Kontrakty terminowe Dow Jones: odporność na wzrosty rynkowe; Apple, Tesla, te 5 zasobów chipowych może z niego korzystać

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Byki na giełdzie miały ogólnie pozytywny tydzień, z Nasdaq i małymi kapitalizacjami na czele.
XJednak główne indeksy na poziomach oporu po silnych niedawnych wzrostach pokazały, że rynek jest odporny na zwyżkę, pomimo mieszanych nagłówków.

Berkshire Hathaway (BRKB) Przychód do zapłaty w sobotę rano. Inwestorzy chcą sprawdzić, czy Warren Buffett dodał do akcji Apple i innych głównych akcji oraz czy Berkshire zwiększył swoją ekspozycję netto na akcje na dole rynku.

Akcje BRKB spadły w zeszłym tygodniu o 2,8% do 292,07, handlując między 200-dniowymi i 50-dniowymi liniami. Akcje Berkshire odbiły się od czerwcowych minimów, ale nadal są daleko od szczytu 362,10 pod koniec marca.

Akcje chipów odbiją się, co jest pozytywnym sygnałem dla każdego wzrostu na rynku. Monolityczne systemy zasilania (MPWR), KLA (Sprzęgło), Urządzenia analogowe (ADI), Technologie Axelis (ACLS) oraz Oni wszyscy (Anna) działają, ale obecnie na ziemi niczyjej, rozszerzone od wczesnych zapisów, ale poniżej tradycji Kup punkty.

Jabłko (AAPL) może nadal znajdować się w zakresie wczesnego wejścia, ale inwestorzy powinni poczekać, aby zobaczyć, czy akcje AAPL dadzą sobie radę.

Akcje Tesli zostały wyprzedane w piątek, ale firma EV potrzebuje przerwy. Tymczasem California DMV został oskarżony Tesla (D.S.L.AFałszywa reklama promująca Autopilota i w pełni samodzielną jazdę.

Wreszcie, Celsjusz (CELH) przeszedł test cieplny po ogromnych wzrostach w ostatnich dniach i tygodniach. Co inwestorzy powinni sądzić o akcjach CELH przy wtorkowych zarobkach?

Kolba MPWR jest w eksploatacji Długoterminowi liderzy IBD. Akcje KLAC znajdują się na liście obserwacyjnych wieloletnich liderów. CELH Stock, Axelis Technologies, Onesemi, KLA i Monolithic Power wszystkie IBD 50. Dostępne są ADI Stock, Onsemi i Monolithic Power IBD Big Cap 20. Akcje ACLS były piątkowymi akcjami dnia IBD. Monolithic Power i On Stock były zapasami z poprzedniego dnia tygodnia.

Wideo osadzone w tym artykule, działanie i analiza rynku Vertex Pharmaceuticals (VRTX), EQT (EQT) oraz rolę ACLS.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że to nocna operacja Dow futures Następna rutyna gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą brać udział w rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 0,1% Handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,4%. Kompozyt Nasdaq wzrósł o 2,15%. Russell 2000 o małej kapitalizacji zyskał 1,9%.

READ  Chińczycy szukają drugiej czarnej skrzynki z rozbitego odrzutowca

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 20 punktów bazowych do 2,84%, po czym w piątek nastąpił wzrost o 16 punktów bazowych. Raport o gorących pracach. wrz. Szanse na podwyżkę stóp Fed o 75 punktów bazowych w 21 dniu wzrosły z około 40% do dwóch trzecich przed danymi o zatrudnieniu.

Kontrakty terminowe na ropę w USA spadły w ciągu tygodnia o 9,7% do 89,01 USD za baryłkę, osiągając najniższy poziom od czasu inwazji Rosji na Ukrainę pod koniec lutego.

pośrodku Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) wzrósł o 2,9% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (Nerwspadła o 0,7%. Rozszerzony fundusz ETF dla sektora technologii i oprogramowania iShares (faktura VAT) wzrosła o 3,7%. Wektory VanEck Półprzewodnikowe ETF (SMH) zyskał 2,7%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrosła o 0,5% w zeszłym tygodniu. Globalny fundusz ETF na rozwój infrastruktury USA X (chodnikDo 0,15%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) wzrosła o 3,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) w górę o 0,2%, siódmy z rzędu tygodniowy postęp. Energy Select SPDR ETF (XLE) spadł o 6,8%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (45spadła o 0,1%. Opieka zdrowotna Select Sector SPDR Fundusz (XLV) cofnął się o 0,7%, pomimo silnej pozycji w biotechnologii.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje fabularne, ARK Innovation ETF (ARKK) wzrósł o prawie 11% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKG) 10,5%. Akcje Tesli są głównym graczem wśród ETF-ów Arc Invest.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapasy żetonów

