Celtics kontra. Heat Score, Takeaways: Boston wskrzesił i pokonał Miami w czwartym meczu finałów Konferencji Wschodniej.

Finały Konferencji Wschodniej są teraz remisowane po tym, jak Boston Celtics zdominował Miami Heat w meczu 4 i zapewnił sobie zwycięstwo 102-82 w poniedziałek wieczorem. Boston objął 24-punktową przewagę w przerwie w walce strzeleckiej Miami i nigdy nie obejrzał się za siebie, ponieważ nigdy nie oglądał się stamtąd. Jason Tottam prowadził w Celtics z 31 punktami, ośmioma zbiórkami i pięcioma asystami, ale był to naprawdę wysiłek zespołowy, ponieważ czterech z pięciu otwierających Bostonu zdobyło podwójną liczbę.

Victor Olidibo wziął na siebie ciężar strzelenia gola, kiedy zakończył z 23 punktami. The Heat starali się zrobić coś złego przez noc, w wyniku czego teraz powrócą do Miami, remisując dwa mecze z serii. Gra 5 odbędzie się w środę w Miami, ponieważ obie strony próbują zdobyć przewagę w bitwie tam iz powrotem.

Oto trzy wnioski ze zwycięstwa Bostonu nad Miami w meczu 4.

1. Noc odbicia dla Tottenhamu

Tatum zakończył trzeci mecz z zaledwie 10 punktami w 40 minut. Heat bardzo go obronił w tym meczu, ponieważ spuścił tylko 21,4 procent z pola i wyszedł 1 na 7 z pola za 3 punkty. Chociaż Jaylan Brown odpadł z 40 punktami, jego występ w szabli był jednym z głównych powodów, dla których Celtics przegrali ten mecz. Było więc jasne, że Tottenham spróbuje przejść na początku gry 4, aby uniknąć reaktywacji z poprzedniej gry.

Przewiń do poniedziałkowej nocy, z Tottenhamem pokonującym jego liczbę punktów z poprzedniego meczu na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty. Nie tylko oddawał łatwe strzały – z czym zmagał się w grze 3 – ale także przybierał niesamowicie mocne spojrzenia, mimo że obrona Miami rozpościerała się nad nim. Kilkakrotnie podjeżdżał do krawędzi i wystarczająco ściskał swoje ciało, aby uniknąć ewentualnych blokad z ceglastej palmy i mocno wykończyć na krawędzi. Wciąż starał się zdobyć rzeczy z dużych odległości, ale ucztował na tym, co dało mu ciepło na krawędzi i pośrodku. To był doskonały występ, jakiego potrzebował Celtics od Tottenhamu po rozczarowaniu w meczu 3, a jego agresywna gra od początku do końca, zanim ponownie ruszyła w drogę, pomogła poprowadzić jego zespół jeszcze dalej w serii.

READ  Pożar w Kopenhadze: Płonie stara duńska giełda

2. Historycznie zła noc na upał

Miami rozpoczęło grę 4, chybiło pierwszych 14 strzałów z rzędu i straciło w tym czasie 17 punktów. Potrójne zwycięstwo Oladibo zakończyło suszę na 3:22 w pierwszej kwarcie, ale wtedy Boston miał już 14 punktów przewagi i od tego momentu mecz był naprawdę skończony. Miami zdobyło tylko jeden punkt w pierwszych ośmiu minutach gry Niskie punkty od drużyny playoff W ostatnich 25 latach ligi. Co gorsza, Miami zdobyło łącznie 11 punktów w pierwszej kwarcie, najniżej w historii właściciela. Heat zakończył nocne strzelanie na zaledwie 33,3% z pola i 38,9% z pola za trzy punkty, co spowodowało, że mecz zakończył się w ostatnich minutach trzeciej kwarty.

Tak, można powiedzieć, że to ciężki dzień w biurze na upał. Te zmagania strzeleckie zwiększyły znaczenie Tylera Hero w drużynie, który został wykluczony w grze 4 z powodu kontuzji biodra. Umiejętność bohatera do stworzenia własnego strzału, przy jednoczesnym tworzeniu okazji do zdobycia bramki dla kolegów z drużyny, jest niezbędna do sukcesu Miami, a jego nieobecność w poniedziałek wieczorem była ogłuszająca. Oladipo zrobił wszystko, co mógł, aby wypełnić tę lukę z ławki, prowadząc wszystkich strzelców z 23 punktami, ale gdyby Pam Adebayo, Kyle Lori i Butler połączyli razem 18 punktów, Miami nie wygrałoby tak wielu meczów. Te 18 punktów z Heat Starters to najniższa liczba punktów zdobytych przez początkowy skład drużyny w meczu play-off od sezonu 1970/71. Tymczasem Tottenham zdobył więcej punktów (31) niż którykolwiek z pięciu startujących w Miami (18).

Chociaż Heat ciężko walczył w Game 4, Butler, Lori, Cape Vincent, Max Strauss i P.J. Warto dodać, że w skardze o kontuzję oprócz Hero pojawił się Tucker. Butler nie grał w drugiej połowie meczu 3, ponieważ miał do czynienia z zapaleniem kolana, więc nie było jasne, jak bardzo wpłynęło to na jego występ w poniedziałkowy wieczór. Chociaż każda drużyna pozostająca w play-off boryka się z różnymi kontuzjami, było jasne, że w poniedziałek wieczorem niektórzy gracze Miami odczuwają skutki tego nieustającego harmonogramu play-off. Musimy zobaczyć, jak Heat reaguje na ich stronę domową w Grze 5, ponieważ jeśli pojawią się, grając tak jak w Grze 4, powinni spodziewać się ponownie tego samego wyniku.

READ  Liverpool 4 Luton 1: Błyskawica w drugiej połowie, upór Luisa Diaza i uniknięcie skórki od banana

3. Ta seria toczy się tam iz powrotem

Historia tej serii polega na tym, która drużyna może uciec i ją utrzymać. W pierwszym meczu Miami wyprzedziło Boston o 24 punkty w trzecim kwartale, co stanowiło różnicę w tym meczu. W drugim meczu Celtics pokonali upał o 25 punktów w drugiej połowie i postawili nogę na tym zwycięstwie. Miami odpowiedziało 39-punktowym występem w pierwszym kwartale w meczu 3, który zakończył się meczem wyrównanym.

Po wybuchu meczu 4 w Bostonie zwycięska drużyna kontynuowała temat zdobycia dużej przewagi i okaże się, czy ten trend będzie kontynuowany, gdy seria przeniesie się z powrotem do Miami na mecz 5. Nie spodziewałem się, że ta seria się wydarzy, bez względu na to, jak silne są obie drużyny w defensywie. Tak więc pomysł, że każdy zespół powinien starać się o te duże prowadzenie, które miały ogromny wpływ na grę, był naprawdę zaskakujący. Wydaje się, że żaden zespół nie był w stanie utrzymać spójności między meczami, więc ten trend będzie kontynuowany przez resztę serii. Jeśli się rozgrzejesz, powinieneś czuć się dobrze ze swoimi szansami na wyzdrowienie, biorąc pod uwagę serową naturę tej serii, nawet jeśli w grze 4 było źle.