Caitlin Clark ze stanu Iowa otrząsa się z rdzy i wyprzedza Holy Cross w turnieju NCAA

IOWA CITY — To nie był początek March Madness, jakiego oczekiwali Iowa i Caitlin Clark, ale w ciągu miesiąca, aby przetrwać i awansować, Hawkeyes pokonali Holy Cross 91-65 w sobotnim meczu pierwszej rundy turnieju NCAA.

„Myślę, że prawdopodobnie wszyscy byliśmy sfrustrowani w pierwszej kwarcie” – powiedział Clark. „Wydaje mi się, że to jest mecz, w którym chcesz wyjść na prowadzenie i dominować od samego początku, bo to napędza cię do działania. Podobnie jak powiedziała trenerka (Lisa Bluder), myślę, że zagraliśmy trochę nierówno.

Minęło 13 dni, odkąd Hawkeyes podnieśli trofeum konferencyjne po grze o tytuł w turnieju Big Ten, a zajmująca 16. Numer 1 Iowa nie mógł się otrząsnąć z numeru 16. Święty Krzyż.

Crusaders wycofali się i wyszli z fizyczną, agresywną obroną, która przysporzyła Hokie kłopotów na początku. Jako zespół zespół Iowa dobrze oddał piłkę w pierwszej kwarcie – 46 procent z gry, w tym 3 z 5 strzałów znad pola karnego – ale sześć strat drużyny Iowa (Holly Cross zamieniło się w siedem punktów) zniweczyło jakikolwiek potencjał. Wczesne prowadzenie, które mogło zakończyć gorącą strzelaninę.

W drugiej kwarcie drużyna Iowa zaczęła odzyskiwać formę, notując kilka kolejnych przystanków w defensywie i odrabiając straty. Hawkeyes pokonali Holy Cross 25-9 w drugiej kwarcie, zdobywając 18-punktową przewagę do przerwy przez resztę meczu.

Widzieli poprawę w tym, jak niebezpieczni byli Hokies, szczególnie w tej kwarcie. Rozpoczęli serię 19-6, która obejmowała pięć potrójnych trafień pięciu różnych zawodników, podczas gdy Clark pracował nad rozciągnięciem obrony i dostaniem się do środka, aby dostać się na linię rzutów wolnych. Po serii zatrzymań Iowa i ataku w ataku wydawało się, że prowadzenie od razu powiększyło się.

„Myślę, że jedną z najlepszych cech tego zespołu” – powiedział Clark – „jest to, że zawsze jesteśmy w grze, niezależnie od sytuacji”.

READ  W mistrzostwach NCAA w koszykówce kobiet nr. 3 LSU Tigers pokonało nr 2 Iowa Hawkeyes

Pomimo powolnego startu Clarka (2 z 8 z gry w pierwszej połowie) i sześciu strat w pierwszej połowie, senior zaliczył swój zwyczajowy, olśniewający występ, kończąc dzień z 27 punktami, 10 asystami i ośmioma zbiórkami (bez żadnych zbiórek w drugiej połowie). obroty). Seniorka z szóstej klasy Kate Martin zanotowała double-double (15 punktów, 14 zbiórek), podczas gdy rezerwowy napastnik Addison O'Grady, który częściej korzystał z gry w drugiej połowie, gdy u Hannah Stulke zaczęły pojawiać się objawy migreny, osiągnął najwyższy w sezonie wynik 14. Punkty z ławki.

Oprócz rzekomego powrotu Stuelke, Hawkeyes mogą przywrócić do składu piątoklasistkę Molly Davis na poniedziałkowy mecz drugiej rundy z Wirginią Zachodnią. Davis, który w tym sezonie notował średnio sześć punktów, trzy asysty i trzy zbiórki, doznał kontuzji kolana podczas finału sezonu zasadniczego. Posiadanie w poniedziałek kolejnego podstawowego zawodnika, który pomoże Clarkowi na linii obrony, może mieć kluczowe znaczenie, ponieważ Mountaineers wykorzystują zapierającą dech w piersiach, ofensywną obronę na całym boisku, aby wymusić straty.