Manchester United pokonał Coventry po rzutach karnych i dotarł do finału Pucharu Anglii – The Briefing

Piłka nożna… jak ktoś kiedyś powiedział, jest krwawa.

Manchesterowi United udało się zamienić spacer po parku w walkę o przetrwanie na Wembley, przegrywając 3:0, pozbawiając Coventry City zwycięstwa w końcowych momentach dogrywki i minąwszy 4. miejsce w tabeli Championship. 2 w rzutach karnych na przyszłomiesięczny finał Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City.

Bramki Scotta McTominaya, Harry'ego Maguire'a i Bruno Fernandesa zapewniły drużynie Erika ten Hoaga trzecią pozycję i słońce w północno-zachodnim Londynie, ale Coventry miało inny pomysł.

Ellis Sims zdobył swoją pierwszą bramkę w 71. minucie, wbijając piłkę w pole karne prawymi nogami, a siedem minut później Calum O'Hare dodał drugą piłkę, źle uderzając Aarona van-Bissakę. Bramkarz Andre Onana.

Kibice United wstrzymali oddech, gdy Victor Tarp oddał potężny strzał z krawędzi pola karnego, a Coventry ponownie trafił do bramki Onany, a zegar tykał.

Aż nazbyt znajome uczucie pojawiło się, gdy sędzia Robert Jones wskazał to miejsce w doliczonym czasie gry, po tym jak uznano, że strzał Louisa Pincksa trafił w ramię Van-Bissaki. Sędzia asystent wideo zdecydował się nie zmieniać decyzji, a Haji Wright podwyższył na 3-3.

Wright podnosi poziom Coventry z rzutu karnego (Getty Images za pośrednictwem Charlotte Wilson/Spalony/Spalony)

Większy dramat miał miejsce w dogrywce. Wright oddał strzał obok bramki, Sims trafił w poprzeczkę, a Coventry wykluczył zwycięzcę w końcówce meczu z powodu niewielkiego spalonego, a Tarp uznał, że zaliczył niezwykły powrót.

Cosmiro obronił swój pierwszy rzut karny dla United, ale strzał O'Hare'a został zablokowany przez Onanę, po czym kapitan Ben Sheaf przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rasmus Hojlund wykorzystał ostatni rzut karny United i zapewnił United miejsce w finale ogólnoManchesterskim rozegranym 25 maja.

Onana otrzymał drugą żółtą kartkę podczas serii rzutów karnych, ale nie został wyrzucony z boiska, ponieważ jego pierwsza kartka nie została wykorzystana po dogrywce. To samo przydarzyło się jego rywalowi z Aston Villi, Emiliano Martinezowi, podczas zeszłotygodniowego zwycięstwa ćwierćfinałowego Ligi Konferencyjnej Europy nad francuskim klubem Lille. Według Związku Piłki Nożnej Onana nie zostanie zawieszona w finale Pucharu Anglii z powodu ostrzeżeń nabytych w ostatnich ośmiu meczach.

READ  Oczekuje się, że zniszczenie zimowej pogody spowoduje bieg przełajowy

Zmęczony Karl Anka analizuje najważniejsze punkty dyskusji na Wembley…

Dlaczego United? Zawsze Czy to wydaje się działać?

w godzinach, Sportowiecc napisał długą kolumnę o tym, że ten półfinał był najlepiej mierzonym i kontrolowanym występem United od miesięcy. Były smugi podkreślające, że zespół Ten Hoaga miał mniej zawodników, gdy miał piłkę, i lepiej radził sobie z kompresowaniem przestrzeni między liniami, gdy pracował bez niej. To był zespół, który zakończył mecz z wynikiem 3:0 i miał nadzieję na awans do finału Pucharu Anglii. Pomimo kontuzji, zakłóceń poza boiskiem i innych problemów drużynie Den Haag udało się dotrzeć do trzeciego krajowego finału w ciągu dwóch sezonów.

Potem to się stało. Kolejny upadek.

Brakowało mu jednak szybkości i chaosu, jakie towarzyszyły porażkom w Lidze Mistrzów zeszłej jesieni z Galatasaray i FC Kopenhaga, zamiast tego pokazywał ciągłą nieuchronność uszkodzeń domu przez wodę – kap, kap, kap.

Bramka O'Hare’a wstrząsnęła prowadzeniem United 3:2. Coventry kopnęło dalej, atakując przestrzeń za Marcusem Rashfordem i wykorzystując niewinność Van-Pissackiej piłkami z dystansu. Gdyby nie kilka kluczowych przechwytów Diogo Dalota po dośrodkowaniach, drużyna z Championship mogłaby w normalnym czasie zdobyć czwartego lub piątego gola. Ostatecznie musieli zadowolić się rzutem karnym Wrighta w 95. minucie, co spowodowało dogrywkę.

W 97. minucie musiał wejść Amat Diallo, a kontuzjowany Rashford musiał przywrócić krew na lewym skrzydle i zapewnić pozory kontroli, ale szkody były już wyrządzone. Umiejętność młodego zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej do gry w ciasnych obszarach i jego dokładne podania przyniosły United to, czego nie mógł Rashford.

Rashforda

(Getty Images za pośrednictwem Glyna Kirka/AFP)

Zmęczone ciała i zmęczone umysły oznaczają, że każda przewaga – nawet trzy bramki – na zjednoczonym froncie jest krucha. Ciężkie biegi i podania Fernandeza i Dalota mogą jedynie zajść daleko, dodając energii zespołowi, któremu brakuje pewności siebie i zgrania.

