„Powszechne szkodliwe wiatry” w środę z silnymi burzami na głębokim południu

Zegarki Tornado Rozciąga się od środkowej i zachodniej Luizjany przez środkowe Arkansas do zachodniego Tennessee i dużej części północnej i zachodniej Missisipi do popołudnia i wieczora. „Możliwych jest kilka możliwych huraganów”, ostrzegła służba meteorologiczna, dodając, że „oczekuje się, że burze spowodują rozległe szkody spowodowane wiatrem”.

O 1 w nocy czasu środkowego, Charles, La., lewo północno-wschodnie Arkansas. Silne burze z piorunami uderzyły w wiele jezior. Ostrzeżenia przed huraganem Był praktykowany w środkowej Luizjanie, gdy zakrzywiona linia płynęła na wschód, obejmując obszary w pobliżu Monroe i Aleksandrii. W zachodniej części Missisipi przewidywano huragany z prędkością od 30 do 50 mil na godzinę na wschód.

Prawie 80 000 klientów w Luizjanie, Teksasie i Arkansas było pozbawionych elektryczności, głównie z powodu silnych wiatrów.

Huragan będzie przelatywał przez Missisipi i zachodnią Alabamę w godzinach popołudniowych i wieczornych. W nocy burze będą jeszcze silniejsze, gdy przetoczą się w kierunku południowo-wschodnim, po czym będą stopniowo słabnąć.

W czwartek na wschodnim wybrzeżu spodziewane są gwałtowne burze, a w kwietniu spodziewane są znaczne burze i huragany w Dolnej 48.

„Przejrzyj dziś swoje rygorystyczne praktyki ochrony przed pogodą pod kątem potencjalnej niebezpiecznej pogody” – podkreśliło Centrum Prognoz Burz w swojej publicznej prognozie pogody opublikowanej na początku środy.

Nawet poza niszczącą linią huraganów, która ma się uformować, otaczające wiatry mogą wiać z prędkością do 50 mil na godzinę przed jakąkolwiek burzą.

„Uszkodzone powietrze spadnie na drzewa i linie energetyczne” – napisał Ala w National Weather Service na telefonie komórkowym. „Oczekiwana powszechna przerwa w dostawie prądu”.

W całym Mississippi, Alabamie, Luizjanie, Tennessee i Kentucky są otoczone poradami dotyczącymi wiatru i ostrzeżeniami o silnym wietrze – ostrzeżenia rozprzestrzeniają się na południe i dolinę Ohio.

Pośród suchych, porywistych wiatrów przed systemem burzowym i przy jego wzroście, a Ryzyko szybko poruszającego się ognia W środę na obszarach Tennessee Valley i Teksasu kilka podobnych płomieni wybuchło we wtorek.

Ciężkie burze uderzyły w południowo-zachodnie Missouri, zachodnie Arkansas i Ozorków w południowo-wschodniej Oklahomie oraz Ozarks w północno-wschodnim Teksasie na północny wschód od autostrady międzystanowej 35. Południowy zachód. Linia ta biegła na południe od systemu niskiego ciśnienia w pasie kukurydzy, który był zasilany przez zbliżające się zaburzenia wiatru.

Ta sama głęboka strefa niskiego ciśnienia na powierzchni wzmocni południowo-wschodni wiatr z przodu, przyciągając łagodny i wilgotny wiatr z Zatoki Meksykańskiej na północ na południe. Chmury pozostałe po marsjańskich burzach będą blokować upały w ciągu dnia, co oznacza, że ​​w przeciwnym razie masa powietrza nie będzie „sok”.

Silne burze z piorunami, nawet przy stosunkowo umiarkowanych paliwach, takie jak zmiana prędkości/kierunku wiatru w wyniku cięcia lub wysokości. Krzyczy nisko na północnej powierzchni, dzięki ryczącemu nisko położonemu strumieniowi lub rzece wiatru poruszającej się milę lub więcej nad ziemią. Oznacza to, że wszelkie chmury, które rosną wystarczająco wysoko, będą miały tendencję do obracania się.

