„Chcę być mężczyzną”, mówi Zheng Kinwen z Chin, gdy skurcze żołądka kończą aukcję French Open

Zheng Kinwen z Chin powiedział w poniedziałek, że silne skurcze żołądka zniweczyły jego nadzieje na szokujące zwycięstwo w French Open nad światową pierwszą Igą Swedek, dodając, że chce „być mężczyzną”. Zheng, mający zaledwie 19 lat i grający w swojej pierwszej karuzeli Rolanda, zdobył pierwszego seta z pierwszego miejsca, zanim poniósł porażkę w remisie szesnastki, 6-7 (5/7), 6-0, 6-2. Na początku drugiego seta zajął 74. miejsce i potrzebował czasu medycznego, aby zbudować kontuzjowaną prawą nogę, ale to pokazało, że jego obawy były minimalne.

„To są rzeczy kobiece”, Zheng odnosi się do swojego bólu menstruacyjnego.

„Pierwszy dzień jest zawsze bardzo ciężki, potem muszę zaangażować się w sport, a pierwszy dzień jest dla mnie zawsze bardzo bolesny.

„Nie mogę iść wbrew mojej naturze. Chcę być człowiekiem, więc nie muszę cierpieć. To trudne.”

W 82. minucie seta otwierającego Zheng obronił pięć setów punktów i zdobył dwa własne punkty, a następnie zaskoczył gracza pierwszego poziomu remisem 2/5 w dogrywce.

To pierwszy set, który Świdek przegrał od 23 kwietnia, kiedy to został przedłużony przez Ludmiłę Samsonową w półfinale w Stuttgarcie.

Ponieważ seria Roland Keros Champions 2020 wyglądała na zagrożoną, Zheng potrzebował czasu medycznego, aby osiągnąć 0-3 w drugim secie z powodu kontuzji nogi.

Zheng, która pokonała mistrzynię 2018 Simonę Halep w drodze do czwartej rundy, była mocno związana w prawym udzie i szybko przegrała drugiego seta.

SwiTech wyrzeźbił podwójną lukę w podejmowaniu decyzji przeciwko wyczerpanemu przeciwnikowi, którego problemy fizyczne przyczyniły się do jego 46 obowiązkowych błędów.

„Noga sprawiła, że ​​było to trudniejsze”, powiedział Zheng. „Ale to łatwiejsze w porównaniu z brzuchem. Nie mogę grać w tenisa, bo żołądek jest tak obolały.

„Daję z siebie wszystko na korcie. To trudne”.

Szwecja przedłużyła swoją zwycięską passę o 32 mecze 14 lat temu, dorównując wiekowi Justina Henina.

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7: Rangers Host Penguins and Flames Meet the Stars w niedzielę

„Zheng grał fantastycznie w tenisa” – powiedział SwiDech po osiągnięciu ćwierćfinału trzeci rok z rzędu.

„Byłem zaskoczony niektórymi jej strzałami, jej górna rotacja była niesamowita. Wielkie gratulacje dla niej. Cieszę się, że wróciłem po rozczarowującym pierwszym secie, kiedy byłem na prowadzeniu.

awans

„Jestem dumny, że nadal jestem w konkursie”.

Swiadech zmierzy się w półfinale z 11. rozstawioną Jessicą Bekulą ze Stanów Zjednoczonych.

Tematy poruszane w tym artykule

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.