Elon Musk oferuje możliwość zakupu Twittera: wiadomości na żywo, reakcje i aktualizacje

Elon Musk zaoferował zakup Twittera za około 43 miliardy dolarów. Co dzieje się dalej – lub może się wydarzyć – tutaj:

Zarząd zapoznaje się z ofertą. Pan. Zespół będzie współpracował ze swoimi doradcami w Goldman Sachs, aby przejrzeć ofertę Muskin. Między innymi, czy ta umowa uzasadnia firmę i czy zawrzeć umowę należy do pana. Muszą rozważyć, czy Musk ma fundusze.

Pan. Rada nie mogła po prostu stwierdzić, że Musk nie lubi być prawnikiem, ale może „wymyślić powody, dla których nie podoba się licytacja”, na przykład jego zdolność do jej sfinansowania, powiedział Steven David z Solomon, profesor Uniwersytetu. Kalifornii w Berkeley.

Zarząd ogłasza swoją decyzję. Rozpatrzenie oferty zajmie Zarządowi do kilku dni. Jeśli odrzuci ofertę, może pójść na kilka sposobów: może wprowadzić mechanizm bezpieczeństwa zwany trucizną pigułką, którą pan. Dla Muska i każdego innego udziałowca Twitter ogranicza możliwość kupowania akcji na wolnym rynku. .

Gdy to zrobi, może nadal zdecydować się na sprzedaż, ale pan. Musk – lub bez nacisku jakiegokolwiek innego prawnika – grozi jej kupnem, kupując znaczną liczbę akcji na wolnym rynku.

Istnieją powody, by nie robić pigułek z trucizną na Twittera. Zatruta pigułka może ostrzec Cię przed potencjalną krytyką, która może odwrócić obawy najgłośniejszego członka społeczności.

Podobnie pan, który podobno miał ostatnie 9 procent udziałów w Twitterze. Musk zachęcał Twittera do utrzymywania kursu akcji poniżej 10 proc. Gdy osiągnie ten limit, jest ograniczony w tym, jak szybko może sprzedać firmę.

Biorąc pod uwagę, że Twitter odrzucił ofertę, pan. Musk może zwiększyć swoją szansę – choć już powiedział, że jest najlepsza i ostatnia. Może skierować ofertę bezpośrednio do innych akcjonariuszy, tzw. wezwanie, w którym kupuje akcje od innych akcjonariuszy.

READ  Duża pływająca restauracja w Hongkongu tonie w morzu

Mimo to przynajmniej jeden partner już stwierdził Aukcja nie docenia firmy.

Plansza szuka białego rycerza. Howard Bergenblitt, który kieruje grupą Rynków Kapitałowych w firmie prawniczej Sullivan & Worcester, powiedział: „Twitter sprzedaje głównie od czasu jego upublicznienia”.

Pan. Ostatnia aktywność Muskina mogła zwiększyć zainteresowanie Twittera transakcją. Niektóre firmy private equity mogą być zniechęcone ograniczonymi przepływami pieniężnymi Twittera, ale wiele firm technologicznych może być bardziej zainteresowanych siłą i dostępem firm z mediów społecznościowych.

Mogą być świetni prawnicy. Pamiętaj, że Microsoft jest właścicielem zarówno LinkedIn, jak i Oracle Rywalizował o kontrakt Z firmą udostępniającą wideo TikTok. Jednakże, jeśli duże kontrakty techniczne mają być poddane kontroli przez kierownictwo Biden, potencjalnie niewiarygodne względy mogą być istotnym czynnikiem odstraszającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.