Biden nagle opuszcza DC Galę po pozytywnym teście irlandzkiego Taoiseach dla Kovit

Według PA Media, agencji prasowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Martin opuścił spotkanie dla The Ireland Fund po tym, jak jego pozytywna decyzja została potwierdzona. Ambasador Irlandii w Stanach Zjednoczonych Daniel Mulhall ogłosił wyniki na sali, osoba uczestnicząca w kolacji powiedziała CNN.

Urzędnik Białego Domu powiedział, że Biden nie był w bliskim kontakcie z Martinem. Para miała odbyć dwustronne spotkanie w Białym Domu w czwartek, ale harmonogram zostanie zmieniony, powiedział urzędnik.

CNN skontaktowało się z biurem Martina i ambasadą Irlandii w Waszyngtonie.

Na zdjęciu opublikowanym online przez Press Association można zobaczyć Martina siedzącego obok przewodniczącej domu Nancy Pelosi podczas wydarzenia. CNN zwróciło się do biura Pelosi o komentarz.

Biden spędził na gali mniej niż godzinę, a producent CNN, który był w pobliżu Davos, nie widział go.

Biden wygłosił swoje piętnastominutowe uwagi z wykładu niedaleko gości siedzących na sali, a wkrótce potem odszedł do Białego Domu.

Martin został Davosem w czerwcu 2020 roku. Irlandzki prezydent zwykle odwiedza Biały Dom w czwartek, w Dzień Świętego Patryka. W zeszłym roku Biden i Martin Prawie spełnione Z powodu infekcji wirusem koronowym.

Rozpoczynając swoje przemówienie w środę, Biden wspomniał o spotkaniu między nim a Martinem, kiedy był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych, a Martin był ministrem spraw zagranicznych Irlandii.

„Oboje doszliśmy do całego kręgu – ty jesteś Davos, a ja jestem prezydentem. Co zamierzamy zrobić?” powiedział Biden.

READ  Premierzy Polski, Słowenii i Czech są w drodze na spotkanie z Żeleńskim w Kijowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.