Bitcoin spada poniżej kluczowego limitu 20 000 $

Po raz pierwszy od listopada 2020 r. cena Bitcoina spadła poniżej kluczowego progu 20 000 USD, co grozi wywołaniem nowej fali sprzedaży, która pogłębi kryzys w sektorze cyfrowych nieruchomości.

Największa kryptowaluta, która służy jako punkt odniesienia dla szerszego rynku kryptowalut, spadła w sobotę poniżej 18 000 USD, o około 14 procent. To sprowadziło poprzedni hossę poniżej szczytu rynków kryptowalut w 2017 roku i zniweczyło wieloletnie zyski dla posiadaczy długoterminowych.

Podniósł się nieco powyżej 19 000 USD później w ciągu dnia, ale ponownie spadł do 18 200 USD w niedzielę, zgodnie z witryną CryptoCompare.

Tradycyjne rynki finansowe załamały się w tym tygodniu, gdy trzy główne banki centralne, na czele z Rezerwą Federalną Stanów Zjednoczonych, podniosły koszty kredytu w ramach wysiłków zmierzających do obniżenia inflacji. Światowe akcje opublikowały swój najgorszy tydzień od ponurych dni marca 2020 r., ponieważ inwestorzy lamentowali, że agresywne działania mogą spowolnić globalny wzrost lub wywołać recesję.

W szczytowym momencie epidemii rynek kryptograficzny utrzymywał szczególnie silną presję, ponieważ obstawianie zwrotów wywołanych przez masowe działania stymulacyjne banków centralnych i rządów nagle wywróciło się do góry nogami.

Inwestorzy i kadra kierownicza z zainteresowaniem obserwowali cenę bitcoina w ostatnich dniach, ponieważ spadek poniżej 20 000 USD może spowodować, że rynki siłą rozwiążą główne wyzwania zagraniczne, podniosą ceny i zaostrzą kryzys kredytowy, który już nęka dużych pożyczkodawców kryptowalut. I handlowców.

W zeszłym tygodniu Celsius i Babel Financial, para pożyczkodawców kryptowalut, Wypłata zablokowana Three Arrows nie było w stanie zebrać dodatkowych funduszy na zrównoważenie wyścigów Sord, ponieważ nie spełniło żądań wierzycieli. W zeszłym miesiącu dwa popularne tokeny spadły wśród traderów kryptowalut szukających wyższych zysków – Luna i Terra.

„Teraz spadają kostki domino” – powiedział w piątek Connor Ryder, analityk w Kaiko, firmie zajmującej się badaniami i dostarczaniem danych. „Wraz z większą liczbą domino może pojawić się więcej akcji cenowych w dół, co prawdopodobnie spowoduje kulę śnieżną wraz z tymi rozwiązaniami”.

READ  „Chcę być mężczyzną”, mówi Zheng Kinwen z Chin, gdy skurcze żołądka kończą aukcję French Open

Bitcoin stracił na wartości o ponad 70 procent od ostatniej jesieni, ponieważ inwestorzy pozostawili więcej aktywów spekulacyjnych, gdy banki centralne zaostrzyły politykę monetarną na całym świecie. Całkowita wartość rynku kryptowalut spadła poniżej 1 biliona dolarów z najwyższego poziomu 3,2 biliona dolarów. Cena eteru również spadła poniżej 1000 USD, co w tym roku spadło do ponad 70 procent.

Mali pożyczkodawcy również zmniejszyli lub zawiesili wypłaty, podczas gdy notowana na Toronto platforma kryptograficzna Voyager w piątek podpisała umowę na pożyczenie ponad 200 milionów dolarów od firmy handlowej Alameda.

„Dzisiejsze działania dają Voyagerowi większą elastyczność w łagodzeniu bieżących warunków rynkowych” – powiedział dyrektor generalny Stephen Earlich.

„Możliwości kredytowe będą wykorzystywane przez Voyager tylko wtedy, gdy będzie to konieczne do ochrony aktywów klientów” – dodał.

Ryder spodziewa się, że dalszy spadek na rynkach wywrze większą presję na innych pożyczkodawców i handlowców.

„Jeśli zejdziemy z kolejnej nogi, bardzo szybko stanie się jasne, kto trzyma się życia miłosnego” – powiedział.

Dodatkowy raport Adama Samsona w Mediolanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.