Australian Open: Aryna Sabalenka broni tytułu kobiet, pokonując w dominującym stylu Zheng Qinwen

Davida Graya/AFP/Getty Images

Arina Sabalenka świętuje zwycięstwo nad Zheng Qinwen podczas finału kobiet Australian Open.

CNN

Arina Sabalenka Skutecznie ją obronił Australijski tor otwarty W finale w Melbourne rozwalił Chińczyka Zheng Qinwena 6:3, 6:2, kończąc dominującą passę bez utraty seta.

Białorusinka od samego początku popisała się mocnym uderzeniem, pokonując 12. rozstawioną drużynę i pozostawiając ją za linią bazową na długie 76 minut. mecz

Tak mocny pokaz był kontynuacją imponującej passy Sabalenki, która obejmowała nr 1 na świecie. Zespół 2 bez problemu pokonał każdego przeciwnika w drodze do finału.

W podobny sposób zdobyła swój drugi tytuł Wielkiego Szlema, stając się pierwszą kobietą, która wygrała dwa kolejne tytuły Australian Open od czasu, gdy rodaczka Wiktoria Azarenka dokonała tego wyczynu w sezonie 2012–2013.

„To było niesamowite kilka tygodni i nie wyobrażam sobie, abym mógł jeszcze raz podnieść to trofeum” – powiedział przed sądem 25-latek. „To niesamowite uczucie w tej chwili i dosłownie brak mi słów, jak zawsze, moja mowa jest dziwna. To nie jest moja supermoc, ale postaram się, co w mojej mocy.

Pomimo porażki na ostatnim płotku, był to ekscytujący mecz dla Zenga, który po raz pierwszy w swojej młodej karierze dotarł do finału Wielkiego Szlema i potwierdził swój awans do pierwszej dziesiątki świata na 7. miejscu. Rankingi.

Lillian Suvanramba/AFP/Getty Images

Chinka Zheng Qinwen pokonała Białorusinkę Arinę Sabalenkę w finale kobiet Australian Open.

Sabalenka znakomicie rozpoczęła sobotni finał, przełamując zachwyt w pierwszym meczu i przełamując Zhenga w drugim, gdy chińska gwiazda miała trudności z zdobyciem przyczółka w meczu na początku meczu.

21-latek miał trzy okazje do natychmiastowego odbicia, co dało szybki zwrot w historii, ale Sabalenka obroniła je wszystkie i od tego momentu wygrała pierwszego seta, zdobywając trzy sety po podaniu Zenga.

READ  Rozmowy o zawieszeniu broni i uwolnienie zakładników „zbliżają się” – mówi Blinken

Choć Zheng grała pod presją, zabezpieczając całą trójkę i wymuszając kolejny gem, nie była w stanie długo powstrzymać przewagi i Sabalenka zakończyła pierwszego seta w zaledwie 33 minuty.

Serwując jako pierwszy w drugim secie, Zeng miał szansę na odbicie, ale trzy podwójne błędy w pierwszym gemie pokrzyżowały wszelkie próby nabrania dynamiki i dały Sabalence wczesną przewagę.

To przełamanie w połączeniu z mocnym serwisem Sabalenki (w całym meczu straciła zaledwie sześć punktów przy pierwszym serwisie) wzmocniło Białorusinkę w finale i do czasu serwowania przed meczem nie wyglądała już na wpakowaną w kłopoty.

W finale Aryna Sabalenka zagra przeciwko Zheng Qinwenowi.

Serwis Zeng po raz kolejny został uszkodzony po dwóch podwójnych błędach w tym samym meczu, co pozwoliło Sabalence na podwójną przerwę. Zeng walczyła do końca, by obronić cztery punkty mistrzowskie, podczas gdy obrończyni tytułu Australian Open przypieczętowała mecz w piątej próbie.

Osiągając zwycięstwo dzięki tak dominującej grze, stała się pierwszą kobietą od czasu Sereny Williams w 2007 roku, która wygrała finał Australian Open, nie tracąc ani jednego gema serwisowego.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.