (D-Md.) Podkreślił, że jest „sympatia” dla prośby prezydenta i że „dobrą intencją” jest obniżka cen gazu. Ale Hoyer, wraz z innymi Demokratami, wyraził obawę, że „nie przyniesie to zamierzonego efektu pod względem cen detalicznych”.

READ  Aktualizacja dotycząca kontuzji Ja Moranta: Gwiazda Chrisa Liesa podejrzewana o powrót podczas play-offów z kontuzją kości w prawym kolanie

Nie wiedzą, czy przywódcy Demokratów mają na to głosy, czy nie”.

„[Rep. Peter A.] Defacio [Speaker Nancy] Pelosi, ja, wszyscy o tym zarezerwowaliśmy. Ale został zaproponowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych ”- dodał później Hoare. „Zobaczymy. Wszyscy zgadzamy się, że cena pompy wpływa na pracujących Amerykanów.

Ale Biden staje w obliczu rzeczywistości, że nie do pokonania problem rosnących cen grozi zaciemnieniem jego programu i wszelkich demokratycznych przesłań politycznych. Wielu w Białym Domu zdecydowało, że prezydent powinien przynajmniej pokazać, że rozumie cierpienie Amerykanów i zrobi wszystko, aby pomóc, nawet jeśli na krótką metę wszystko się nie uda.

Niektórzy bezbronni Demokraci świętowali ogłoszenie Bidena.

„Kilka miesięcy temu przedstawiłem swój projekt ustawy, aby zawiesić federalny podatek od gazu i nigdy nie przestać pracować, aby zapewnić ulgę rodzinom w Gruzji” – powiedział Sen, który w listopadzie czeka ciężka kampania reelekcji. Rafael G. Warnock (D-Ka.), Tweeted. W środę. „Cieszę się, że Prezydent popiera ten pomysł i proszę na koniec siebie i moich kolegów o zrobienie tego ważnego kroku”.

Nie jest to jednak spojrzenie globalne. Easwar Prasad, ekonomista z Cornell University, jasno dał do zrozumienia w wewnętrznych dyskusjach z najwyższymi urzędnikami skarbu, że wierzą, że Amerykanie będą czerpać tylko korzyści z wakacji podatkowych od gazu, nawet jeśli Kongres je zatwierdzi.

„Skarbiec podchodzi do tego z perspektywy analitycznej i ludzie zdali sobie sprawę, że bezpośrednie korzyści ekonomiczne dla konsumentów będą minimalne, a konsekwencje budżetowe będą znaczące” – powiedział Prasad, który był urzędnikiem w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Finanse cytują rozmowy z kilkoma wyższymi urzędnikami.

Urzędnicy skarbu powiedzieli, że Biały Dom „obawia się, że nie jest to optymalna strategia walki z inflacją i że korzyści polityczne będą minimalne”.

W swoich komentarzach w środę Biden powiedział, że jeśli Kongres i stany podejmą razem wszystkie zalecane przez siebie środki – zwiększenie obniżek podatków od gazu i zwiększenie produkcji rafinerii ropy naftowej – może to zaoszczędzić Amerykanom do 1 dolara za galon przy pompie.

Przemawiając w tym tygodniu do dziennikarzy, sekretarz skarbu Janet L. Yellen udzieliła wyważonego poparcia dla tego pomysłu i pomysłu, że konsumenci odniosą korzyści, gdy podatek od gazu zostanie zawieszony.

READ  Naomi Biden ma poślubić swojego narzeczonego w Białym Domu jeszcze w tym roku

„Wiele stanów w Stanach Zjednoczonych obniżyło podatki od gazu i myślę, że jeden stan ma dość wysoki transfer, jeśli chodzi o ceny pomp – nie do końca, ale dość wysoki”, powiedział Yellen. „Na poziomie federalnym obowiązuje niższy podatek od gazu niż na poziomie stanowym. Źródła są bardzo zróżnicowane.

Dodał: „Konsumenci naprawdę cierpią z powodu rosnących cen gazu. To był ciężar dla amerykańskich rodzin. Myślę, że choć nie jest to idealne, jest to coś, co należy wziąć pod uwagę.

Członkowie obu partii wyrazili obawy o konsekwencje zawieszenia podatku od gazu zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Kongres uchwalił ustawę o wartości 1,2 biliona dolarów na poprawę infrastruktury kraju. Wiele federalnych projektów drogowych i autostradowych jest finansowanych z funduszy powierniczych pochodzących z dochodów z podatku od paliw.

„Zawieszenie federalnego podatku gazowego nie przyniesie znaczącej ulgi amerykańskim rodzinom przy pompie, ale narazi na szwank miliardy dolarów finansowania powierniczego autostrad i narazi na szwank finansowanie przyszłych projektów infrastrukturalnych”, DeFazio (D-Ore.), Biały Dom powiedział w oświadczeniu przed ogłoszeniem główny prawodawca Izby, Said.