READ  Bitcoin spada poniżej kluczowego limitu 20 000 $

Co to oznacza dla Den Haaga i jego przyszłości?

„Trzy-zero, a ty to spieprzyłeś” – tak skandowali kibice Coventry po wyrównaniu.

„Rano zostaniesz zwolniony” – kolejny wycelowany w Ten Hoaga.

W piątek menadżer United powiedział, że nie przejmuje się tym, co mówią osoby z zewnątrz na temat jego wyników i bezpieczeństwa pracy, twierdząc, że prawdziwym problemem jest kryzys związany z kontuzjami, który uniemożliwił mu wybranie najsilniejszej jedenastki od „18 miesięcy”.

Dodatkowe obrażenia Masona Mounta, Sofiane Amrabata i Williego Kambawali, które odnieśli w piątek, mogły wzmocnić jego argumenty. Ile drużyn może wygrać półfinał na Wembley, w którym defensywny pomocnik musi zastąpić środkowego obrońcę i grać na prawej i lewej stronie?

Dziesięć Jastrzębi

Jednak kontuzje mogą jedynie wyjaśnić powtarzające się, niewytłumaczalne i irytujące spadki, za które odpowiedzialna jest drużyna United w sezonie 2023–2024. To był kolejny mecz, w którym podopieczni Den Haaga wyszli na wielobramkowe prowadzenie.

Istnieje rozbieżność między tym, czego chce Ten Hoag, a tym, do czego zdolni są ci gracze, i nie wydaje się, aby żadna ze stron była w stanie tę różnicę wypełnić.

Biorąc pod uwagę obecność współwłaścicieli United Joela i Avrama Glazerów oraz nowego inwestora Sir Jima Radcliffe’a na Wembley, musiało to być interesujące, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej ukończyli maraton londyński.

Wątpliwe, które z niedzielnych zajęć założyciela INEOS było najbardziej męczące i bolesne.

Czy Casemiro pracował na środkowym obrońcy?

Na pewno nie zadziałał z rzutu karnego – jego marna próba postawienia Manchesteru United na defensywie od początku serii rzutów karnych została skutecznie obroniona.

Den Haag musiał przenieść Cosmiro z pomocy do środkowej obrony. Sezon United na sezon 2023–2024 był opowieścią o kwadratowych kołkach w okrągłych dziurach, ale Casemiro spisał się nieźle na Wembley.

32-latek potrzebował czasu, aby stanąć na wysokości zadania. W 11. minucie Wright sparował Coventry, tworząc okazję do kontrataku. Gdyby Dalot nie powtórzył wślizgu, amerykański napastnik byłby celny.

READ  Komisja Etyki Izby Reprezentantów wszczyna dochodzenie w sprawie George'a Santosa

Casemiro nie jest defensywnym obrońcą, który wygrał wszystko w poprzednich sezonach z United i Realem Madryt, ale znalazł sposób na zaprezentowanie swoich innych talentów. Świetnie prezentuje się w powietrzu na obu ławkach kar, a jego długie podania – nieregularne przez większą część sezonu – były dziś gładkie.

Na środkowym obrońcy ma więcej czasu i miejsca przy piłce, co pozwala mu wykonywać ulubione podania po zmianie drużyny z większą precyzją, na przykład wtedy, gdy w 18. minucie podrywał Rashforda długą piłką nad głową.

(Ash Donelan/Manchester United za pośrednictwem Getty Images)

Brazylijczyk schodził na przerwę z czterema odbiorami i dodatkowym uderzeniem. Jednak Coventry w ciągu pierwszych 45 minut oddało zaledwie 40 podań w ostatniej tercji, w porównaniu do 120 podań dla United. Druga połowa i dogrywka miały zupełnie inny przebieg.

Jak pokazał gol Simsa, środkowy obrońca Casemiro może być jedynie prowizorycznym posunięciem. Były napastnik Evertonu znalazł się w zbyt dużej przestrzeni, po czym Casemiro i Maguire bronili się z coraz bardziej niespokojną i niewygodną energią. Wright również miał przewagę nad Casemiro, który nie dorównywał tempem reprezentantowi USMNT i wyglądał na zmęczonego podczas meczu.

Majowe mecze Premier League z Crystal Palace, Arsenalem i Brighton – a także finał Pucharu Anglii przeciwko sąsiadującemu z City – mogą wymagać od niego umiejętności gry na środkowym pomocniku. Jednak w obliczu kontuzji kilku środkowych obrońców Casemiro zrobił wystarczająco dużo, aby tym razem poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa.

Jeśli chodzi o jeden z jego własnych cytatów, półfinały na Wembley nie są po to, aby je rozgrywać, ale „można je wygrać za wszelką cenę”.

Manchester United

Sims świętuje pierwszą bramkę Coventry na oczach Casemiro (Ian Kington/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Co dalej z United?

środa, 24 kwietnia: Sheffield United (H), Premier League; 20:00 w Wielkiej Brytanii, 15:00 ET

United wracają do rozgrywek Premier League w środku tygodnia, witając na Old Trafford drużynę z dołu tabeli. Nie ma więc wątpliwości, że będzie to całkowicie proste.