Elon Musk grozi zakończeniem umowy na Twitterze bez informacji o kontach spamowych

Gładki, List z sześcioma akapitami do Twittera W poniedziałek swoje niezadowolenie wyrazili prawnicy najbogatszego człowieka świata, Elona Muska.

Twitter „energicznie sprzeciwiał się i naruszał prawa pana Muska” Umowa o wartości 44 miliardów dolarów na zakup usługi mediów społecznościowych, napisali prawnicy. Powiedzieli, że firma „odrzuca prośby pana Muska o udostępnienie danych” o opublikowanie liczby fałszywych kont na swojej stronie. Jest to równoznaczne z „wyraźnym naruszeniem umowy”, kontynuowali prawnicy, dając Muskowi prawo do rozwiązania umowy.

List został dostarczony na Twittera i złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Pan zatrzymać przejęcie hitu. Zwiększona kampania Muska. Po podpisaniu umowy kupna Twittera w kwietniu, pan. Piżmo, 50, powtórzone Zalecana Może chcieć anulować zakup. Poniedziałkowy list zawierał bardziej bezpośrednie słowa o jego testamencie.

Pan. To dodało kolejny poziom niepewności co do tego, czy Musk sfinalizuje umowę, mimo że zrzekł się swoich praw do należytej uwagi na Twitterze, kiedy kupował umowę. Pismo wskazywało również na możliwość spornej batalii prawnej, jeśli jedna ze stron wniesie sprawę do sądu. Pan. Jeśli Musk pójdzie tą ścieżką, warunki umowy dają Twitterowi prawo do zmuszenia go do dokończenia przejęcia, jeśli jego finansowanie kredytowe na zakup pozostanie bez zmian.

List skłonił również niektórych do przewrócenia oczami. Producentem samochodów elektrycznych kieruje Tesla i SpaceX, firma rakietowa. Piżmo, popularnie znane jako Merkury i Często jego kręcenie i rozdrabnianieJego ostatnia gra była całkowicie nieoczekiwana.

„To posunięcie, które inwestorzy na Twitterze topnieją od tygodni, a fałszywe plotki Elona Muska w tweetach wyciekły jako oficjalny list do organów regulacyjnych” – napisała Susanna Streeter, starszy analityk ds. inwestycji i rynku w Horkrews Lansdowne. „Rękawica powinna zawsze być płaska”.

Panie Twitterze. Musk powiedział, że sprzedaż na pewno będzie kontynuowana. „Zamierzamy sfinalizować transakcję i wykonać umowę o połączeniu zgodnie z ustaloną ceną i warunkami” – powiedział rzecznik, dodając, że firma „będzie dalej przekazywać informacje z panem Muskiem w celu sfinalizowania transakcji”.

READ  SpaceX Launch: Podróże związane z ISS. Wszystko, co musisz wiedzieć, jest tutaj

Za kulisami, panie Twitter. Dzielił się informacjami z Muskiem przez miesiąc bez przerwy, powiedział ktoś, kto znał sytuację i nie chciał być wymieniany, ponieważ dyskusje były poufne.

Sean Edgett, generalny konsultant Twittera, wysłał e-mail do pracowników w poniedziałek rano, potwierdzając zobowiązanie firmy do zawarcia umowy, zgodnie z kopią notatki otrzymanej przez The New York Times.

Akcje Twittera spadły w poniedziałek o 1,5 procent do 39,56 USD, znacznie poniżej ceny 54,20 USD za akcję.

Na prośbę o komentarz, pan. Musk nie odpowiedział od razu.

Od tygodni narzeka na fałszywe konta na Twitterze i boty. Musk wydawał się mieć kłopoty z innymi. Pan do Twittera. Po upublicznieniu listu Muska w poniedziałek, Ken PaxtonProkurator Generalny Teksasu, powiedział… Otwiera zapytanie Jego biuro podało w oświadczeniu, że firma „wprowadzała Teksańczyków w błąd co do liczby użytkowników botów”.

Pan. Twitter odmówił komentarza w sprawie dochodzenia Paxtona.

Pan do kupienia Twittera w kwietniu. Kiedy Musk się zgodził, powiedział, że chciałby przenieść firmę do sektora prywatnego i pozwolić na większą swobodę wypowiedzi na scenie oraz ulepszyć funkcje usług. Ale w ciągu kilku tygodni giełda gwałtownie spadła z powodu inflacji, wojny na Ukrainie i wyzwań związanych z łańcuchem dostaw.

Spadek dotknął akcje takich firm jak Tesla, główne źródło bogactwa pana Muska. To zamieszanie nękało również rynki kredytowe, utrudniając bankom sprzedaż ogólnie podwyższonego zadłużenia w celu sfinansowania przejęcia. Analitycy spekulują, że te czynniki mogły przyczynić się do wydania 44 miliardów dolarów przez kupującego Muska na media społecznościowe..