Republikanie, którzy generalnie popierają wszelkie formy obniżek podatków, odrzucili propozycję Bidena jako chwyt wyborczy.

„Ten bezużyteczny wyczyn doda do innego bezużytecznego wyczynu prezydenta Bidena w sprawie cen gazu: opróżnienia strategicznych rezerw ropy naftowej, których potrzebujemy podczas prawdziwego kryzysu bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Senatowi przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell (R-Guy). Piętro.

Na pięć miesięcy przed śródokresowymi wyborami do Kongresu Republikanie mogą nie chcieć dać Bidenowi zwycięstwa w kryzysie gospodarczym, który martwi wyborców.

Ale Robert Wolf, były dyrektor generalny UBS America i doradca ekonomiczny Obamy, poparli ten krok, w tym spotkania z najwyższymi urzędnikami w Białym Domu w zeszłym tygodniu. Wolfe powiedział, że spotkał się z dyrektorem generalnym Ronem Kleinem, dyrektorem Krajowej Rady Gospodarczej Brianem Deesem i członkiem Rady Doradców Gospodarczych Heather Fawcett, aby omówić między innymi wakacje podatkowe związane z gazem.

„Istnieje tylko tyle narzędzi do walki ze zwiększonym wzrostem gazu” – powiedział Wolf. „Raz na dekadę wydarzyły się jednocześnie trzy rzeczy. Mamy kombinację embarga naftowego z lat 70., wojny w Zatoce Perskiej z lat 90. i okresu regresji po 08 do 09. Otrzymaliśmy.

READ  „SNL” Gold Open: „Fox and Friends” o fabule Willa Smitha, Disneya i Trumpa

Wolfe powiedział, że można rozwiązać obawy dotyczące deficytów budżetowych na projekty infrastrukturalne.

„Mamy już biliony na pomoc rządową i dziesiątki miliardów na wojnę na Ukrainie” – powiedział. – Chcesz mi powiedzieć, że nic nie możemy zrobić dla Amerykanów, którzy ciężko pracują przy dystrybutorze benzyny?

Boushey, który poparł tę politykę na Twitterze, powołał się na badania z University of Pennsylvania, które wykazały, że konsumenci korzystali ze stanów, które ustanowiły wakacje podatkowe od gazu, chociaż wpływ zawieszenia podatku federalnego byłby minimalny. „Federalne wakacje podatkowe na gaz pomogą – zwłaszcza jeśli stany pójdą w ich ślady” – napisał na Twitterze, podczas gdy Ben Warden podzielił się analizą modelu budżetowego.

Chociaż federalny podatek od gazu może być popularny wśród kierowców wakacyjnych i dać Bidenowi niewielki polityczny impuls, ekonomiści twierdzą, że grozi to zaostrzeniem problemu. Obniżanie cen w sztuczny sposób wysyła konsumentom sygnał, aby jeździli więcej, co może stanowić problem w czasach, gdy nadal występują poważne niedobory paliwa.

„Chcemy, aby mniej ludzi zużywało mniej benzyny, ponieważ występuje niedobór benzyny, a to zachęci do większego zużycia” – powiedział Mark Jandy, główny ekonomista w Moody’s Analytics.

Powiedział, że „współczuje problemowi, który próbowali rozwiązać”, ale wakacje podatkowe były „zbyt wysokie”, jeśli chodzi o obniżkę cen gazu.

Nie jest też jasne, czy firmy gazowe, które od kilku miesięcy są regularnie obiektem krytyki Bidena, będą jadły na własny koszt, ponieważ prezydent mówi, że powinny odciążyć konsumentów przy dystrybutorach. Sekretarz ds. Energii Jennifer Granholm ma spotkać się w czwartek z kierownictwem koncernu naftowego, aby znaleźć rozwiązanie problemu podwyżki cen gazu, chociaż Biden nie spotka się osobiście z kierownictwem.

Biden w środę starał się podać moralny argument w tej sprawie, obwiniając o podwyżkę cen gazu wojnę prezydenta Rosji Władimira Putina z Ukrainą. „To nie jest tylko inwazja Putina na Ukrainę – to jest coś, czego nie widzieliśmy po II wojnie światowej.

Chociaż wakacje podatkowe nie były najskuteczniejsze, Biden powiedział, że ważne jest okazanie współczucia dla zmagań Amerykanów.

Dean Baker, liberalny ekonomista i sojusznik Białego Domu, powiedział: „Wiem, że wiedzą, że nie będzie to miało dużego wpływu na ceny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.