Akcje Monolithic Power wzrosły w zeszłym tygodniu o 15% do 532,33 dzięki dobrym zyskom. Być może inwestorzy kupili akcje MPWR podczas luki w zyskach z 2 sierpnia, ponieważ oczyściła ona kilka innych obszarów oporu. Jednak od piątkowego zamknięcia akcje Monolithic były o 17% powyżej linii 200-dniowej i 24% powyżej linii 50-dniowej. The Linia siły względnej Akcje MPWR osiągnęły już lepsze wyniki niż indeks S&P 500. Akcje mają 580,10 punktu kupna od końca listopada konsolidacji. Ale najlepiej, aby zapasy zatrzymały się i utworzyły uchwyt. Zapewni to niższe wejście, a także pozwoli średnim kroczącym utrzymać pewną pozycję.

Podobna historia dotyczy akcji Axcelis, Onsemi i KLAC, które odnotowały wzrosty w ciągu ostatnich dwóch tygodni i są teraz rozszerzone ze średnich kroczących, ale poniżej tradycyjnych wybić. Akcje ADI są mniej więcej takie same, chociaż przychody z urządzeń analogowych wzrosły 17 sierpnia.

Zapas jabłek

Akcje Apple wzrosły o 1,75% do 165,35, co stanowi piąty tygodniowy wzrost. Inwestorzy mogli kupić akcje AAPL po tym, jak 29 lipca usunęła ona 200-dniową linię po zyskach. Przy 3,7% powyżej 200-dniowej linii, nadal jest to prawdopodobnie wczesne wejście. Linia RS dla akcji Apple jest już wysoka. Oficjalny punkt kupna to 13.04, ale rączka na obecnych lub nieco wyższych poziomach byłaby atrakcyjna.

READ  Elon Musk grozi zakończeniem umowy na Twitterze bez informacji o kontach spamowych

Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły w piątek o 6,6% do 864,51, co oznacza spadek o 3% w ciągu tygodnia, ponieważ przerwała siedmiodniową passę. To również zepchnęło akcje poniżej 200-dniowej linii. Ale jeśli akcje TSLA utrzymają się w pobliżu obecnych poziomów przez kilka dni, czwartkowe maksimum powyżej 940,82 może zapewnić agresywne wejście. To znacznie mniej niż tradycyjny uchwyt.

Akcjonariusze zatwierdzili podział akcji 3 do 1 na dorocznym spotkaniu Tesli w czwartek wieczorem, choć oczekiwano tego od miesięcy. Dyrektor generalny Elon Musk długo mówił o perspektywach Tesli, ale nie powiedział nic dramatycznego. Obecna saga Elona Muska na Twitterze może zaważyć na akcjach TSLA.

Eksperci prawni mówią Świergot (TWTR) przekonuje, że Musk powinien kontynuować transakcję nabycia 54,20 USD za akcję. Przesłuchanie Musk-Twitter odbędzie się w październiku. Wśród ostatnich wniosków regulacyjnych, akcje TWTR wzrosły w piątek o 3,6% do 42,52, odzyskując 200-dniową linię i osiągając najlepsze poziomy od prawie trzech miesięcy.

Tymczasem kalifornijski Departament Pojazdów Motorowych 28 lipca oskarżył firmę EV o wprowadzanie klientów w błąd co do możliwości Autopilota i FSD, zgodnie z dokumentami zgłoszonymi po raz pierwszy przez Los Angeles Times. Ale jeśli państwowy DMV odniesie sukces, Tesla będzie musiała jedynie zmienić swoją reklamę i marketing.