Poziom 4 Red Zone 4 obejmuje Mississippi, zachodnią Alabamę, wschodnią Luizjanę i całe południowo-zachodnie Tennessee.

Memphis; Tupelo, Starkville, Hattiesburg, Meridian i Jackson, Miss .; Tuscaloosa, Mobile i Montgomery, Ala.; A Monroe i Alexandria, La., są w największej kategorii ryzyka. 5 Mniej, ale wciąż silniejszy przy zwiększonym ryzyku, Poziom 3 obejmuje Nashville, Little Rock, Nowy Orlean, Birmingham i Huntsville, Ala.

Nie jest jasne, jak daleko na wschód pozostanie linia pod koniec środy lub na początku czwartku, zanim się załamie i osłabnie.

Burze, które utworzyły się w środę rano, przybrały formę QLCS lub półliniowych systemów konwekcyjnych, gdy pracowały przez całe popołudnie w Luizjanie. Jest to w zasadzie linia szkwału z osadzonymi załamaniami rotacji, z których każdy może zmienić się w huragan.

READ  Wilki walczą, by pokonać Clippers i zmierzyć się z Memphis w play-offach

Pod względem organizacyjnym warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • Poruszający się deszcz z grzmotem Wiele Szybko przez głębokie południe. Może to zmniejszyć ryzyko ogłaszania prognoz pogody.
 • Przy silnych wiatrach strumieniowych łatwo jest mieszać prędkość na powierzchni burzy. Oznacza to wiatry o prędkości od 60 do 80 mil na godzinę w przypadku burz.
 • Z wyjątkiem burz, można spodziewać się wiatrów o prędkości do 50 mil na godzinę od linii huraganów, a następnie do 35 mil na godzinę w wyniku burz, gdy wieją wiatry z północnego zachodu.
 • Dzięki QLCS uskok wiatru jest wystarczający, aby obsłużyć rozproszone, szybko tworzące się, krótkie i nieregularne huragany. Ze względu na szybki ruch linii do przodu, para zadaje obrażenia EF2 + w krótkim czasie. W południowej Missisipi, w Delcie w Luizjanie lub na południowej półkuli w południowej Alabamie mogą występować pewne wirujące burze z piorunami lub superkomórki.

Burze z porywami do 50 mil na godzinę. Aktualne prognozy sugerują:

 • O godzinie 15:00 lub 16:00 burze z piorunami przejdą przez rzekę Missisipi, dotykając miasta, w tym Memphis lub Greenville, Natchez i Wixburg w stanie Missisipi.
 • Podczas wieczornego rejsu szlak przechodzi przez centrum Missisipi o godzinie 18:00.
 • W Nowym Orleanie burze można oglądać od 18:00 do 19:00.
 • Burze na granicy Missisipi-Alabama o godzinie 19:00 lub 20:00
 • Huragan dociera do Tuscaloosa o godzinie 20 lub 21, a godzinę później do Birmingham.
 • O godzinie 20 lub 21 burze uderzyły w Nashville
 • Mobile, Ala., Widoczne burze około godziny 21:00.

Burze poruszają się tak szybko, że „nie zdają sobie sprawy” z warunków, które je wywołują, długo po tym, jak przesuną się na wschód. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, aby znikły aż do granicy z Gruzją około północy.

Ryzyko sztormu na Wschodnim Wybrzeżu w czwartek

W czwartek możliwe są gwałtowne burze od Nowego Jorku po Florydę. Największa strefa zagrożenia dla trudnych warunków pogodowych, sklasyfikowana jako druga z 5, znajduje się w Richmond do Scranton w stanie Pensylwania. Obejmuje region środkowoatlantycki, w tym region Waszyngton-Baltimore i północną Florydę do Karoliny Południowej.

READ  Pentagon: Rosja całkowicie wycofuje się z Kijowa, Czernihowa

„Uszkodzone wiatry i grad są głównymi zagrożeniami, ale małe pionowe cięcie jest wystarczająco silne, aby wytrzymać huragan lub dwa” – napisało centrum prognoz burzowych.

Jason Samenov przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.