Celtics prowadzą obronę do zwycięstwa w brzydkiej grze 5 przeciwko Heat

MIAMI, FLORYDA – 25 maja: Jason Datum z Boston Celtics odpowiada na #0 Miami Heat podczas finału konferencji wschodniej 2022 NBA Playoffs, która odbędzie się 25 maja 2022 r. w FTX Arena w Miami na Florydzie. Uwaga dla Użytkownika: Pobierając lub wykorzystując to zdjęcie, Użytkownik wyraźnie wyraża zgodę na warunki Umowy Licencyjnej Getty Images. (Zdjęcie: Andy Lyons / Getty Images)

To nie było ładne, ale Boston Celtics po raz pierwszy objęło prowadzenie w finale Konferencji Wschodniej i zmierzyło się z eliminacją Miami Heat w mniej niż 48 godzin w grze drogowej.

Żadna drużyna nie zdołała trafić do siatki w pierwszej połowie, ale Celtic zremisował 24-2 na ponad sześć minut przed końcem pierwszej kwarty i początkiem czwartej. Lawina zamieniła pierwszy mecz w tę i z powrotem w serii w piątą wygraną z rzędu. Najlepsza defensywa Bostonu pokonała Miami z pola strzelając 32% i wygrywając 93-80 i remisując serię z 16% celnością z zakresu 3 punktów.

Gwiazdy Celticsu, Jason Todd i Jaylan Brown, zdobyli 10 punktów z 16 rzutów w pierwszej połowie, ale wykonali wszystkie pięć prób rozpoczęcia czwartej kwarty, w tym cztery za 3 punkty. Brown ma 25 punktów.

„Gramy w koszykówkę” – powiedział Brown ESPN po wygranej. „To play-offy. W jednej grze wygrywasz. W następnej grze [Jimmy Butler] Może wyjść i zdobyć 40 punktów, więc musimy być lepsi z meczu na mecz. Ta gra liczy się tylko jeden. Musimy być gotowi na następny.”

Celtics, którzy mają 40-4 w historii franczyzy, poprowadzą w piątek Game 6, prowadząc serię 3-2. Fani Bostonu pamiętają 2012 rok, kiedy Celtics objęli prowadzenie w finale konferencji 3:2 i przegrali w upale.

Obie drużyny zestrzeliły 40% z pola i były słabe z linii 3 punktów w pierwszej połowie. Miami miało 12 punktów z 10 porażek w Bostonie i 16 punktów z 9 zbiórek ofensywnych – i do przerwy prowadziło tylko 42-37. Był brzydki. Z drugiej strony seria przeszła pierwsze poważne zmiany od pierwszego kwartału Game2.

READ  Szyk

Urazy nie pomogły. Marcus Smart, skręcona kostka wkroczyła na arenę. Robert Williams III zaczął od chirurgicznie skorygowanego kolana. Tatum dwukrotnie pogorszył swój snajperski bark. Butler karmi piersią z obrzękiem prawego kolana i Kyle Lowry z bólem lewego uda. Tyler Hero nigdy nie widział kortu z kontuzjowaną talią.

Butler, Lori i Max Strauss doznali kontuzji ścięgna podkolanowego podczas meczu, podczas którego potkali się na ławce i zdobyli 33 przejazdy na 4 z boiska. Mają 60 punktów na 8 (13%) w ostatnich dwóch meczach.

– Nie szukamy żadnych usprawiedliwień – powiedział trener ciepła Eric Spolestra po drugiej z rzędu, wybuchowej porażce. – Niczego nie zmieniliśmy. Nie podaliśmy powodów. Dziś przegraliśmy mecz. W Bostonie ponieśliśmy ciężką porażkę. Wciąż żyjemy. Mamy szansę zagrać przed dużą publicznością. [in a potential Game 7 on Sunday] Okazja do stworzenia wspomnienia, które zapamiętasz na długo. Właśnie o tym myślimy w tej chwili, mamy wojowników, którzy zamierzają nagrać taśmę, przygotować się, zrobić wszystko, aby przygotować się do następnego meczu i cieszyć się tym meczem. „

Celtics, którzy rozpoczęli trzecią kwartę 8-0, podwoili temperaturę i zakończyli mecz 10-0, prowadząc 69-58 w czwartej kwarcie. Miami chybiło 19 z 23 rzutów z gry i 13 z trzecich 14 rzutów za 3 punkty. Upał nie mógł stworzyć niczego poza dwoma mocnymi strzałami z wyskoku Cape Vincent. Rezerwy Vincent, Duncan Robinson i Caleb Martin zdobyli 33 z 80 punktów Miami.

Boston powiększył swoją przewagę do 23 na początku czwartej kwarty. Pam Adebayo odpowiedziało Miami ośmioma punktami z rzędu, a Vincentowi za 3 punkty 16-6, zmniejszając stratę do 13, przy czym pozostało 4:18. Adebayo (18 punktów) i Vincent (15 punktów) stracili 14 bramek na 27 przejazdów poza boisko. Ich koledzy z drużyny wzięli 16 bramek na 67 przejazdów.

READ  Akcje europejskie ponownie rosną, ponieważ chiński ruch stóp poprawia nastroje

Brown i Tott nie mogli zbliżyć się do gorączki, ponieważ wciąż mieli cztery punkty do zrobienia nic poza śmieciowym czasem.

– – – – – – –

Pisarz pracownik Yahoo Sports. Czy jest napiwek? Napisz do niego lub śledź go na Twitterze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.