Tesla kontra BYD: Rosnący chiński gigant EV wchodzi na rynek globalny


Czas w stopniach Celsjusza

Akcje Celsjusza odnotowują duże straty, odkąd 5 lipca przekroczyły 200-dniowy poziom. Wiadomość pojawiła się 1 sierpnia. PepsiCo (WERWA) obejmie znaczący udział w CELH i stanie się wiodącym dystrybutorem producenta napojów energetycznych.

W piątek akcje CELH spadły o 9% do 98,62, choć odbiły się od 10-dniowej passy i wzrosły o prawie 11% w ciągu tygodnia. Celsius przejdzie z S&P 600 o małej kapitalizacji na S&P MidCap 400. Jednak mniej funduszy inwestycyjnych i ETF śledzi fundusz o średniej kapitalizacji w stosunku do S&P 600, w wyniku czego mniej funduszy indeksowych może posiadać akcje CELH. Również lider napojów energetycznych Napój potwora (MNST) spadł w piątek o 5% z powodu słabych wyników.

We wtorek mają się pojawić zyski w Celsjusza, więc inwestorzy będą musieli zdecydować. Jeśli kupisz akcje CELH w ciągu 200 lub 72 dni, nadal masz dużo poduszek. Możesz zablokować niektóre częściowe zyski. Dla tych, którzy kupili rozszerzone, powiedzmy poniedziałkowe wiadomości Pepsi, możesz być trochę amortyzowany lub siedzieć ze stratą w wynikach. Akcje Celsjusza znacznie wpływają na zyski.

READ  2022 NBA Free Agency: James Harden zgodził się na dwuletni kontrakt o wartości 68,6 miliona dolarów z 76ers.

Biotech robi zwyżkowy ruch na zyskach, prowadząc 5 akcji do obserwowania


Analiza rajdów rynkowych

Zmienny tydzień na giełdzie. Prym wiodły akcje wzrostowe i spółki o małej kapitalizacji, a indeksy Dow Jones i S&P 500 niewiele się zmieniły.

Jednak potop zarobków i gorący raport o zatrudnieniu, który zasygnalizował większą podwyżkę stóp Fed w dłuższej perspektywie, rynkowy wzrost mógł zostać wyprzedany w ostatni weekend po tym, jak akcje osiągnęły poziomy oporu. Ale co najwyżej zatrzymali się. Szczególnie zachęcająca była piątkowa akcja.

Nasdaq jest poza szczytami z początku czerwca, ale od początku roku spada z linii trendu. Russell 2000 jest poza szczytami z początku czerwca, podczas gdy S&P 500 i Dow Jones wciąż pracują na tym kluczowym poziomie.

Dłuższa przerwa lub skromna regresja mogą być zdrowe. Zwyżka rynkowa trwała długo, a większość postępów napływała w stosunkowo niewielkich ilościach.

Tymczasem wiele wiodących akcji lub potencjalnych liderów przydałoby się odpocząć. Pauzy lub cofnięcia w głównych indeksach dadzą takim firmom jak Monolithic Power i Onesemi możliwość tworzenia uchwytów, dokonywania niższych wpisów i umożliwiania nadrobienia zaległości przez średnie kroczące.

To samo dotyczy akcji Apple, Tesli i innych.

Rozwija się pozycja lidera na rynku. Biotechnologia, chipy, przemysł lotniczy/obronny, energia słoneczna, stal i energia, żeby wymienić tylko kilka, wykazują siłę.

To są zachęcające znaki. Ale może to być kolejna bessa, która w końcu wyczerpie się.


Czas na rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Inwestorzy powinni grać na tym rynku, ale nie we wszystkie kulki. Wciąż istnieją powody, aby być ostrożnym na obecnym rynku. W dowolnym momencie wiele akcji nie wysyła sygnałów kupna, podczas gdy wstrząsy i cykle sektorowe mogą utrudniać utrzymanie pozycji.

Dlatego ostrożnie dodawaj ekspozycję. Jest jeszcze jeden argument za czerpaniem zysków.

Utwórz swoje listy obserwacyjne. Pamiętaj, aby zarzucić szeroką sieć, aby znaleźć potencjalnych liderów z różnych dziedzin.

Według Duży obraz Każdy dzień powinien być zsynchronizowany z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Obserwuj Eda Carsona na Twitterze @Ibd_ecarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: Otwórz listy akcji, narzędzia i analizy premium IBD już dziś

Amerykański konsument nie przestanie, ale wydatki się zmienią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.