W ostatnich tygodniach pan Musk zagroził, że „przerwie” umowę dotyczącą liczby fałszywych kont. W zeszłym miesiącu napisał na Twitterze.Transakcja nie może być kontynuowanaJak wielokrotnie powtarzał Twitter, konta te stanowią mniej niż 5 procent jego użytkowników, dopóki Twitter nie pokaże „dowodów”. Podobny komentarz wygłosił na konferencji w Miami, wskazując, że może spróbować położyć podwaliny pod przeróbkę umowy.

READ  Garmin wzbogaca pionierską ofertę o funkcje wyścigowe i energię słoneczną

Czyniąc to, panie Musk wydawał się argumentować, że Twitter doświadczył „istotnej niekorzystnej zmiany”, która znacząco wpłynęłaby na jego działalność, umożliwiając mu rozwiązanie umowy. Niemniej jednak eksperci prawni zakwestionowali słuszność tego argumentu, zwłaszcza że Twitter od dawna ujawnia, że ​​fałszywe konta stanowią 5 procent jego użytkowników.

W poniedziałek pan List Muska sugeruje nową strategię. Zamiast po prostu powiedzieć, że milioner nie ufał liczbom Twittera, jego prawnicy stwierdzili w liście, że firma naruszyła swoje zobowiązania, podając informacje, które uważa za kluczowe dla transakcji. Liczba jego botów.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak Twitter mierzy spam i fałszywe konta w swojej witrynie, zobacz Mr. Prawnicy napisali, że Musk „wielokrotnie” domagał się, aby „pokazał jasno, że nie wierzy, iż luźne metody testowania firmy są odpowiednie, więc powinien przeprowadzić własny proces”. Analiza własna.”

Powiedzieli, że współpraca Twittera jest konieczna, aby chronić fundusze pożyczkowe, które banki obiecały sfinansować transakcję. Obiecali Morgan Stanley i inni pożyczkodawcy 13 miliardów dolarów Pan. Zadłużony, aby zapłacić za przejęcie Muskin. Zastawy te podlegają tym samym umowom prawnym, co umowa.

„To, co naprawdę robi, to bardzo sprytna próba wydostania się z transakcji fuzji” – powiedziała Ann Lipton, profesor ładu korporacyjnego w Thule Law School. „Jeśli Twitter jest naprawdę kamiennym prośbami o informacje, jeśli te prośby o informacje są konieczne lub uzasadnione, aby Musk otrzymał jego fundusze – tak mówi w tym liście – to byłoby naruszeniem pozwolić Muskowi odejść”.

READ  Najbardziej pracowity rok w SpaceX trwa nadal z dużą ilością astronautów

Twitterze, panie. Można argumentować, że Musk nie miał informacji, których szukał lub potrzebował do zawarcia transakcji, powiedział.

Umowa paź. Oczekuje się, że zostanie ukończony w ciągu 24. Jeśli do tego czasu się nie skończy, po obu stronach Może odejść. Jeśli transakcja zostanie opóźniona z powodu zatwierdzeń organów regulacyjnych w tym czasie, panie Musk i Twitter będą miały jeszcze sześć miesięcy. Umowa obejmuje 1 miliard dolarów dywidendy dla obu stron, pod pewnymi warunkami.

Pod wieloma względami w przeciwnym razie umowa byłaby na dobrej drodze. W zeszłym tygodniu Twitter to ogłosił Uzyskałem zgodę organu regulacyjnego Od Federalnej Komisji Handlu do sprzedaży.

Na czele finansowania, pan. Piżmo ujawnione Zgłoszenie W zeszłym miesiącu anulował planowaną pożyczkę pod zastaw akcji Tesli i zwiększył swoje osobiste zaangażowanie gotówkowe w transakcję. On też Powiedział, że prowadzi rozmowy z innymi partnerami Twittera. W tym współzałożyciel firmy Jack Dorsey, o wejściu do firmy po osobistym przejęciu istniejących udziałów.

Według Twittera rozwiązanie umowy ma charakter egzystencjalny. Firma ma trudności z osiąganiem stałych wyników finansowych i zwiększaniem liczby użytkowników.

Barak Agarwal, dyrektor naczelny Twittera, obniżył w zeszłym miesiącu opcjonalne wydatki firmy i zablokował nowe zatrudnienie. Z Przejął kontrolę w listopadzieWstrząsnął czołowymi rankingami firmy i ma w planach dalsze zmiany. Poprosił również personel, aby spróbował pozostać w badaniu.

„Wiem, że przechodzimy przez okres niepewności”, powiedział na niedawnym spotkaniu korporacyjnym. „Skupiamy naszą uwagę na naszej pracy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.